UWAGA!

Konferencja ekologiczna w Olsztynie

Jutro (27 marca) na zamku w Olsztynie rozpocznie się dwudniowe posiedzenie grupy sterującej ENCOR, czyli Konferencji Regionów Europy ds. Środowiska - informuje Gabinet Marszałka. Warmia i Mazury również przystąpiły do tej sieci.

- Gościmy członków grupy sterującej z wielu regionów europejskich, które do tej pory przystąpiły do sieci - mówi Jarosław Słoma, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który w czwartek otworzy konferencję. - Zaprezentujemy na niej stan środowiska naturalnego na Warmii, Mazurach i Powiślu, ale dyskusje będą miały wymiar znacznie szerszy niż tylko regionalny. Będziemy rozmawiać o zmianach klimatycznych, bioróżnorodności, jakości wody. ENCORE jest właśnie takim forum ministrów środowiska i innych politycznych liderów regionów Europy, odpowiedzialnych za zagadnienia środowiska i zrównoważonego rozwoju.
     Konferencja Regionów Europy ds. Środowiska jest poświęcona politycznej współpracy pomiędzy regionalnymi ministrami środowiska i innymi liderami. ENCORE poprzez tę współpracę chce przyczyniać się do skutecznego wdrażania unijnej polityki ochrony środowiska, aby poprawić jakość zarządzania środowiskiem i wnieść wkład w zrównoważony rozwój regionów Europy. Zapewnia politykom forum do dyskusji nad zagadnieniami środowiskowymi o znaczeniu regionalnym, umożliwia regionom opracowanie wspólnego stanowiska i wywieranie kolektywnego wpływu na tworzenie polityki ochrony środowiska w Unii Europejskiej, umożliwia współpracę, wymianę doświadczeń i wspólne działania regionów w kwestiach środowiskowych. Duże konferencje odbywają się co dwa lata.
     Udział w ENCORE jest otwarty dla wszystkich regionów europejskich, dobrowolny, bez opłat i prawnych zobowiązań.
     Miejscem posiedzenia będzie Sala Kromerowska na Zamku Olsztyńskim. 27 marca obrady trwać będą od godz. 9 do godz. 17.30; 28 marca w godz. 9-12.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Szanowni Państwo ciekawy jestem czy Pan Prezydent Henryk Słonina i Marszałek Województwa Jacek Protas poruszą sprawę katastrofalnego zagrożenia rtęcią w Zatoce Elbląskiej - dawnym Porcie Morskim Handlowym na Zalewie Wiślanym w Elblągu. Badania normy i korespondencję w tej sprawie znajdziecie Państwo na stronie rafzen.pl Jerzy Kulas
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Jerzy Kulas(2008-03-27)
Reklama