UWAGA!

Koniec klubu lewicy w elbląskiej Radzie?

 Elbląg, Ryszard Klim
Ryszard Klim (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Po ponad 20 latach może przestać istnieć klub radnych SLD w elbląskiej Radzie Miejskiej. Stanie się tak, jeśli z członkostwa w klubie zrezygnuje Ryszard Klim, a wiele na to wskazuje. - Droga do tej decyzji jest daleka, ale prawda jest taka, że w obecnej sytuacji, jaka panuje w radzie, nie mam okazji, by efektywnie pracować na rzecz miasta – uważa radny Klim.

Ryszard Klim jest radnym od 1994 roku, z przerwą w kadencji 2006-2010. Często zabiera głos na posiedzeniach komisji i sesji Rady Miejskiej, ma swoje zdanie na wiele tematów, szczególnie dotyczących gospodarki. Od lat krytykuje sprawy związane z Modrzewiną czy sytuację w miejskich spółkach. W tej kadencji jest przewodniczącym klubu SLD, który na przestrzeni kilkunastu lat skurczył się z kilkunastu osób do zaledwie trzech.
       - Od dłuższego czasu zastanawiam się nad skutecznością moich działań jako radnego klubu SLD i widzę, że w obecnej sytuacji nie mam możliwości efektywnej pracy na rzecz miasta. Do podjęcia decyzji o rezygnacji z członkostwa w klubie jeszcze jednak daleka droga – zastrzega Ryszard Klim.
       Czarę goryczy miało przelać wydarzenie na ostatniej sesji Rady Miejskiej, podczas której doszło do publicznej kłótni między dwoma radnymi SLD: Andrzejem Tomczyńskim i właśnie Ryszardem Klimem. Z naszych informacji wynika, że radny Klim prowadzi rozmowy z Platformą Obywatelską na temat współpracy. Sam zainteresowany zaprzecza, choć - jak dodaje - „kibicuje Nowoczesnej i PO, patrząc na to, co dzieje się w krajowej polityce”.
       - Nic mi na ten temat nie wiadomo, by radny Ryszard Klim miał przystąpić do klubu PO. Rozmawiałem z nim nawet ostatnio na temat najbliższych spraw, którymi będziemy zajmować się w komisji polityki regionalnej, ale nic nie wspominał, że chce zmieniać barwy klubowe – twierdzi tymczasem Antoni Czyżyk, radny PO.
       - Nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał – ucina Michał Missan, przewodniczący klubu PO w Radzie Miejskiej.
       Niewykluczone, że radny Klim pójdzie w ślady Marii Koseckiej, która od kilku miesięcy jest radną niezależną, mimo że uzyskała mandat z listy PO. Decyzja radnego Klima nie wpłynie na układ sił w Radzie Miejskiej, bo nadal większość – czyli 13 radnych - będzie miał PiS. Mocno jednak skomplikuje sytuację lewicy. Dzisiaj klub radnych SLD tworzą: Wojciech Rudnicki, Ryszard Klim i Andrzej Tomczyński. Rezygnacja któregokolwiek z nich z zasiadania w tym gremium spowoduje, że klub straci rację bytu, bo do jego funkcjonowania potrzebne są trzy osoby.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • to się nazywa koniikturalizm. Mainstream pompuje swetru to i niektórym nagle ze swetru po drodze. Banksterka sfiannsuje wszystko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  9
  JaGut(2016-01-20)
 • Jak PiS upublicznienia wszystkie nieprawidłowości jakie miały miejsce podczas 8 lat rządów PO nikt więcej na ich nie zagłosuje dlatego warto się poważnie zastanowić :-)
 • Jak myślisz, czemu do tej pory nie upublicznił?
 • wcześniej było PZPR-sztandar wyprowadzić. Teraz SLD-sztandar wyprowadzić. Idzie nowe, panowie, idzie nowe. Trzeba zawalczyć o Elbląg z nowymi ludźmi, nowymi pomysłami, bez oglądania się na Olsztyn. To, co nam jest zobowiązany dać, zrobi to, a o resztę musimy powalczyć sami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  5
  obserwator777(2016-01-20)
 • Kolejne próby reanimacji PRL-u najlepiej wychodzą jak widać bolszewizmowi katolickiemu, który obecnie panuje wszak ogromna populacja sierotek po socjalizmie podświadomie opowie się za pryncypiami i zdobyczami polskiej odmiany komuny, która dla niepoznaki zmienia jedynie kolory z czerwonego na czarny przechodząc metamorfozy barw pośrednich, dlatego też PO nie mogę darować symbiozy z komuchami, która dla niej skończyła się klęską.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  12
  AMalejużniekoniecznie(2016-01-20)
 • Wg mojej opinii Pan Klim raczej nie zrezygnuje, tylko tak gada, aby było o nim głośno. Jeśli zrezygnuje jak to mówi dla "dobra miasta" to będzie znaczyło, że naprawdę ma jaja i nie siedział tam dla pieniędzy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  5
  anonimek1(2016-01-20)
 • Swetru jutro ma ogłosic koniec świata, ZaKODowana sekta obłąkanych ludzi dała się mu tak zmanipulowac, że oni w to wierzą,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  10
  dfsdflkl(2016-01-20)
 • Nie od kilku miesięcy tylko od grudnia 2015 jako radna niezależna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  błąd(2016-01-20)
 • Nie kilka miesięcy a od grudnia 2014 jako radna niezależna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  błąd(2016-01-20)
 • To przestań kalać swoje gniazdo czyli na Elbląg, pod płaszczykiem dbałości o mieszkańców. Obaj wiemy ile oni Cię obchodzą. Są jeszcze inne sposoby na życie niż bycie radnym?! Zajmij się sprawami na których się znasz. .. jeśli jakieś są, albo korzystaj z emerytury i uroków życia emeryta wojskowego kolego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  6
  Czyżby?(2016-01-20)
 • Myślę że Panu Radnemu najbardziej po drodze będzie z Panem skarżypytą Swetru i z tą jego wyszczekaną Salcią.
 • Pan Radny Klim może miewać dylematy. Jego dotychczasowa walka o dobro mieszkańców nie znajduje poparcia kolegów klubowych. Przypomnę klub nie zajął nawet stanowiska jak radny został pozwany do sądu. Niestety jest osamotniony w walce pozostali klubowicze to lans. Dziękuję Panie Ryszardzie i popieram to chyba słuszne aby w tej sytuacji był Pan poza tym.
Reklama