UWAGA!

Koniec protestu

 Elbląg, Podczas protestu w biurowcu odprawiona została Msza św.
Podczas protestu w biurowcu odprawiona została Msza św.

Zakończyła się trwająca 23 dni okupacja budynku Elzamu Holding przy ul. Grunwaldzkiej. To efekt porozumienia zawartego przez zarząd spółki z protestującymi pracownikami.

Zawarte porozumienie składa się z sześciu punktów. Zarząd Holdingu zobowiązał się m.in. do wspierania rozwoju mającej powstać w miejsce upadłej spółki Skrawmet spółki pracowniczej.
     Udział Holdingu ma polegać na „pomocy logistycznej w zakresie organizacyjnym, ekonomicznym, marketingowym, wydzierżawieniu na preferencyjnych warunkach niezbędnej powierzchni na działalność spółki, przekazaniu na preferencyjnych warunkach maszyn i urządzeń niezbędnych do działalności mającej powstać spółki pracowniczej oraz stworzeniu pracownikom spółki Elzam-Skrawmet w upadłości możliwości zatrudnienia w spółce pracowniczej”.
     Poza tym zarząd zobowiązał się do wspierania spółki Konstal, która ma problemy finansowe. Porozumienie stanowi, że zarząd pomoże Konstalowi poprzez „obniżenie wielkości czynszu dzierżawnego, udzielenie poręczeń dla transakcji gwarantowanych przez Elzam Konstal oraz sfinansowanie w całości ze środków Elzam Holding SA inwestycji zaplanowanych w budżecie Elzam Konstal na 2001 rok”.
     Zarząd zobowiązał się również m.in. nie prowadzić jakichkolwiek działań mających na celu likwidację spółki Konstal oraz zagwarantował niewyciąganie konsekwencji wobec strajkującej załogi.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama