UWAGA!

Koniec taniego parkowania

2013-08-13
Aktualizowany 2013-08-20 13:21
 
Elbląg, Koniec taniego parkowania
fot. arch. portEl

Od dziś (20 sierpnia) zaczyna obowiązywać nowa, progresywna stawka za parkowanie na parkingach objętych Strefą Płatnego Parkowania. Minimalna opłata – za parkowanie do 15 minut – wynosi 0,50 zł, opłata za pierwszą godzinę parkowania – 1,90 zł. Dziś i jutro kontrolerzy będą kierowców tylko upominać i informować o zmienionych zasadach, ale później mogą posypać się mandaty.

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu jako administrator Strefy Płatnego Parkowania (SPP) informuje, że od 20 sierpnia 2013 (wtorek) wchodzi w życie uchwała zmieniająca zasady funkcjonowanie SPP w zakresie odpłatności za parkowanie. Tym samym, od 20 sierpnia taryfa za postój w Strefie będzie wyglądała następująco:
       – minimalna opłata – parkowanie do 15 minut – 0,50 zł
       – za pierwszą godzinę parkowania – 1,90 zł
       – za drugą godzinę parkowania – 2,00 zł
       – za trzecią godziną parkowania – 2,10 zł
       – za czwartą i każda kolejną godzinę parkowania – 1,90 zł.
       Zgodnie z nową, progresywną taryfą, przykładowo za dwugodzinny postój w Strefie zapłacimy 3,90 zł, za trzygodzinny 6 zł, czterogodzinny 7,90, pięciogodzinny 9,80 zł itd.
       Przypominamy jednocześnie, że każdy użytkownik Strefy może ustalić swój czas parkowania z dokładnością do ok. 3 minut – jest to uzależnione od nominałów monet użytych do wniesienia opłaty (każde kolejne 10 groszy powyżej opłaty minimalnej wydłuża czas opłaconego parkowania o ok. 3 minuty). Przykładowo:
       – 1,00 zł – 31 min.
       – 1,10 zł – 34 min.
       – 1,20 zł – 38 min.
       – 1,50 zł – 47 min.
       – 2,00 zł – 63 min.
       – 3,00 zł – 93 min.
       – 4,00 zł – 123 min.
       – 5,00 zł – 151 min.
       Termin ważności biletu można sprawdzić jeszcze przed jego wydrukowaniem – na ekranie parkomatu urządzenie po wrzuceniu monet do podajnika pokaże dokładny czas, do którego dana kwota pozwala na korzystanie z płatnego miejsca parkowania.
       Przypominamy jednocześnie, że wnoszenie opłaty za parkowanie jest również możliwe za pomocą Elbląskich Kart Miejskich (EKM). Dzięki temu użytkownik EKM unika problemów z drobnymi kwotami i ewentualną koniecznością rozmieniania pieniędzy. Warto podkreślić, że imienne Elbląskie Karty Miejskie można doładować w 25 punktach obsługi klienta na terenie miasta, w parkomatach a także przez Internet – szczegóły na www.zkm.elblag.com.pl.
       Ponadto, wnoszenie opłaty za postój w elbląskiej SPP możliwe jest również za pomocą telefonu komórkowego i aplikacji moBILET. Jest to o tyle wygodne, że w przypadku konieczności przedłużenia postoju użytkownik aplikacji moBILET może zrobić to zdalnie, bez konieczności powrotu do pojazdu pozostawionego na parkingu. Szczegóły na www.mobilet.pl.
       W związku z wejściem w życie nowej taryfy SPP, zmianie nie ulegają dotychczasowe zasady i ceny abonamentów na postój w SPP. Szczegóły na ten temat są dostępne na stronie zkm.elblag.com.pl/spp.html, a także w Biurze Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Czerwonego Krzyża 2, tel. 55 239 35 54.
       Przypominamy jednocześnie, że Strefa Płatnego Parkowania funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 (parking przy ul. Łączności: od 9 do 16), z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
       Wychodząc naprzeciw mieszkańcom wskazujemy, iż kontrolerzy parkingowi przez pierwsze dwa dni (20 i 21 sierpnia, jeśli zajdzie taka potrzeba, do końca tygodnia) będą koncentrowali się na pouczaniu kierowców o nowym cenniku SPP, w tym na roznoszeniu ulotek z podstawową informacją o stawce i braku zmian w zakresie abonamentów oraz informacją na temat EKM i moBILET.
      
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • bravo panie przydencie, kolejna pana vpadka. podobno czesc pieniedzy idzie betposrednio do pana kieszeni. brvo pisiaczki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41
  11
  zajæc(2013-08-13)
 • i skończy się rumakowanie
 • j***e miasto
 • Zarząd Komunikacji Miejskiej zbiera na pensje dla tramwajarzy przetaczających po mieście puste wagony tramwajowe moim zdaniem. Nienawidzę Elbląga za antysamochodowe działania Rady Miasta i bezzasadną gloryfikację pojazdów szynowych. Hero.
 • prowincjonalne dziadostwo stroi się na metropolię
 • a za oddychanie kiedy bedziemy placic?
 • Dobrze, że tak jest. Jełop jeden z drugim jedzie do pracy i zostawia swój samochód na 8 - 10 godzin, blokując w ten sposób miejsce parkingowe. A Ty interesant, klient nie masz gdzie zaparkować, mimo że sprawę załatwisz w 15 minut. A poza tym kierowcy. .. Stać Cię na samochód, a nie stać Cię na 50 gr. na parking? Komentujący to banda jełopów myślących tylko o własnym zadzie. Jak masz problem z wrzuceniem do parkomatu 50 gr. to się przesiądź na rower. A no tak - trzeba pedałować i dać coś od siebie. Lepiej narzekać i robić z siebie dziada. Zgłoś się do MOPSu - może dadzą Ci na parkomat ze dwa zeta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  27
  Gawel(2013-08-13)
 • Pffff. .. ja i tak parkuję i nei płacę. ..
 • Przeciez nie tak dawno pisano że tylko będziemy płacić za 15minut reszta bezpłatna wilkowyje działa nu wołk ja ci pakarzu eto ja zajec huahaaaaa
 • co to za igranie z nami? moze wiecej szacunku dla nszych pieniedzy, tylko tak w eg jest dookola parkingi platne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  hhhhjhjhjhjh(2013-08-13)
 • nie martwcie sie niedługo przejdziemy na gaz łupkowy przy nastepnych wyborach będzie za darmo straz miejska tez jest dalej ja proponuje powołać jeszcze gwardię narodowa która będzie strzegła ratusza jak na razie Elblążanie o odbudowe basenu proszą Merkel dziękujemy Panie Wilk za chwilę nadziei głupi naród się cieszył jedno wiem nie ma dobrych wilków wilk to wilk!!!!
 • no to Wilk się wziął do roboty. .. "Obniżki" obiecane
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  4
  juban(2013-08-13)
Reklama