UWAGA!

Konkurs na logo Zalewu rozstrzygnięty

 Elbląg, Nowe logo Zalewu Wiślanego.
Nowe logo Zalewu Wiślanego.

Ogłoszony przez Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu konkurs na logo Zalewu Wiślanego został rozstrzygnięty. Zwycięzcą konkursu został Przemysław Jaskulski z Elbląga. II i III miejsce zajęli odpowiednio Aleksander Bąk z Poznania i Krzysztof Prochera z Elbląga.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 lipca we Fromborku podczas IV Międzynarodowego Zlotu Żeglarskiego na Zalewie Wiślanym i Kaliningradzkim. Logo stworzone przez Przemysław Jaskulskiego będzie odtąd firmowało imprezy promujące akwen i cały region Zalewu Wiślanego.
       – W konkursie na logo Zalewu wzięło udział 26 osób z całej Polski – jeden projekt przyjechał aż z Krakowa. Wygrał najlepszy, ale trzeba dodać, że poziom nadsyłanych projektów był bardzo wysoki i wybór nie należał do najłatwiejszych – komentuje dyrektor Biura Regionalnego, Jerzy Wcisła.
       Konkursowi na logo towarzyszył konkurs plastyczny dla dzieci, którego tematem był Zalew Wiślany. Prace zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe.
       Wyróżnione prace to:
      
       Kategoria do 5 lat:
       I miejsce – Julia Wolak z Nowiny,
       II miejsce – Oskar Marszałek z Jegłownika,
       III miejsce – Iga Piotrowska z Markus.
      
       Kategoria od 6 do 9 lat:
       I miejsce – Natalia Wojciechowska z Elbląga,
       II miejsce – Aleksandra Giżka z Markus,
       III miejsce Aleksandra Kreczmer z Nowicy.
      
       Kategoria od 10 lat:
       I miejsce – Mariusz Gryz z Podgrodzia,
       II miejsce – Justyna Golińska z Markus,
       III miejsce – Marta Komorowska z Elbląga.
      
       – Konkurs plastyczny spotkał się z naprawdę dużym odzewem. Planujemy zorganizować wystawę wszystkich prac połączoną z podsumowaniem sezonu Żeglarskiego na Zalewie Wiślanym – zapowiada dyr. Wcisła.
Monika Betcher

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie z podgrodzia dzielnica miasta Olsztyn tylko z Pogrodzia
 • baaardzo mi się podoba :))))
 • WojŁawrynowicz " poziom nadsyłanych projektów był bardzo wysoki i wybór nie należał do najłatwiejszych" - to jakie były pozostałe prace? Bo to logo jest graficznie słabe. Przegadane i nie spójne. Myślę, że uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie na zajęciach wykonali, by lepsze projekty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2010-07-26)
 • a jak to interpretować? czy są zawarte jakies nawiązania?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pikopak(2010-07-26)
 • W imieniu uczniów liceum plastycznego chciałbym serdecznie podziękować panu WojŁawrynowiczowi za pokładane w nas nadzieje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Plastyk(2010-07-26)
 • WojŁawrynowicz :) Plastyk miło. To nie nadzieja, a wiedza na temat kreatywności ludzi młodych. Sam tez kończyłem Liceum Plastyczne i wiem co potrafią uczniowie takiej szkoły, jak ich trochę podkręcić. Serdecznie pozdrawiam Uczniów i Personel waszej szkoły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2010-07-26)
 • Krzyśku - gratulacje, III miejsce: wielki szacun. rozwijaj się chłopaku, a jeszcze wiele przed tobą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anonymous user(2010-07-26)
 • Do WojŁawrynowicz. Jestem grafikiem i uwierz mi kolego że pomysłów na jakikolwiek projekt jest zawsze tysiąc, setki tysięcy możliwości, ogrom koncepcji i wzorów, dochodzi do tego dobór kolorów i zastanowienie się nad ogólnym sensem prezentacji. Jeśli Ci się to nie podoba to zamów sobie graffiti, albo jeśli jesteś rozumny oczekuj przejrzystej prezentacji od tego typu projektu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tojatylkojainiktwiecej(2010-07-27)
 • WojŁawrynowicz Do tojatylkojainiktwiecej jeżeli jesteś grafikiem to wiesze są pewne zasady projektowania loga, bo logo ma określone funkcje i zastosowania. Za Wikopedią:"Logo - graficzny znak towarowy spełniający rolę marketingową a jednocześnie informacyjną, poprzez skrótowe, ale łatwo zauważalne i łatwo zapamiętywane przedstawienie symbolu firmy, instytucji, organizacji, lub też. .. jakiejś idei, pomysłu, . .. Głównym zadaniem logo jest wstępne nakierowanie osoby na symbolizowany podmiot poprzez: * przyciągnięcie uwagi oglądającego formą graficzną wyróżniającą to logo z otoczenia, a następnie * powiązanie emocjonalne danej osoby z symbolizowanym podmiotem poprzez formę graficzną odpowiadającą charakterem danemu podmiotowi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2010-07-27)
 • WojŁawrynowicz Logo zawsze nawiązuje w jakiś sposób do przedstawianego tematu. Często konstruowane jest ze stylizowanych i pomysłowo zaaranżowanych pierwszych liter nazwy symbolizowanego podmiotu, lub też zawiera charakterystyczne dla danego podmiotu elementy graficzne. Może jednak symbolizować jakąś ideę jedynie swoim kształtem lub wywoływanym nastrojem (np. zawierać linie łagodne lub łamane, albo też zawierać kolorystykę jaskrawą lub stonowaną). Zawsze jednak powinno podkreślać i w skondensowany sposób podsumowywać wizerunek przedstawianego tematu. Powinno u odbiorcy wywoływać odpowiednie skojarzenia oraz nastrój, a jeśli to możliwe, motywować również do pożądanej reakcji. Od strony formalnej logo powinno być schematycznym, ale starannie opracowanym rysunkiem, i może składać się: * tylko z logotypu (stylizacji literowej) * tylko z elementu graficznego będącego symbolem * lub też zawierać połączenie obu tych elementów. Logo ma być przede wszystkim czytelne i łatwo rozpoznawalne, i dlatego powinno mieć niezbyt skomplikowane kształty oraz niewielką liczbę kolorów. .. " projektowanie logo to jest bardzo trudne zadanie i to, że jest wiele projektów nie znaczy ze są dobre. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2010-07-27)
 • Wojtek - no chyba przesadzasz - logo nie jest złe, aczkolwiek nie znam zupełnie innych propozycji. Z drogiej strony, przedmiotowe logo sugeruje miejsce przyjazne dla żeglarzy. No nic bardziej błędnego- Zalew nie ma nic wspólnego z takim miejscem. Ach i jeszcze jedno - logo przypomina nocnik, który sugerowałem jako podstawowy element do jego stworzenia - co jak widzę okazało się prawdą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-07-27)
 • Strasznie kombinujecie z tą oceną logo, a może pomyślicie o tym, że nie tylko do plastyków ma to trafić. Mądrale trzeba było pokazać na co was stać i zrobić to lepiej skoro POTRAFICIE. .w co wątpię. .. .waszą domeną jest tylko krytyka. .miłego dnia. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mirabelka(2010-07-27)
Reklama