UWAGA!

Konkurs szybkiego pisania

Katarzyna Śliwka, drugoklasistka z Liceum Ekonomicznego, wygrała Międzyszkolny konkurs biegłego i poprawnego pisania na komputerze. Podczas sprawdzianu wykonała 190 uderzeń na minutę.

Konkurs odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Elblągu. Było to rewanżowe spotkanie po ubiegłorocznej przegranej z uczniami Zespołu Szkół Handlowych.
     - Postanowiliśmy pokazać, na co nas stać - mówi Barbara Woźnicka, nauczycielka w Zespole Szkół Ekonomicznych, organizator konkursu. - W ubiegłym roku przegraliśmy tylko dlatego, że pisać trzeba było na maszynie, a nasi uczniowie specjalizują się już w pisaniu komputerowym. Teraz było już znacznie lepiej. Świadczy o tym sześć pierwszych miejsc zajętych przez uczniów naszej szkoły.
     W konkursie udział wzięło 16 uczniów - po ośmiu z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Handlowych. Konkurs trwał 10 minut. W tym czasie uczestnicy musieli szybko i poprawnie przepisać przygotowany tekst. Najlepiej z tego zadania wywiązała się Katarzyna Śliwka z kl. II a ZSE. Na swoim koncie miała 190 uderzeń na minutę. Za nią znalazła się Magdalena Zaborowska z kl. II c ZSE - 179 uderzeń. Trzecia była Anna Sulecka również z ZSE - 162 uderzeń.
     Najlepsza wśród uczniów ZSH była Justyna Kletkiewicz - 143 uderzenia na minutę. Ten wynik dał jej siódme miejsce w konkursie.
     Uczniowie przygotowywali się do rywalizacji pod okiem Barbary Woźnickiej w ramach zajęć koła wyrównawczo-informatycznego.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama