UWAGA!

Konkurs ”Zadbajmy o bezpieczeństwo”

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo dzieci - apeluje elbląska policja, która wspólnie z firmą ubezpieczeniową Generali organizuje konkurs pod nazwą „Zadbaj o swoje bezpieczeństwo - ucz się od policji”.

Zabawa i konkursy to jedne ze sprawdzonych form przekazania najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego przepisów o bezpieczeństwie - uważają policjanci.
     Firma ubezpieczeniowa Generali wspólnie z policją zorganizowała konkurs pod nazwą “Zadbaj o swoje bezpieczeństwo – ucz się od policji”.
     Konkurs adresowany głównie do uczniów klas I-IV szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych, ma nauczyć bezpiecznego zachowania się na drodze oraz przekać najmłodszym kilka prostych reguł bezpiecznego zachowania.
     Policjanci z Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego uczestniczący w zajęciach z dziećmi nauczą je również, w jaki sposób kontaktować się z policją w sytuacjach zagrożenia. Uczestnicy konkursu wykonując swoje zadania muszą zapoznać się z historią najbliższej jednostki policji, poznać przepisy bezpiecznego poruszania się po drodze i rozwiązać krzyżówki, których hasła związane są z bezpieczeństwem. Każda szkoła wykona mapę tereny przyległego do szkoły i zaznaczy na niej miejsca bezpieczne i niebezpieczne. Uczestnicy mają również do rozwiązania test składający się z 10 reguł bezpiecznego zachowania się w domu, na ulicy, na podwórku i na wakacjach.
     Ta część konkursu prowadzona jest pod hasłem “Raz, dwa, trzy – bezpieczny Ja, bezpieczny Ty, bezpieczni My". Wszyscy uczestnicy otrzymali już zestaw zeszytów z krzyżówkami. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
     W zeszłym roku firma Generali przeprowadziła wspólnie z dziećmi akcję pod hasłem “Jabłko czy cytryna - generalnie zwolnij".
     AK
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama