UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konsultacje po raz piąty. Mieszkalnictwo

W miniony piątek (27 kwietnia) w Ratuszu Staromiejskim odbyło się kolejne, piąte już spotkanie z mieszkańcami w związku z opublikowanym niedawno dokumentem pn. Analiza społeczno-gospodarcza Elbląga. Tym razem dyskusja dotyczyła mieszkalnictwa.

Analiza społeczno-gospodarcza Elbląga wraz z uwagami mieszkańców będzie istotną częścią powstającej Strategii rozwoju Elbląga 2020+. By poznać opinię mieszkańców ratusz organizuje konsultacje. W piątek dotyczyły one mieszkalnictwa.
       W dyskusji udział wzięli mieszkańcy, urzędnicy UM i ZBK, przedstawiciel Rady Miejskiej, zarządcy budynków.
      
       Wybrane propozycje uczestników dyskusji:
       1. Jakie rozwiązania dotyczące funduszu remontowego zamierza wypracować Miasto? Skąd w nadchodzących latach brać środki na remont mieszkań pozostających w zasobach komunalnych?
       2. Ze strony Stowarzyszenia Akcja Wspierania Aktywności padła propozycja wdrożenia "Programu Komunalnego Budownictwa Mieszkaniowego".
       3. W przedstawionej do dyskusji Analizie - uaktualnić dane dotyczące lokali miejskich przeznaczonych na działalność gospodarczą oraz ilość złożonych wniosków o przydział lokali.
       4. W nadchodzących latach niezbędne jest aktualizowanie na bieżąco potrzeb mieszkańców w zakresie zabezpieczenia lokali socjalnych.
       5. Miasto powinno również ująć w strategii te tereny, gdzie w nadchodzących latach należy realizować budownictwo mieszkaniowe.
       6. Zweryfikować w Analizie dane, które wskazują, że 2,9% mieszkańców jest niezadowolonych z użytkowanego mieszkania.
      
       Najbliższe spotkanie dotyczące Pomocy społecznej odbędzie się 7 maja o godz. 17 w Ratuszu Staromiejskim.
       Pełny dokument pn Analiza społeczno-gospodarcza Elbląga jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama