UWAGA!

Korupcja w mieście

Zakończony został kolejny sondaż na siostrzanej stronie www.elblag.pl. Pytanie brzmiało "Czy spotkałeś(aś) się z przejawami korupcji w Elblągu ?"

Wyniki naszego sondażu są zatrważające. Na 807 głosujących zaledwie 104 osoby stwierdziły, że nie zetknęły się z przejawami korupcji na terenie naszego miasta. Uwzględniając nawet duży błąd jaki może mieć miejsce w takich sondażach to i tak te liczby powinny dać tzw. „odpowiednim czynnikom” dużo do myślenia. Panowie posłowie, tak długo jak w polskim prawie zarówno biorący (czytaj wymuszający) łapówkę jak i dający poddawani są podobnej sankcji karnej, nie może być mowy o skutecznym zwalczaniu korupcji. To samo dotyczy braku przejrzystości i jawności wielu korupcjogennych przepisów i procedur, zarówno tych ustalanych przez władze miejskie jak i państwowe. Na dzień dobry podrzucamy Radnym Miasta Elbląga pomysł uchwały zobowiązującej wszystkie wydziały UM i jednostki budżetowe podlegające miastu do publikowania informacji o przetargach w Internecie. Nie znaczy to oczywiście, że sugerujemy tu jakieś nieprawidłowości ale mamy też głębokie przekonanie, że wyjdzie to z korzyścią dla nas, podatników oraz dla wszystkich firm zainteresowanych takimi przetargami. Nasze nieśmiałe próby wyegzekwowania tej informacji spełzły jak dotąd na niczym.
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ja nic nie wiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Teofila(2001-07-07)
 • W Polsce tylko ryby nie biora.obecnie tylko kasa i znajomosciami mozna cos zdzialac nawet w sprawie pracy!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Jacek G(2001-07-07)
 • Moim skromnym zdaniem najwięcej biorą Panowie w ciemynch okularach przedsięborcy szarej strefy mają największe wpływy w mieście :-)))))))
 • Ludzie - a skorumpowany kler to co? Ile teraz się płaci za zgodę na udzielenie ślubu albo chrztu? Wiem bo sam za śmieszne zaświadczenie z parafii zapłacilem 30 PLN. Oczywiście co łaska - jak powiadają - ale na 10 PLN to pobożna i uduchowiona siostra zakonna nie chciała nawet spojrzeć. Bo dzieci mają biedne - mówi mi...Ehhhhh.........
 • A w dodatku oni nie płacą podatków...:PPPP
 • Była, jest i będzie. Jak się da to sie da! Braliśmy, bierzemy i brać będziemy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  łapówkobiorca(2001-07-08)
 • Wszelkiego rodzaju koncesje i zezwolenia to zalegalizowane łapówkarstwo w imieniu Rzeczypospolitej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-07-08)
 • czy to wazne czy jest korupcja?kogo to obchodzi
 • W internecie to znajdziesz program obchodów roku 2000 w Elblągu, a nie informacje o przetargach. Nasz Urząd robi wile, by nie informować. Są gazety, jest radio, tv i kilka witryn. A i tak o przetargach informuje się na tablicy ogłoszeń koło sekretariatu Słoniny. Witaj korupcjo. Stąd masz bliżej...
 • Przyjęcie kolesia do pracy w podległej miastu firmie to oczywiście przysługa? odwołanie przetargu gdy "coś" nie pasuje to przysługa a nie korupcja? ,ominięcie konkursu dla przegranych dyrektorów to także nie korupcja tylko działalność dla dobra np. oświaty ,przelewanie forsy na konta firm bez przetargów to przecież nie łapówkarstwo i nikt nie powie że coś dostał .Radny który "załatwia" sobie dtrektorski stołek to zwykły przypadek, a nie żadna korupcja. W Elblągu nie ma korupcji,to tylko zwyczajne miasto kolegów i kolesi ,takie jak inne, nie odbiegające od średniej krajowej. Dajcie im POŻYĆ zanim po wyborach przyjdą nastepni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gamoń(2001-07-08)
 • Do gamonia! Masz całkowitą rację, z tym że po wyborach nie przyjdą następni tylko dotychczasowi wymienią się korytami i będzie dalej tak samo - miasto kolesi w państwie kolesi (po wyborach parlam. i sam.) z Samej Lemoniady Da czy jak kto woli ze stowarzyszenia leniwych debili
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gópeck z Ełblonga(2001-07-10)
 • Oczywiście że mam rację szkoda tyko że naiwni wyborcy sądzą że mają wpływ na rządzenieTak naprawdę ta komedia wyborcza legalizuje działania ludzi, którzy potrafią wykorzystać tą koślawą demokrację. We wrzśniu musimy wybraś wyznaczonych do wyborów, tych którym łaskawie pozwolono ścigać się do tego koryta.Wybieramy z wybranych, którym wydaje sie że sa namaszczeni i poza prawem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gamoń(2001-07-10)
Reklama