UWAGA!

Krok w stronę likwidacji Straży Miejskiej zrobiony

Pierwszy krok w stronę likwidacji Straży Miejskiej w Elblągu został zrobiony. Radni głosami Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch radnych Komitetu Wyborczego Witolda Wróblewkiego zadecydowali, że zasięgną opinii w tej sprawie u Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Decyzja jest, ale jednomyślności w radzie nie ma. Opozycja jest przeciwna likwidacji straży, bo jej zdaniem nie przedstawiono żadnej alternatywy utrzymania bezpieczeństwa i porządku w mieście. Likwidacja Straży Miejskiej to wyborcza obietnica Jerzego Wilka. Prezydent przeszedł od słów do czynów i wystąpił do radnych o zgodę na zasięgnięcie opinii w tej sprawie u Komendanta Wojewódzkiego Policji. W tej sprawie w radzie zgodności nie było. Bo chociaż wszyscy radni uważają, że Straż Miejską należy zreformować, to już znacznie mniej głosów jest za tym by ją zlikwidować.
       Więcej informacji na stronie Telewizji Elbląskiej.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jestem za zlikwidowaniem straży miejskiej, oni tylko potrafią radary stawiać i karać kierowców nigdzie ich na mieście nie widać mieszkam na zatorzu już długo ale na palcach policzył bym ile razy ich widziałem. Ps. Działkowcy parkują na trawnikach, motory maja tor wyścigowy z wiadukt i samochody na ul. Skrzydlatej bałagan przy garażach, proszę przyjechać i zobaczyć wymieniają na garażach papę i stara leży na trawnikach to powinno iść do utylizacji. Straż ile mi wiadomo to miała pilnować porządku w mieście. Uważam że jako stróże porządku nie spełniają się, i dlatego jestem za likwidacją.
 • I bardzo dobrze że jest propozycja do likwidacji. Tylko są do mandatu. a menetstwem się nie zajmują
 • Opozycja to kto ???? Nazwiskami poproszę, niedługo wybory więc podziękujemy tym osobą za to
 • Proszę jaką ma siłę pan Burkhardt / do rady wszedł aż z 96 głosami / i przechylił szalę na korzyść pana Wilka. Ciekawe czy pana Burkhardta czeka w niedługim czasie jakiś awans wewnętrzny?
 • "nie przedstawiono żadnej alternatywy utrzymania bezpieczeństwa" Co za bzdury. Czy tam pracują ćwierćinteligenci ? Przecież cały majątek wraz ze sprzętem i całym inwentarzem oraz środkami finansowymi do utrzymania porządku przejdzie w ręce policji a policja ma cały czas problemy finansowo-sprzętowe.
 • szukaja juz alibi zeby nie likwidowac strazy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  NowaPrawica(2013-11-15)
 • chcecie aby straznikow bylo wszedzie widac??? NIE LIKWIDOWAC TYLKO ZWIEKSZYC ETATY !!!! ludzie wy nawet nie macie pojecia ilu straznikow pracuje na ulicy. .. jakos jak nasza reprezentacja (w pilke nozna) nie radzi sobie na boisku to juz kilkukrotnie zmieniano trenera, a nikt nie powiedzial o likwidacji. ZMIENIC IM SELEKCJONERA!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  8
  LALUNIA12(2013-11-15)
 • tylko warjaci chca likwidacji, zaluja ludzia pracy tak potrzebnej w miescie straz miejska musi zostac
 • obietnic wyborczych pan wilk złożył wiele, żadnej twórczej nie zrealizował, zaczął i skończy na likwidacji, tak, jak i wyborcy za rok mu podziękują, w wymianie prezydentów jesteśmy zaprawieni. Wyjątkowo słaby z niego zarządzający skoro nie potrafi zreformować i odpowiednio zarządzać tą podległą mu formacją. Polecam mu korepetycje u prezydenta Gdyni. na ktorego głosowalo 85 % mieszkańców. a wilk to jest nasza, elblążan kolejna porażka, a młodzi ciagle wyjeżdzają, bo szkoda życia na czekanie na Godota.
 • Co strażnicy są winni, że mają słabego niereformowalnego komendanta i słabego prezydenta.
 • Ciekawe, czy Prezydent tak zlikwiduje Straż Miejską, jak DKS??? DKS teraz się inaczej nazywa i nikt nie został zwolniony. Tyle się obiecywało przed wyborami. Najpierw kręcił afery na na pewne instytucje, a teraz się wycofał. Tylko zostali pokrzywdzeni ci, którzy mu chcieli w tym pomóc. O tym innym razem.
 • Zlikwidować SM i Policje a w ich miejsce powołać bojówki z kijami bejsbolowymi. A tak poważnie pewnie etaty SM zostaną przeniesione do policji i będzie to samo. Co za różnica czy dostane mandat od strażnika czy policjanta przepisy należy przestrzegać to nie będzie mandatów. MANDAT DOSTAJE SIĘ NA WŁASNE ŻYCZENIE.
Reklama