UWAGA!

Krytyka przyniosła skutek. ZKM zmienia rozklady jazdy

 Elbląg, Krytyka przyniosła skutek. ZKM zmienia rozklady jazdy
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Zarząd Komunikacji Miejskiej po fali krytyki od mieszkańców wprowadził zmiany w rozkładach jazdy. Autobusowe wejdą w życie w najbliższy poniedziałek, tramwajowe - od 1 lutego.  Od 1 lutego wydłuży się też trasa linii nr 17. Publikujemy komunikat ZKM w tej sprawie. 

Informujemy, że na bieżąco, wnikliwie analizowane są uwagi mieszkańców dotyczące wprowadzonych od 1 stycznia br. zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele zgłoszonych przez  pasażerów wniosków zostało już uwzględnionych. Od 18 stycznia wznowione zostało kursowanie linii nr 5, aby odciążyć pozostałe linie tramwajowe. Od 25 stycznia, czyli najbliższego poniedziałku,  nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy. Korekty te usprawnią dojazd do wielu miejsc i zakładów pracy oraz usprawnią przesiadki. Decyzją Prezydenta, po uzgodnieniach z radnymi,  od 1 lutego br. wydłużona zostanie również trasa linii nr 17, którą bezpośrednio dojechać będzie można z Osiedla Zawada między innymi do obu szpitali, dworca, aż na Zatorze. 

Wprowadzone korekty w rozkładach jazdy dotyczą linii autobusowych nr 11, 12, 13, 14, 15, 21, 22, 23, 24 oraz 100. Zmiany te mają przede wszystkim ułatwić dojazdy i powroty z pracy (także w godzinach wczesno porannych oraz późno wieczornych) oraz usprawnić połączenia przesiadkowe. Oprócz zmian w godzinach odjazdów dla poszczególnych kursów, dodane zostały m.in. kursy na linii nocnej. (Szczegółowe zestawienie korekt); nowe rozkłady jazdy będą dostępne na stronie ZKM).

Przypominamy również o przywróceniu od 18 stycznia funkcjonowania linii tramwajowej nr 5, która na części swojej trasy może być alternatywnym połączeniem dla pozostałych linii tramwajowych.

Ponadto od 1 lutego 2021r. na wniosek pasażerów i radnych, trasa linii nr 17 zostanie wydłużona o odcinek od pętli Ogólna do pętli Odrodzenia. W związku z wydłużeniem trasy, rozkład jazdy linii również ulegnie modyfikacji.

Oprócz powyższych zmian, przewidywane i przygotowywane są korekty w rozkładach jazdy linii tramwajowych. Wejdą one w życie również od 1 lutego 2021 – szczegółowe informacje znajdą się w osobnym komunikacie.

ZKM nadal monitorować będzie wprowadzone rozwiązania i analizować będzie wpływające uwagi.

 

Za przesiadkę nie płacisz

Przypominamy jednocześnie, że pasażerowie nie ponoszą dodatkowych kosztów w związku z przesiadkami. Korzystając z Elbląskiej Karty Miejskiej bilety przesiadkowe są w cenie 1 grosza. Natomiast bilety jednorazowe zarówno te kupione u prowadzących pojazdy, jak i bilety papierowe są honorowane przez 60 minut od momentu skasowania, bądź kupna u prowadzącego pojazdy – niezależnie od ilości przesiadek i środków transportu.

Zachęcamy również do korzystania z biletów okresowych, które są zdecydowanie najbardziej korzystnym rozwiązaniem dla częstych i regularnych podróży (miesięczne,30 – dniowe, 10-dniowe, imienne i na okaziciela) – szczegółowe informacje na temat cennika dostępne są na stronie: http://www.zkm.elblag.com.pl/info/cennik.html

Wszystkie nowe rozkłady jazdy są dostępne na stronie ZKM i w formie papierowych wydruków w Centrum Obsługi Klienta, przy ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel.: 55 239 37 92). W Centrum oraz w siedzibie ZKM w Elblągu, przy ul. Browarnej 90 (tel.: 55 235 55 00 lub 55 230 79 00) dostępne są także schematy nowych linii komunikacyjnych.

 

Skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań

Nowy rozkład jazdy oraz wyszukiwarka połączeń dostępne są również dla użytkowników telefonów i urządzeń mobilnych za pośrednictwem Google Maps oraz aplikacji myBus online, która umożliwia też sprawdzenie rzeczywistej pozycji pojazdu na mapie.

ZKM w Elblągu

Tytuł i lid pochodzą od redakcji  


Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama