UWAGA!

Krzesimir Dębski docenił uczennicę I LO

 
Elbląg, Mirella podziękowała Krzesimirowi Dębskiemu na scenie podczas piątkowego koncertu
Mirella podziękowała Krzesimirowi Dębskiemu na scenie podczas piątkowego koncertu (fot. nadesłana)

26 czerwca był dla uczniów ostatnim dniem roku szkolnego 2014/2015. Również w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Elblągu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Stało się ono niezwykłe dzięki odwiedzinom wyjątkowego gościa.

Po wręczeniu świadectw, dyplomów, nagród, podziękowaniach i „uściśnięciu dłoni” pani dyrektor Zofii Ostrówki, nastąpiła część artystyczna uroczystości. Na scenę wkroczyła Mirella Burcewicz, uczennica klasy Ia, zwyciężczyni tegorocznej VI edycji Festiwalu Talentów, organizowanego przez ZSO. Uczennica sama wybrała piosenkę „Rzeka marzeń”, która została napisana do filmu „W pustyni i w puszczy” przez Jacka Skubikowskiego, a muzykę do niej skomponował Krzesimir Dębski. Jak zwykle śpiew Mirelli wielu wzruszył. Po wykonaniu piosenki dziewczyna wróciła na swoje miejsce, a wśród zebranych rozległ się szmer głosów: „To On?” – pytano z niedowierzaniem, „Nie, to niemożliwe.” – dodawali sceptycy.
       Niezapowiedziany skromny pan podszedł do Mirelli, wyściskał ją ze wszystkich stron, szepnął coś do ucha, po czym równie niespodziewanie, po angielsku się oddalił. Był to Krzesimir Dębski we własnej osobie. Kompozytor został zaproszony do udziału w koncercie z okazji Dni Elbląga. Przejeżdżał na rowerze obok budynku ZSO, usłyszał wykonanie i podążył za głosem Mirelli. Później okazało się, że to, co powiedział na zawsze zostanie w jej sercu: „Twoje wykonanie mojego utworu, było jednym z najpiękniejszych, jakie kiedykolwiek usłyszałem.”
       Cała historia wydarzyła się tak szybko i niespodziewanie, wydawała się wręcz niewiarygodna, że Mirella, wraz z nauczycielkami – Agnieszką Błaszczyk i Anną Luizą Górecką postanowiły podziękować wybitnemu kompozytorowi osobiście. Tu nastąpiła kolejna niespodzianka. Obawiałyśmy się trudności z dostaniem przed oblicze Mistrza i to tuż przed koncertem. Tymczasem cała ekipa techniczna okazała się niezwykle sympatyczna i pomocna.
       Mirella wręczyła ogromny bukiet kwiatów kompozytorowi na scenie, przy oklaskach tłumu widzów. Kiedy jednak wydało się, że ma ona w tym dniu urodziny, pan Krzesimir z uśmiechem i zabawnym komentarzem przekazał kwiaty jubilatce.
       Był to na pewno jeden z takich dni, które pozostają w pamięci na zawsze. Cieszymy się, że tak wybitny kompozytor docenił talent naszej uczennicy i mamy nadzieję, że zgodnie z obietnicą odwiedzi Zespół Szkół Ogólnokształcących przy okazji kolejnego Festiwalu Talentów.
      
Anna Luiza Górecka, rzecznik prasowy ZSO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama