UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Krzyczał, że chce umrzeć i majaczył - kolejna ofiara dopalaczy

 
Elbląg, Krzyczał, że chce umrzeć i majaczył - kolejna ofiara dopalaczy

Policjanci interweniowali w jednym z braniewskich mieszkań, gdzie pogotowie potrzebowało pomocy przy agresywnym pacjencie. Okazało się, że 23-latek był pod działaniem ,,dopalaczy'', a w chwili interwencji krzyczał, że chce umrzeć. Decyzją lekarza mężczyzna pozostał w szpitalu. Teraz kryminalni z Braniewa wyjaśniają, w jaki sposób 23-latek wszedł w posiadanie niebezpiecznych substancji.

Dzisiaj po godz. 3 zespół pogotowia powiadomił oficera dyżurnego Policji, że potrzebują pomocy przy agresywnym pacjencie. Na miejsce wysłano patrol funkcjonariuszy. Pod wskazanym adresem policjanci zastali 23-latka. Mężczyzna był pobudzony i majaczył. W chwili interwencji krzyczał także, że chce umrzeć. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się, że zażył ,,dopalacze''. Decyzją lekarza 23-latek wymagał hospitalizacji. Teraz sprawą zajmują się kryminalni, którzy wyjaśnią, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie tych substancji.
      
       Funkcjonariusze po raz kolejny ostrzegają przed zażywaniem jakichkolwiek środków, których pochodzenia nie znamy ! Nigdy nie wiadomo jak zareaguje ludzki organizm.
       Policjanci przypominają, by osoby najbliższe, rodzina, przyjaciele reagowali w sytuacji kiedy mają podejrzenie, że ktoś z ich bliskich zażywa dopalacze.
       To może uratować im życie!
       Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze?
       Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia?
       Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji?
       Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami?
       Jesteś uzależniony?
      
       Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy.
       800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.
       116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 20:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz. Tylko w 2014 roku specjaliści przeprowadzili 3205 rozmów dotyczących dopalaczy.
      
       800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl 
        
       800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.
      
       112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.
sierż. Jolanta Ciszewska, KMP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama