UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto chce zostać strażakiem?

 
Elbląg, Kto chce zostać strażakiem?
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Sześć wakatów czeka w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Komendant właśnie ogłosił nabór kandydatów do służby przygotowawczej. By zostać strażakiem, trzeba przejść przez gęste sito eliminacji.

Na zgłoszenia kandydatów Komenda Miejska PSP w Elblągu czeka do 4 stycznia. Muszą mieć oni obywatelstwo polskie, co najmniej średnie wykształcenie, nie mogą mieć przeciwwskazań lekarskich do wykonywania tej pracy, nie mogą też być karani. Mile widziane jest wykształcenie chemiczne, bo w Elblągu działa Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego.
       Każdą osobę, która spełnia wymogi formalne, czeka gęste sito eliminacji: test sprawnościowy (m.in. podciąganie na drążku, bieg po tzw. kopercie, próba wydolnościowa), sprawdzian lęku wysokości (wejście na drabinę na wysokość 20 m, pochyloną o 75 stopni i zejście z niej), test pływacki (pokonanie 50 metrów poniżej minuty) oraz test wiedzy o ochronie przeciwpożarowej i Państwowej Straży Pożarnej.
       Za każdą część sprawdzianu kandydat otrzymuje punkty, dodatkowo punktowane są różnego rodzaju kursy i umiejętności przydatne w straży (np. prawo jazdy kategorii C i D, kurs ratownika medycznego, nurka itp.). Proces rekrutacji kończy rozmowa kwalifikacyjna, po której najlepsi kandydaci są kierowani na badania lekarskie i psychologiczne przed komisją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
       Kandydaci, którzy przejdą całą procedurę, rozpoczną służbę przygotowawczą w elbląskiej straży w kwietniu 2019 roku. Na chętnych czeka sześć wakatów. 
       Obecnie we wszystkich jednostkach KM PSP w Elblągu pracuje 160 osób, w tym 156 strażaków. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama