UWAGA!

Kto chce zostać strażakiem?

 
Elbląg, Kto chce zostać strażakiem?
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Sześć wakatów czeka w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Komendant właśnie ogłosił nabór kandydatów do służby przygotowawczej. By zostać strażakiem, trzeba przejść przez gęste sito eliminacji.

Na zgłoszenia kandydatów Komenda Miejska PSP w Elblągu czeka do 4 stycznia. Muszą mieć oni obywatelstwo polskie, co najmniej średnie wykształcenie, nie mogą mieć przeciwwskazań lekarskich do wykonywania tej pracy, nie mogą też być karani. Mile widziane jest wykształcenie chemiczne, bo w Elblągu działa Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego.
       Każdą osobę, która spełnia wymogi formalne, czeka gęste sito eliminacji: test sprawnościowy (m.in. podciąganie na drążku, bieg po tzw. kopercie, próba wydolnościowa), sprawdzian lęku wysokości (wejście na drabinę na wysokość 20 m, pochyloną o 75 stopni i zejście z niej), test pływacki (pokonanie 50 metrów poniżej minuty) oraz test wiedzy o ochronie przeciwpożarowej i Państwowej Straży Pożarnej.
       Za każdą część sprawdzianu kandydat otrzymuje punkty, dodatkowo punktowane są różnego rodzaju kursy i umiejętności przydatne w straży (np. prawo jazdy kategorii C i D, kurs ratownika medycznego, nurka itp.). Proces rekrutacji kończy rozmowa kwalifikacyjna, po której najlepsi kandydaci są kierowani na badania lekarskie i psychologiczne przed komisją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
       Kandydaci, którzy przejdą całą procedurę, rozpoczną służbę przygotowawczą w elbląskiej straży w kwietniu 2019 roku. Na chętnych czeka sześć wakatów. 
       Obecnie we wszystkich jednostkach KM PSP w Elblągu pracuje 160 osób, w tym 156 strażaków. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama