UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • RobertKoliński Ten nieistniejący mostek odpowiada żywotnym potrzebom naszego społeczeństwa To jest most na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym mostkiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, swymi oboma brzegami łączące trzy strony (!)tego niesławnego triumwiratu nieszczęście i drugiego takiego nie znajdziesz jak kraj długi i szeroki!; Ale pal już sześć ten mostek społeczny budowany w oparciu przez sześć instytucji, interesuje mnie o wiele ważniejsza sprawa. A mianowicie, jak bardzo został zniszczony Srebrny Potok w trakcie tych "napraw"? Czy prawdą jest, że w dno potoku zostało wbitych kilkanaście betonowych progów, "spowalniaczy wody", jak twierdzą autorzy tego przyrodniczego horroru; i jaki był/jest cel tych szkodniczych, niszczycielskich działań? Ile wykonano ostatecznie umocnień brzegowych, i dlaczego tak dużo, oraz jaki był ostateczny koszt tych prac? Próbuję uzyskać takie informacje w mieście, jednak ratusz odsyła mnie do Wód Polskich, iż to oni są w tej chwili władni, jeśli chodzi o zarząd korytem; Wody Polskie natomiast nabrały wody, nomen-omen, polskiej w usta i udają, że ich nie ma; może zatem Redakcja zainteresowałaby się w imieniu Czytelników tą sprawę i rozwiała urzędowo-przyrodnicze niejasności?:) Hashtagi: #lewica, #przyroda, #SrebrnyPotok, #WWF
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  RobertKoliński(2020-10-17)
 • @RobertKoliński - @RobertKolinski - Czy ty naprawdę jesteś stuknięty w czoło? I dobrze, że regulują, bo taka sytuacja, jak wtedy nie powinna się powtórzyć i miejsce powinno być dostępne cały czas dla turysty. Lepiej się martw nie samymi umocnieniami brzegów, a tym czy nie zrobiono tam fuszerki, jak na mostach na Starówce. Potok powinien zostać cały umocniony, ale oczywiście nie ordynarnie tylko w materiałami, które nadadzą mu naturalnego wyglądu i nie ma tym nic złego. Trzeba ten strumień okiełznać, a jakieś śmieszne pitolenie o pstrągach w nim to szczyt. To już dawno nie jest "Srebrny"Potok, i wątpię, by coś mogło w tej wodzie przeżyć. No, ale tak działa ekoterroryzm - Wody Polskie nie zapłaciły "ile trzeba"to i pstrąg się nie wyniósł :)Redakcja powinna się zainteresować tym czemu nagle pojawili się eko-terroryści próbujący wyłudzić od Wod polskich haracz. No i w sumie wyłudziły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  Do_pomorskiego(2020-10-17)
 • @Do_pomorskiego - ale panie, towarzysz myśli po towarzysku, a zagraniczne ambasady płacą więc trzeba się wykazać, wystarczy spojrzeć jakimi samochodzikami towarzysze się poruszają bruuumm bruummm i jakie mają mieszkanka i smartfoniki, bo lepsze euro niż złp wiadomo, jakie to postępowe i demokratyczne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  0000007(2020-10-17)
 • @Do_pomorskiego - I to jest właśnie przykład typowej elbląskiej ignorancji i krótkowzroczności, charakterystyczny również dla władz ratusza i urzędasów z Wód Polskich: "Potok powinien zostać cały umocniony, ale oczywiście nie ordynarnie tylko w materiałami, które nadadzą mu naturalnego wyglądu i nie ma tym nic złego. Trzeba ten strumień okiełznać, a jakieś śmieszne pitolenie o pstrągach w nim (. .. )". Proszę wyjaśnić nam tu wszystkim, jak to w pomorskim "okiełznują"potoki górskie poprzez wbijanie betonowych progów w ich dno i jakie ma to działanie przeciwpowodziowe? Proszę również wyjaśnić - można konsultować się w tej sprawie z fachurami z Wód Polskich - jaki sens ma betonowanie brzegów w ok. 20 miejscach, kiedy napraw wymagało 4-5 miejsc w biegu rzeki. Proszę również wytłumaczyć mieszkańcom, jaki zysk mają z tego, że Srebrny Potok stracił swoją przyrodniczą charakterystykę na skutek tej "remontowej"głupoty władzy i jak to się ma do "zielonej"promocji miasta, jako miejsca przyjaznego turystyce i ekologii? Proszę się nie krępować, można się rozpisywać przy sobocie - pośmiejemy się; Hashtagi: #WodyPolskie, #SrebrnyPotok, #szkodnictwo, #bumelka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  tow. Koliński bez loginu(2020-10-17)
 • @tow. Koliński bez loginu - Napisałem, jak wól, że trzeba to zrobić z głową. Poza tym Potoko już był regulowany wielokrotnie wcześniej. A jak się czepiasz ingerencji to rozumiem, że nie chcesz rekonstrukcji Mostu Elewów, bo to "nienaturalne"? Ten potok trzeba zagospodarować turystycznie, a nie się cackać. Jego naturalny charakter minął już lata temu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  Do_pomorskiego(2020-10-17)
 • @Do_pomorskiego - Kolińskiemu nie wypada więc ja zapytam wprost - po ch. .betonować dwadzieścia progów w płynącej wąskim korytem, w terenie pagórkowatym, leśnej rzeczce, skoro nie ma to najmniejszego znaczenia przeciwpowodziowego a tylko wyrzucono pieniądze i zniszczono przyrodę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  ciekawy(2020-10-18)
 • @ciekawy - Można stylowo wyłożyć naturalnym kamieniem i umocnić. Za jakiś czas matka natura sama to przejmie, kamień zarośnie i brzeg jeszcze bardziej się umocni. Ideą tego jest, żeby brzegi ścieżki wzdłuż Potoku się nie zsuwały podczas wylewania rzeczki, żeby tacy "bystrzy"ludzie, jak tow. Koliński nie zsunęli się z hałdą ziemi do strumienia - naprawdę tak ciężko to pojąć? Chociaż waszą dwójkę niech może ściągnie do tej rzeczki, bo jak widać potrzeba wam "kubła zimnej wody", żebyście zrozumieli takie pdostawy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  Do_pomorskiego(2020-10-18)
Reklama