UWAGA!

Kto otoczy opieką miejskie zabytki?

 
Elbląg, Miasto szuka chętnego, który zaopiekuje się zabytkami
Miasto szuka chętnego, który zaopiekuje się zabytkami (fot. arch. AD)

Ma zajmować się zabytkami, troszczyć się o nie, nadzorować prace, które przywrócą im dawną świetność. Miejski Konserwator Zabytków poszukiwany. Właśnie ogłoszono konkurs na to stanowisko.

To już czwarty konkurs. Poprzednie, ogłaszane jeszcze za prezydentury Grzegorza Nowaczyka, nie przyniosły rozstrzygnięcia. Po prostu - nie było chętnych. Zakres obowiązków Miejskiego Konserwatora Zabytków zawiązany jest z ochroną i opieką nad elbląskimi zabytkami. Także z nadzorem nad pracami remontowymi, których wymagają.
       Idealny kandydat na to stanowisko powinien mieć wykształcenie wyższe magisterskie oraz przynajmniej 5-letni staż pracy w jednej z dziedzin związanych z ochroną zabytków, a także wiedzę z zakresu zarządzania i administrowania. To podstawa. Więcej o wymaganiach, jakie musi spełniać idealny kandydat można przeczytać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Zainteresowani mogą składać oferty do 17 września.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • niech mi kto powie czemu na ul. Kopernika, rog Chopina stoi opuszczone HOSPICJUM i nikt tego nie zagospodaruje ?! do kogo to nalezy? znaczek ZABYTEK oczywiscie tam jest. .. .. Straszy tylko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  q3w4r5(2013-08-22)
 • własność prywatna. .. ..
 • Proponuje bez sztucznych konkursów wybrać po prostu fachowca ! Jest nim na pewno Jerzy Domino !!!!
 • Pani Wiesława Rynkiewicz- Domino - subito na MKZ. Pozdrawiam koleżankę z ławki szkolnej w szkole nr 7.:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kolega.(2013-08-22)
 • Pałacyk przy Pułaskiego 10,palacyk na Stoczniowej, Dworek na Chrobrego, wraz z parkiem i stawem czekają na prawdziwego konserwatora, ale, czy się doczekają?
 • Ja proponuję kogoś, kto będzie przeprowadzał porządne restauracje i rekonstrukcje zniszczonych zabytkowych budynków a nie robił dziadostwa i robił takie numery jak nowoczesna starówka. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Tradycjonalista(2013-08-22)
 • Oby to byl ktos, kto logicznie mysli i komu zalezy na faktycznym ratowaniu zabytków, a nie jak tej pożal sie Boże pelniacej obowiązki w zastępstwie Joannie Kulpczyńskiej, która wybitnie na to stanowisko ze swoja ignorancją sie nie nadawała.
 • Proszę nie wciskać na siłę stanowiska państwu D. , gdyby chcieli to były już 2 konkursy. Nie jest przypadkiem, że nie można tej posady obsadzić. Ludzi spełniających warunki konkursu nie brakuje, tylko tyle, że umocowanie prawne w systemie samorządowym konserwatorów jest delikatnie mówiąc nieporozumieniem - najwyraźniej zrozumieli to już wszyscy fachowcy w okolicy.
Reklama