UWAGA!

Kto pociął rękawy chroniące przed powodzią?

 
Elbląg, Kto pociął rękawy chroniące przed powodzią?
(fot. Anna Dembińska)

Nieznany sprawca lub sprawcy pocięli rękawy przeciwpowodziowe, rozłożone na bulwarze Zygmunta Augusta i wzdłuż ul. Grochowskiej, które chroniły Elbląg przed cofką. - Jestem załamany... Jak komuś mogło przyjść coś takiego do głowy? - mówi Tomasz Świniarski, szef Centrum Zarządzania Kryzysowego. Sprawę bada policja.

Dwanaście rękawów (pięć należących do miasta, siedem strażackich), wypełnionych wodą, rozłożono kilka dni temu wzdłuż bulwaru Zygmunta Augusta i ul. Grochowskiej, by chronić miasto przed cofką. Przetrwały do wtorkowego wieczora. - Dokonując objazdu miasta, zauważyliśmy że ktoś rękawy zniszczył. Sprawca lub sprawcy pocięli je ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem. Jestem załamany... Jak komuś mogło przyjść coś takiego do głowy? - mówi Tomasz Świniarski, szef Centrum Zarządzania Kryzysowego, który zgłosił sprawę na policję. Straty wynoszą ponad 20 tysięcy złotych.
       - Dzisiaj rano przyjęliśmy zgłoszenie, prowadzimy czynności w celu ustalenia sprawcy lub sprawców. Mamy nadzieję, że w wyjaśnieniu sprawy pomoże zapis monitoringu, który znajduje się na budynku pobliskiej prokuratury – mówi kom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
       Sprawcy lub sprawcom za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Elbląska patologia na która my łożymy !!
 • Złapać gnoja, wypłynąć z nim na środek zalewu i wyrzucić do wody, niech sobie radzi jak jest taki mądry!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  141
  3
  Wodnik(2017-11-02)
 • Jest monitoring. Odnalezdz i sowicie ukarać.
 • Sprawiedliwie byłoby, gdyby los tak sprawił, że jedynym zalanym przez powódź domem byłby dom właśnie tego wieśniaka, który zdewastował rękawy zabezpieczające. Ale cóż mam nadzieję że chociaż świecka sprawiedliwość go dosięgnie, że policja rzetelnie weźmie się do pracy aby wykryć sprawcę.
 • ten pan emeryt Świniarski to za tą kasę którą bierze z miasta i guzik robi, to powinien wziąść krzesełko i latarkę i pilnować rękawów, dzień i noc!
 • Do kosztów rękawów może powinny być doliczone koszty ewentualnych zalań. A czyn sądzony jako akt terroryzmu. Niech sprawca zrozumie że to było skrajnie głupie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  54
  2
  Jan jan(2017-11-02)
 • Wiesniaka? Ja myslę, że to prędzej jakis miastowy lump.
 • to po co te kamery są i wciąż dokupowane następne, jak wiecznie z nich nie można nic zobaczyć, tylko apele ktokolwiek widział ktokolwiek wie
 • Haha pod oknem prokuratury
 • czy policja sprawdzi co się dzieje w tym lokalu na Nowowiejskiej, tym z boku od baru piwnego, pełno tam naćpanych gnoi włazi po uprzednim zapukaniu, i stoją automaty do gier, ci otwierający takie lokale to już teraz nie montują żadnych świetlnych "open 24", a tam się cuda dzieją!
 • Nie miałem na myśli nic złego w stosunku do społeczności wiejskich, to tylko takie potoczne określenie tego bur.., być może niefortunne, nie przemyślałem tego. Jeżeli uraziłem kogoś mieszkającego na wsi to przepraszam, po prostu na co dzień nie dziele ludzi na tych z miasta i na tych ze wsi, dlatego nie myślałem o tym w ten sposób.
 • Dostanie 3 miesiące w zawiasach i nie będzie musiał oddać ani grosza za te rękawy. Taki będzie wyrok. A powinien pracować w gułagu o suchym chlebie i szklance wody dziennie, aż odpracuje straty, albo zdechnie.
Reklama