UWAGA!

Kto pokieruje biurem prezydenta?

 
Elbląg, Prezydent ogłosił konkurs na dyrektora swojego biura
Prezydent ogłosił konkurs na dyrektora swojego biura (fot. arch. portEl)

Będzie organizować pracę prezydenta i wiceprezydentów, będzie odpowiadać za politykę informacyjną Ratusza, a także za utrzymywanie kontaktów międzynarodowych. Musi więc być to osoba wykształcona, znająca zasady savoir vivre. Obowiązkowa i lojalna. Miasto ogłosiło właśnie konkurs na stanowisko Dyrektora Biura Prezydenta Miasta. Ciekawe, bo biuro dyrektora przecież ma. Na stronie Urzędu Miejskiego nadal figuruje jego (jej) nazwisko.

Idealny kandydat to magister znający się na mediach, posiadający minimum trzyletnie doświadczenie w pracy na kierowniczym stanowisku. Dobrze byłoby - z racji utrzymywania kontaktów zagranicznych - gdyby posiadał także znajomość zasad protokołu dyplomatycznego i savoir vivre. Inne cechy w cenie to: systematyczność, kreatywność, dokładność w wykonywaniu pracy, umiejętność nawiązywania kontaktów, obowiązkowość, lojalność, aktywność, dyspozycyjność, umiejętności organizatorskie.
       Stanowisko Dyrektora Biura Prezydenta Miasta to bowiem funkcja wszechstronna i odpowiedzialna m.in. za: organizację pracy prezydenta, wiceprezydentów i sekretarza Miasta, koordynację polityki informacyjnej prezydenta, monitoring i analizę przekazów medialnych, za prowadzenie spraw związanych z przyznawaniem honorowego patronatu prezydenta oraz udział w komitetach honorowych, a także za koordynowanie spraw związanych ze współpracą międzynarodową, obsługą delegacji zagranicznych. Dyrektor biura będzie odpowiadać także za organizację spraw związanych z przeprowadzeniem konsultacji społecznych, debat publicznych, spotkań prezydenta z mieszkańcami, a także za realizację i koordynację spraw związanych z Budżetem Obywatelskim.
       Miasto ogłosiło właśnie konkurs, który ma wyłonić kandydata na to stanowisko. Ale wakatu nie ma, bo biurem prezydenta od 2014 r. kieruje Hanna Laska-Kleinszmidt. Wcześniej też kierowała, ale jako p.o. dyrektora. Czy Hanna Laska-Kleinszmidt pożegnała się ze swoim fotelem? Na to pytanie próbowaliśmy uzyskać odpowiedź w urzędzie i ... czekamy na wypowiedź biura prasowego. A póki co, chętni do objęcia stanowiska dyrektora biura prezydenta mogą składać swoje CV. Termin upływa 23 marca.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Ciekawe, bo biuro dyrektora przecież ma. Na stronie Urzędu Miejskiego nadal figuruje jego (jej) nazwisko" kto to pisze? czy to jest po polsku?
 • a kto jest odpowiedzialny za udzielanie prostych odpowiedzi na jeszcze prostsze pytania?????
 • ale się portel sprężył. .. .co godzina się zastanawia i wysyła maile do ratusza. .. .. jakaś przypadłość z nietyrzmaniem stolca?
 • jak jakiemus zającu - zającowi po prostu komedia
 • Będę to ja red. Agnieszka S.
 • To jest żenada wkrótce minie pół roku, a szanowna prezydencka biurokracja jeszcze nie zaczęła pracować, pod koniec kadencji za około trzy lata ponownie naściemniają elblążanom nawołując do wyborów i ponownie będą łorganizować się w biurze prezydenta. .. .itd. .. .itd. .. .itd. .. hi. .. .hi. .. .hi. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  elblążankaobserwator(2015-03-17)
 • Toż to jaja wielkanocne. Oczekiwania kwalifikacji kandydata na poziomie co najmniej asystenta Przewodniczącego PE. Taki kandydat spełniający wymogi konkursu pewnie zarobi dwa razy tyle co Prezydent bo za kompetencje trzeba dobrze płacić. Ale założę się że z uwagi na brak chętnych loty zostaną obniżone do poziomu kolesia. tak jak dotychczas. Ci co posiadają wymagane kompetencje nie poleca na zatrudnienie się na czas okreslony terminem nastepnych wyborów albo nastepnego referendum.
 • Mam przeczucie, że od kwietnia będzie to Agnieszka powracająca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  wzburzony(2015-03-17)
 • a moim zdaniem powróci bumerang, jakaś pani A. , co już kiedyś, jakieś cztery lata temu pracowała w urzędzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  jolka22(2015-03-17)
 • Przecież Biuro prowadzi dyrektor. Jak mało która zna swoje miejsce i posiada więcej zalet, niż te tylko wymagane. A może to tylko test na uczciwe konkursy w elbląskim magistracie
 • nie zmienia się tego co dobre prezydencie Elbląga, tylko żeby nie dał się Pan wkręcić w ustawkę konkursową, bo to pana będą z tym kojarzyć a nie kadrowych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  fanwitoldów(2015-03-17)
 • Agnieszka, kiedy zaczynasz pracę w starej pracy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  jolantaz(2015-03-17)
Reklama