UWAGA!

Kto przesunie boisko i "rozłoży" trawę?

 
Elbląg, Na stadionie będzie przesunięta murawa i bramki
Na stadionie będzie przesunięta murawa i bramki (fot. Michał Skroboszewski)

Miasto szuka firmy, która przesunie o 7 metrów płytę boiska na stadionie przy ul. Agrykola, a także "rozłoży" naturalną murawę i zajmie się jej pielęgnacją. To już drugie podejście, bo pierwszy przetarg został unieważniony. Zgłosiła się tylko jedna firma, ale była za droga.

- Przesunięcie o 7 metrów płyty boiska wynika z wymaganych przepisami odległości od ławek rezerwowych i strefy poruszania się trenera i zawodników do linii bocznej boiska – informowała w maju Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta Elbląga.
       Zakres robót budowlanych obejmuje także drenaż, przesunięcie bramek, ułożenie trawy,  wykonanie kanalizacji deszczowej w obrębie trybun stalowych, wykonanie dwóch zadaszonych wiat dla zawodników rezerwowych oraz pielęgnację trawy w okresie gwarancji.
       Do pierwszego przetargu stanęła tylko jedna firma, ale jej oferta okazała się za droga. Miasto ogłosiło więc drugie podejście. Chętni mogą zgłaszać się do 15 lipca.
       Zwycięska firma będzie miała 30 dni na realizację zamówienia od daty podpisania umowy.
       Przesunięcie płyty głównej boiska piłkarskiego to nie jedyne działania podejmowane w tym roku, dotyczące kompleksu sportowego przy ul. Agrykola 8. Pieniądze na przebudowę toru wrotkarskiego pochodzą z rezerw Ministerstwa Sportu i Turystyki. Mają zostać przekazane w dwóch transzach – 400 tys. zł miasto dostanie w tym roku, pozostałe 600 tys. zł w 2016 r. Przebudowane zostanie także boisko wewnątrz toru. Na ten cel zagwarantowano pół miliona złotych z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Warmińsko- Mazurskiego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przesunięcie płyty boiska = brak jakichkolwiek inwestycji przy A8.Jeśli faktycznie do niego dojdzie, to uniemożliwi to w przyszłości postawienie trybuny zadaszonej z pełnym zapleczem socjalnym wewnątrz od strony Gim. 5.Dziwi upór miasta w tym kierunku. Nie jest to na tę chwilę niezbędne. Pani Urbaniak się myli (może niech doczyta w stosownych przepisach), względnie się nie myli i celowo wprowadza w błąd. A to już nieładnie. Ławki rezerwowych śmiało mogą zostać w tym miejscu, w którym znajdują się obecnie, do momentu aż w mieście nastanie gospodarz, który zmierzy się z modernizacją/przebudową A8 z prawdziwego zdarzenia. Dość już półśrodków, imitacji i podróbek. Ten stadion od 20 lat błaga o remont/przebudowę, a nie przesunięcie trawy. Dziś Elbląg ma jeden z gorszych obiektów w. .. 3 (4 poziom ligowy) lidze. Pieniądze, które były na stadion, kilkadziesiąt milionów zostały przekierowane na inny cel. Z ochłapów najedzą się jedynie łyżwiarze (tor + zaplecze), a co z piłką nożną? Może najwyższy czas poważnie podejść do tematu? Czy jeszcze nie i temat odżyje za 3 lata przed wyborami?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  3
  ElblazaninOE(2015-06-29)
 • a czemu nie może się zająć tym miejska Firma Zieleń Miejska?
 • zaorać to boisko dla pseudokopaczy z Elbląga i każdy będzie zadowolony. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  19
  antykorupcja(2015-06-29)
 • Pakować grube miliony tylko po to żeby stado pijanych bezzębnych huliganów mogło od czasu do czasu wykrzykiwać wulgaryzmy a potem demolowac co sie da na swojej drodze. Jak działacze tzw piłki nożnej chcą nabijać sobie kieszenie niech sami wyłożą kase na remont.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14
  18
  antykibicpiłkinożnej(2015-06-29)
 • A co za problem wziąć łopatę i przenieść kawałek murawy z lewej na prawo i potem przenieść bramki? Zamiast ględzić, to byście wzięli kilku bezdomnych (by mogli sobie zarobić pare groszy na chlanie) albo więźniów (by mogli się trochę zrehabilitować i nie żreć za darmo) i mięli to już zrobione miesiąc temu.
 • Szkoda kasy dla piłkarzy!!!!!Tu powinien być zbudowany tor dojazdy szybkiej na lodzie -są sukcesy i bieżnia lekkoatletyczna-są sukcesy. A piłkarze na wies tam gra trzecia liga.
 • W piłkę na poziomie podwórkowym, to sobie można pokopać wszędzie, a sportowcy, w których miasto powinno widzieć nadzieję, nie mają miejsca na treningi.
 • I za co te minusy? Taka jest prawda - można to zrobić szybko, tanio i porządnie. Nie trzeba rok czekać na zorganizowanie i wybranie oferty z przetargu za 10 mln zł (z czego będą minimum 3 przetargi, bo miasto nie będzie stać), bez robocizny przez rok z kradzieżami i nawalonymi pracownikami, bez prezentów dla urzędników i kontroli. Założę się, że jakby coś takiego zaproponowano więźniom nawet za darmochę, to by się rzucili jak baby na gacie w Lidlu, byle móc coś sensownego zrobić i choć trochę zadośćuczynić.
 • Niech zgadnę, firma z olszczyna?
 • wiąść tych kiboli niech zakaszą rękawy i do roboty, a jak nie to rzeczywiście zrobić tor do jazdy szybkiej na lodzie. !!!!
 • Do elblazanin OE a co ty masz do lyzwiazy ja naprawde sympatyzuje z OE i bylo mi smutno ze stracili ta bramke w Zabrowie w ostatnim meczu ale Ty chyba nie znasz albo nie pamietasz wynikow lyzwiarzy ktorzy byli najlepsi w kraju a trenowali na zamarznietym basenie ktory dzisiaj niszczeje
 • @kl3 - nie jestem kibicem łyżwiarstwa, fakt, ale szanuję wyniki sportowców wszystkich dyscyplin, szczególnie jeśli uzyskiwane są w takich spartańskich warunkach jak w naszym mieście. Elbląg i trenujący tu sportowcy dawno powinni mieć odpowiednie areny i możliwości do trenowania. Niestety tak nie jest. I jak pokazuje przykład stadionu długo nie będzie. Są pewne priorytety, których jak pokazują ostatnie lata nie można zmienić. Piłka nożna (bo o piłkarzach w przypadku Olimpii ciężko dziś mówić) jest tu dobitnym przykładem. Całe lata funkcjonował tekst "najpierw zacznijcie grać, awansujcie, to się zobaczy". Nie tak dawno Olimpia występowała na zapleczu ekstraklasy i co się zobaczyło? Nic. Jak nie było stadionu, tak nie ma. I ruchy UM wskazują, że długo (o ile w ogóle) go nie będzie. Pewnie, że należy się łyżwiarzom, siatkarzom, kolarzom, pięściarzom, wioślarzom, kajakarzom. Wszystkim, tylko pragnę nieśmiało przypomnieć - jaki sport jest najbardziej medialny, jaki wzbudza największe zainteresowanie, gdzie na trybunach pojawia się najwięcej kibiców? Odpowiedź jest jasna i szukanie kwadratowych jaj (w komentarzach) niczego tu nie zmieni. Elbląg z infrastrukturą sportową tkwi głęboko w latach 80-tych. Prywatne próby zmiany niekorzystnej sytuacji (kompleks przy Moniuszki) to za mało. Kasa na stadion była, dziś jej nie ma. Stadionu też. Ile jeszcze trzeba będzie czekać? 5 czy 25 lat? Obawiam się, że ta druga liczba jest bliższa prawdy. Smutny ten nasz elbląski grajdół.
Reklama