UWAGA!

Kto wygrał, a kto przegrał w naszej debacie

 
Elbląg, (il. AK)
(il. AK)

Janusz Nowak wygrał czwartkową debatę, organizowaną przez Radio Gdańsk i portEl.pl – wynika z ankiet, które wypełniała obecna podczas dyskusji publiczność. Drugie miejsce zajął Jerzy Wilk, a trzecie Edmund Szwed.

Czwartkowej debacie w hotelu Elbląg z udziałem siedmiu kandydatów na prezydenta miasta przysłuchiwało się prawie sto osób, wśród nich byli m.in. przedstawiciele poszczególnych komitetów wyborczych, żywiołowo reagujący na wypowiedzi swoich kandydatów.
       Przed wejściem pracownicy portEl.pl każdej osobie z publiczności rozdali po jednym egzemplarzu anonimowej ankiety, w której można było ocenić wypowiedzi kandydatów w trzech blokach tematycznych „finanse i inwestycje w mieście”, „Elbląg dla biznesu” i „Elbląg dla mieszkańców”, stawiając za odpowiedzi ocenę od 1 do 5. Do naszej wyborczej urny wróciły 93 ankiety, 82 były wypełnione kompletnie i te wzięliśmy pod uwagę. Pozostałe jedenaście miały różne braki: cztery były niestety puste, w pięciu przypadkach osoby z publiczności oceniły tylko jednego kandydata (trzy przypadki dotyczyły Witolda Wróblewskiego, dwa – Janusza Nowaka i jeden – Edmunda Szweda), w jednym przypadku ocena dotyczyła wszystkich kandydatów, ale tylko w jednej kategorii, była też ankieta, w której kandydatom przyznano punkty minusowe. Tych ankiet nie wzięliśmy pod uwagę.
       Po podsumowaniu punktacji wszystkich kandydatów z każdej kategorii okazało się, że najwięcej punktów u publiczności zebrał Janusz Nowak z SLD Lewica Razem (598 pkt), drugi był Jerzy Wilk z Prawa i Sprawiedliwości (587 pkt), a trzeci Edmund Szwed z Obywatelskiego Elbląga (576 pkt). Kolejne miejsca zajęli: Robert Grabowski z Elblążanie Razem (550 pkt), Cezary Balbuza z Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej (528 pkt), Witold Wróblewski startujący z własnego komitetu (449 pkt) i Adrian Meger z Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke (370 pkt).
       Wyniki ankiety oczywiście w żadnym razie nie są reprezentatywne, oddają jedynie poglądy osób, które przysłuchiwały się debacie. Sztaby wyborcze niektórych kandydatów zadbały o to, by na sali znalazła się spora grupa ich zwolenników, co było widać i słychać podczas debaty.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Publiczność - sztabowcy sympatycy danego kandydata, kto miał więcej ten wygrał. Gratuluję SLD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  6
  100% Elblążanin(2014-11-07)
 • Kto ilu swoich przyprowadził ten "wygrał"? A więc subiektywna ocena.
 • Nie rozumiem, po co robić takie badania - przecież wiadomo, kto siedzi na widowni. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  3
  jacekj.(2014-11-07)
 • Jak juz wczesniej zauwazyłem to wysiłku intelektualnego w tej debacie nie zauwazono. Zwykła kiełbasa wyborcza z wyraznym robieniem wała z wyborcy.
 • Troche obiejtywizmu! Nowak jest po prostu najlepszy merytorycznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  17
  elblaski(2014-11-07)
 • Miejmy nadzieje, ze nie będzie mialo to odzwierciedlenia a czasie wyborow. .. br!!!!
 • a mnie się nasuwa ten wierszyk A. Andrusa: "Wiersz o chłopcach z plakatów" Chłopcy! Zejdźcie z plakatów. Idźcie wy chłopcy do domu. A bo to wasza zabawa Potrzebna chłopcy komu? Czyście spytali dzieci? Czy któryś z was się odważył Zapytać co one czują Gdy ktoś wam maźga po twarzy? Gdy wam na czołach gwiazdy, A na policzkach skazy, Kiedy przy waszych nazwiskach Piszą brzydkie wyrazy? A może one się wstydzą Ojcom Wagi Państwowej Powiedzieć, że wolą na ryby I że chcą waty cukrowej? Chłopcy! Zejdźcie z plakatów. Zdejmijcie z broni bagnet, Wróćcie do swoich dziewczyn, Powiedzcie im, że są ładne. .. A nie, że ". .. białe, że czarne. .. ", Że ". .. wielka rodzina Polaków. .. ", Że ". .. wspólny Dom. .. ", że ". .. Ojczyzna. .. ", Obierzcie chłopcy ziemniaków, Napijcie się chłopcy mleka (Stoi na półce z miodem) Zajmijcie się chłopcy sobą. .. Po co od razu narodem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  cornick(2014-11-07)
 • Juz az sie niedobrze robi idac ulica slyszac te obietnice jezdzacych samochodow ipatrzec na te zaklamane mordy. Oby jak najdalej zepchnac Pis lacznie z tym swoim prezesem. .
 • Gratulacje dla pana Janusza Nowaka. Na pewno był najbardziej merytoryczny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  7
  PrawyiSprawiedliwy(2014-11-07)
 • Przy Nowaku wyglądają jak kandydaci na ciecia.
 • I tak najlepiej wypadł BALBUZA. Spokojnie, merytorycznie, bez śmiesznych min. A najmniej podobali mi się o dziwo starzy politycy. No a tej jeden w niebieskim garniturku - pozostawię bez komentarza, bo szkoda mojego czasu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  10
  bereciara(2014-11-07)
 • jeden z kandydatów przekonywał do głosowania na siebie seniorów we wtorek cukierkami krówkami ciągutkami. Ciagutki były adekwatne do gadki ofiarodawcy. Zgaduj zgadula o kim mowa?
Reklama