UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto zaprojektuje i wybuduje przedszkole na Zatorzu?

 
Elbląg, Dotychczasowe przedszkole ma zostać zburzone
Dotychczasowe przedszkole ma zostać zburzone (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Prezydent Elbląga ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie nowego przedszkola z oddziałami żłobkowymi przy ul. Mielczarskiego. Samorząd na ten cek pozyskał rządowe dofinansowanie.

Nowe przedszkole przy ul. Mielczarskiego ma być przeznaczone dla 210 dzieci, w tym 60 podopiecznych żłobka. Dotychczasowe zostanie rozebrane, a w jego miejsce powstanie budynek z pomieszczeniami m.in. do gimnastyki, rytmiki, gabinety psychologa, pedagoga i logopedy, a także salę do zajęć sensorycznych, terapii pedagogicznej i socjoterapii. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Teren wokół niego ma mieć osobne place zabaw dla dzieci z przedszkola i ze żłobka, za jego zagospodarowanie też będzie odpowiedzialny wykonawca.

-- Budynek będzie nowoczesny i energooszczędny, będzie wybudowany w tzw. systemie prefabrakowanym drewnianym – zapewniał dwa miesiące temu wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak. - Będzie charakteryzował się niskimi kosztami eksploatacji oraz ekologicznym mikroklimatem panującym wewnątrz. Chcemy wyposażyć ten obiekt w fotowoltaikę albo inne nowoczesne źródła pozyskania energii cieplnej.

Na budowę przedszkola miasto pozyskało prawie 5,9 mln złotych z rządowego Fuduszu Inwestycji Lokalnych. Aplikowało także o dodatkowe 1,8 mln zł z programu „Maluch” przeznaczonego na rozwój żłobków. Do inwestycji z własnego budżetu będzie musiało dołożyć kilka milionów złotych.

Ile dokładnie będzie kosztować inwestycja, okaże się po przetargu, który właśnie został ogłoszony. Samorząd szuka firmy, która zrealizuje to przedsięwzięcie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Projekt kosztorysowo-budowlany ma powstać w ciągu 5 miesięcy, a przedszkole ma być oddane do użytku w ciągu 11 miesięcy - od daty podpisania umowy ze zwycięzcą przetargu.

Zainteresowane wykonaniem tej inwestycji firmy mogą przesyłać swoje oferty do 7 grudnia. Komisja przetargowa oceni je pod kątem ceny (60 procent oceny), okresu gwarancji dla robót i dostaw (35 procent), dodatkowe 5 procent stanowi tzw. aspekt społeczny, czyli zatrudnienie przy drugim etapie inwestycji osób bezrobotnych.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama