UWAGA!

Kultura i sport znowu razem

 
Elbląg, Kultura i sport znowu razem
fot. Anna Dembińska

Na koniec września przygotowaliśmy częściową reorganizację Urzędu Miejskiego – poinformował prezydent Jerzy Wilk na dzisiejszej (17 września) konferencji prasowej. Zlikwidowany zostanie Departament Komunikacji Społecznej i Departament Sportu, ale tak naprawdę pozostaną one w strukturze organizacyjnej Urzędu.

Znikają stanowiska dyrektorów tych departamentów.
       Likwidacja Departamentu Komunikacji Społecznej była jedną z obietnic wyborczych prezydenta Jerzego Wilka. DKS jest likwidowany z dniem 1 października. Część pracowników DKS-u przejdzie do pracy do Biura Prezydenta Miasta.
       – DKS zatrudniał 15 osób, z tego trzy osoby pracowały na umowę zlecenie – opowiada prezydent Wilk. – Sześć z tych dwunastu pracujących obecnie na etacie w Departamencie Komunikacji Społecznej przechodzi do Biura Prezydenta Miasta. Trzy osoby zostały przesunięte na inne stanowiska, a z trzema osobami nie zostanie przedłużona umowa o pracę – te osoby miały umowy na czas określony.
       Trzy kolejne osoby z DKS przebywają na zwolnieniu lekarskim, Jerzy Wilk zapowiedział, że zamierza z nimi rozwiązać umowy w przyszłości (gdy skończą im się zwolnienia).
       Sześciu pracowników likwidowanego Departamentu Komunikacji Społecznej będzie pracować w utworzonym Referacie Promocji Miasta, które będzie jednym z trzech referatów Biura Prezydenta Miasta (dwa pozostałe to istniejące Sekretariat i Biuro Pasowe).
       Departament Sportu zostanie zlikwidowany. Od 1 października powstanie Departament Kultury i Sportu, który będzie miał dyrektora i dwóch zastępców dyrektora. Dyrektorem tego połączonego departamentu będzie Leszek Sarnowski, obecny dyrektor Departamentu Kultury. Wicedyrektorem ds. kultury będzie Joanna Buzderewicz, dotychczasowa wicedyrektor Departamentu Kultury, a na stanowisko wicedyrektora ds. sportu zostanie ogłoszony konkurs.
       Hanna Laska-Kleinszmidt, dotąd dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej, objęła stanowisko kierownika Referatu Promocji Miasta.
      

 

– Na tych zmianach powinniśmy zaoszczędzić około 200 tys. zł w skali roku - mówi Jerzy Wilk.
       Pracownicy likwidowanego Departamentu Sportu przeniosą się do Ratusza Staromiejskiego, gdzie mieści się już dotychczasowy Departament Kultury. Budynek przy ul. Czerwonego Krzyża, w którym mieścił się dotąd Departament Sportu, opustoszeje.
       – Część główna budynku przy Czerwonego Krzyża będzie wolna – dodaje Jerzy Wilk. – Jeśli trafi się jakiś poważny inwestor, to być może miasto go sprzeda. Budynek jest co prawda zabytkowy, ale w dobrym punkcie.
      
      

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Departament kultury i sportu razem, bo ani na jedno ani na drugie Wilk raczej nie będzie dawać pieniędzy, z małymi wyjątkami. Zgadnijcie jakimi ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  5
  luzak(2013-09-17)
 • zniknie departament sportu a będzie departament kultury i sportu. .. .. obalą dwóch dyrektorow a będzie nowy dyrektor i dwóch zastępców. .. .to pojąć w ramach oszczędności może tylko chytry wilk i spóła !
 • no i znowu wzrosnie bezrobocie w miescie. A tak na marginesie PrezydentWolk Jerzy, moglby umyc sobie czasami glowe, rzadkie i przetluszczone wlosy, co za nedza. kompletny brak higieny osobistej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  9
  zajæc(2013-09-17)
 • A kiedy przewietrzą zarządzanie kryzysowe tam dopiero jest ściemka i bicie pianki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  payne(2013-09-17)
 • no to pięknie ku. .. .pięknie nie ma sportu na wsi naszej Pan leszek już grosza nie da na "darmozjadów " sportowców No i dobrze jest, jak sam "sport" nic nie robi w tym kierunku aby zaistnieć, a tylko kłóci się o kasę to słusznie, że to się wszystko rozpadnie Panowie "prezesi " na start i całować klameczki może jeszcze coś uda się wam wydębić powodzenia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  noidobrze(2013-09-17)
 • Pana Wilka oszczędności 200 tyś zł w skali roku na roszadach w stanowiskach, są iluzoryczne. Zmiany będą raczej asumptem do zatrudniania "swojaków".
 • No i dobrze panie prezydencie, jak za tak krótki okres czasu to wszystko ok. powodzenia.
 • Ale on jest brzydki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  5
  Wilczurzyca(2013-09-17)
 • do zajec - pewnie sobie głowę golisz- wiec rok nie musisz myć głowy zbiera Ci sie chyba coś, bo temat tego artykułu jest jaki jest, a Ty piszesz bzdety.
 • 18 osób w kulturze zatrudnionych i po co?
 • Popieram wiza, większy motłoch sprawi, że na przeczekanie swojaków dostanie kilka nowych etatów na specjalistów lub inspektorów. Większy bałagan sprawi, że nie bedzie można patrzeć na ręce. Poza tym, jakiego grom a tzw. Biuro Prezydenta Miasta zatrudniające kilka czy nawet kilkanaście osób?! Cyba wiem, zbliżają się wybory i do tego ta armia mająca ocieplić wizerunek towarzysza Wilka. 200 000 PLNów napweno przyda się na rozgłos w mediach, ajki to ansz wód jest wspaniały i jakie rewolucje robi!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  Bagietas(2013-09-17)
 • Do 'Noidobrze' w Elblągu jest wielu sportowców o niewiarygodnych wynikach tylko miasto nie robi nic aby ich pokazać mieszkańcom Eg. Są Mistrzowie Świata, Europy i Polski w wielu sportach i konkurencjach i było by wiecej gdyby ich ktoś wspierał finansowo gdyż każdy wyjazd wymaga wkładu pięniedzy z własnej kieszeni a na lot np do Tokio nie stać każdego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  DOnoidobrze*(2013-09-17)
Reklama