UWAGA!

Kulturalne POparcie

  Elbląg, Poslanki Małgorzata Kidawa-Błońska i Iwona Śledzińska-Katarasińska przyjechały do Elbląga rozmawiać o kulturze, ale i udzielić poparcia kandydatce PO na prezydenta miasta, Elżbiecie Gelert (got. WS)
Poslanki Małgorzata Kidawa-Błońska i Iwona Śledzińska-Katarasińska przyjechały do Elbląga rozmawiać o kulturze, ale i udzielić poparcia kandydatce PO na prezydenta miasta, Elżbiecie Gelert (got. WS)

Podczas wyborów samorządowych kandydaci zwracają uwagę głównie na inwestycje, na tworzenie nowych miejsc pracy. Zapominają jednak, że kultura to jeden z najważniejszych obszarów, bo tworzy więź z danym miastem i regionem – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka PO, która dziś (19 czerwca) wraz z koleżanką z sejmowej ławy, Iwoną Śledzińską-Katarasińską przyjechała do Elbląga. Był to gest poparcia dla Elżbiety Gelert w wyścigu do prezydenckiego fotela, ale i czas spotkania z elbląskim środowiskiem kulturalnym.

Obie posłanki Platformy Obywatelskiej: Małgorzata Kidawa-Błońska i Iwona Śledzińska-Katarasińska działają w sejmowej komisji kultury. Nic więc dziwnego, że podczas wizyty w Elblągu chciały spotkać się z przedstawicielami lokalnego środowiska artystycznego.
       - Takie spotkania są ważne, bo to recenzja tego, jak działają ustawy, które my tworzymy w parlamencie – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska. - Czasami warto posłuchać i coś poprawić, coś zmienić. Każde miasto ma swoją specyfikę, a Elbląg jest szczególny – zauważyła - bo tu są instytucje różne – miejskie i marszałkowskie, teatr, centrum kultury, muzeum, galeria, biblioteka, orkiestra kameralna. Daje to pełny obraz problemów, z którymi ludzie kultury borykają się w każdym mieście w Polsce.
       - Podczas takich dyskusji widać, jakie są zależności między pracą samorządu a pracą rządu czy parlamentu – dodała posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska. - Ja przyjechałam dziś porozmawiać tu o kulturze typowej dla średnich miast i wyniosłam korzyści z tego spotkania. Lada dzień odbędzie się posiedzenie komisji, której przewodniczę , o kulturze samorządu i parę osób z Elbląga zaprosiłam do wspólnej dyskusji.
       Obie panie podkreślały, że przyjechały do Elbląga, by porozmawiać o kulturze, ale nie ukrywały, że ich wizyta jest także gestem poparcia dla posłanki PO Elżbiety Gelert, która ubiega się o stanowisko prezydenta miasta.
       - Jeśli zostanie ona prezydentem Elbląga, będzie musiała odejść z klubu i to wielki żal, bo jest osobą odpowiedzialną, rzeczową, świetnie zorganizowaną, cóż, idealny prezydent miasta – stwierdziła Iwona Śledzińska-Katarasińska.
       - Jeżeli mówimy o wyborach samorządowych – dodała Małgorzata Kidawa-Błońska - to kandydaci zwracają uwagę na inwestycje, na tworzenie nowych miejsc pracy, ale zapominają, że kultura to jeden z najważniejszych obszarów, bo tworzy więź i utożsamianie się z danym miastem i regionem – podkreślała. - Mówiąc o tych wielkich inwestycjach, kulturę trzeba chronić i pielęgnować. Bo jeżeli miasto ma się dobrze rozwijać to kultura będzie stanowiła bardzo mocne korzenie.
       I – zdaniem posłanek Platformy Obywatelskiej – Elbląg powinien postawić właśnie na kulturę.
       - Powinna ona być motorem nakręcającym rozwój tego miasta , jako element przyciągający – mówiła Iwona Śledzińska-Katarasińska. - Przecież to jest region turystyczny. Ja wiem, że w tej chwili sytuacja gospodarcza nie jest tu najlepsza, jest wysokie bezrobocie, ale na turystyce można zbudować potęgę. Z kulturą, bo przecież czasem pada deszcz więc gdzieś trzeba iść, a nie tylko spędzać czas na świeżym powietrzu.
      

  Elbląg, Iwona Śledzińska-Katarasińska (w środku): - Kultura może być motorem nakręcającym rozwój Elbląga
Iwona Śledzińska-Katarasińska (w środku): - Kultura może być motorem nakręcającym rozwój Elbląga


       W tej chwili Elbląg przeżywa ekspansję polityków z górnej półki, liderów partii etc. Jednak czy będą oni odwiedzać nasze miasto także wtedy, gdy wybory zostaną rozstrzygnięte, gdy kamery telewizyjne zostaną wyłączone?
       - My jeździmy po Polsce, może nie zaglądamy do każdego miasta, ale jesteśmy obecni w wielu miejscach – zapewniała posłanka Kidawa – Błońska.
       A Iwona Śledzińska-Katarasińska, choć wstępnie przyznała, że w Elblągu jest chyba po raz pierwszy, po wizycie stwierdziła: - Elbląg zachwycił mnie dbałością o zabytki. Miasto robi wrażenie czystego, zadbanego, a jak jeszcze zakończą się te inwestycje drogowe to myślę, że to będzie perełka.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie chcę więcej oglądać ludzi z PO przy władzy niektórzy z nich nie mają nawet odrobiny przyzwoitości glosuje na PiS
 • Aniołki elbląskiej PO w oksach, w drugim rzędzie :-)). Bawią się dziewczyny jak widać :-))))!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  2
  Kolegówna(2013-06-19)
 • Niepotrzebna nam PO, Elbląg nie chce PO, czy Wy tego nie rozumiecie, było referendum, a Wy sie pchacie jak. .. .
 • Nie chcemy PO w Elblaga, czy to tak trudno zrozumiec, było referebdum wyniki poszły na cała Polskę, więc po co pchać sie na
 • Chyba w piątek możemy spodziewać się wizyty premiera Tuska. Do trzech razy sztuka. ..
 • Małgorzata Kidawa-Błońska to kobieta wysokiej kultury, łagodzi w Sejmie obyczaje. Wybór kobiety na prezydenta to najlepsze wyjście w tej sytuacji. Trzeba uspokoić nastroje. Zgadzam się z Paniami, że Elbląg to piękne miasto. Potrzebuje tylko dobrego gospodarza.
 • Wiele osób, niezależnie od sympatii politycznych, nieśmiało wymienia jedno nazwisko - Elżbieta Gelert. Nawet jej najwięksi wrogowie przyznają, że potrafi skutecznie zarządzać, stawiając na ludzi kompetentnych i pracowitych, nie patrząc na ich przynależność partyjną. Sprawuje władzę (w szpitalu) od lat i władza jej nie zdeprawowała. Słowo przepraszam, które padło z jej ust, w chwili gdy ogłaszała swój start w wyborach świadczy, że dostrzegła błędy popełnione przez poprzednią ekipę i ich nie popełni, a przynajmniej będzie się starała nie popełnić po raz drugi.
 • Tak dla Pani Eli Gelert- kultura
 • Również popieram Panią Gelert, jest osobą kompetentną i wykształconą. Ciężko szukać w tych wyborach innych kandydatów, może Pan Wilk, ale po przyjeździe do Elbląga posła Błaszczaka czy Hofmana w mojej opinii ta opcja odpada. Mam wrażenie, że dopuszczenie PiS-u do władzy w okolicach granicy polsko-rosyjskiej jest najgorszym wyjściem. Rosjanie przyjeżdżają do nas i zostawiają tu swoje pieniądze i kampania antyrosyjska może jedynie przysporzyć kłopotów. Inni kandydaci? Cóż, brakuje im siły przebicia w kraju co może spowodować totalny zastój Elbląga. Nie darzę sympatią wielu lokalnych działaczy Platformy, jednak kandydat(ka) na prezydenta została wybrana dobrze i mądrze.
 • Nagle sobie przypomniały warszawianki o kulturze na zadupiu. Każda na sobie ma więcej kasy niż przeciętna pensja. Kidawa jest po tylu operacjach plastycznych. Puste babska przy korycie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  4
  AnnaW(2013-06-19)
 • Warto pamiętać, że Śledzińska-Katarsińska zaczynała karierę polityczną w PZPR, a gdzieś w l 90-tych złapano jak jak prowadziła samochód na podwójnym gazie. Pełna kultura.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  2
  AnnaW(2013-06-19)
 • AnnoW, my elblążanki w ogóle nie mamy kompleksów wobec pań, które przyjechały z Warszawy. Stać nas na dobre ciuchy, a jak trzeba to i na operacje plastyczne. Nie wiem, czy Kidawa-Błońska jest po operacji, podejrzewam, że nie, ale to i tak nie ma nic do rzeczy. Liczy się kultura (także osobista), pozytywne nastawienie do ludzi i brak kompleksów - wtedy się łatwiej żyje. Czego życzę Tobie i pozostałym mieszkańców naszego pięknego miasta (kolejny powód do radości).
Reklama