UWAGA!

Kupcy nie chcą sąsiedztwa Rosjan

 Elbląg, Do końca kwietnia tzw. "ruski rynek" opustoszeje
Do końca kwietnia tzw. "ruski rynek" opustoszeje

Kupcy, którzy do tej pory mieli swoje stanowiska handlowe na tzw. "ruskim rynku" nie są zadowoleni z propozycji władz miasta, przeniesienia ich na teren przy ul. Żeromskiego, ponieważ teren ten jest prywatny i właściciel będzie dyktował warunki dzierażawy.

Do końca kwietnia handlowcy z tzw. "ruskiego rynku" muszą opuścić ten teren. Miasto zaproponowało im przeniesienie na plac przy ul. Żeromskiego. Propozycja ta nie spodobała się handlowcom, ponieważ teren, jaki im zaproponowano, jest własnością prywatną.
     - Właściciel zapewnił handlowców, że opłaty przez dwa pierwsze lata działalności będą takie same, jak na targowisku. Później będzie już sam dyktował warunki - tłumaczy Artur Zieliński, rzecznik prasowy prezydenta miasta. - Zwrócili się więc do nas z prośbą o zezwolenie na handel na terenie targowiska miejskiego przy ul. Płk Dąbka. Ich prośba jest dopiero rozpatrywana.
     Na "ruskim rynku" przeważająca część handlowców pochodzi z Armenii. Tylko 110 osób prowadzi tam legalny handel z zarejestrowaną działalnością gospodarczą.
     - Tej grupie musimy zapewnić miejsce do handlu, pozostałym natomiast nie - mówi Artur Zieliński. - Nie oznacza to jednak, że jak będą wolne miejsca przy ul. Płk Dąbka, nie pozwolimy im z nich skorzystać.
     Nowy "ruski rynek" miałby znajdować się na zapleczu targowiska - na trawniku w miejscu, gdzie i teraz w dni targowe swoje leżaki rozkładają Rosjanie. Ta lokalizacja nie odpowiada handlowcom z Gildii Kupców Żuławskich.
     - Jeżeli okaże się, że miasto wyda zgodę na przeniesienie się Rosjan na targowisko, zaskarżymy tę decyzję - mówią kupcy z Gildii. - Rosjanie nie płacą podatków, ZUS-u, nie ponoszą prawie żadnych kosztów, a jeszcze daje im się takie dogodne miejsca do handlu. Przecież miasto nie ma żadnej korzyści z tego, że oni u nas handlują.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Rosjanie handlują towarami które są o wiele tańsze i niech tak zostanie.Mnie nie obchodzi czy płacą zus itp. obchodzi mnie cena towaru.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  piotrek(2001-03-29)
 • kupcy elblascy jesli obawiacie sie rosjan to swiadczy o tym ze reprezentujecie podobna do nich jakosc towarow pomyslcie jak zmierzyc sie z hipermarketami
 • 110 osób prowadzi tam legalny handel z zarejestrowaną działalnością gospodarczą. To nie Rosjanie, to Polacy! "Ruski rynek" tylko z nazwy jest ruski!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  emeryt(2001-03-30)
 • Kupa kupców kupczy jak przekupki!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-03-30)
 • kupcy niechca tego i owego moze i handlowac im sie niecche?? poziom ich handlu jest i tak bardzo daleko do roboty ludzie a nie narzekac albo kombinowac jak tu zyciesobie ulatwic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czy jestem anonimowy???(2001-03-30)
 • nie rozumiem postawy " kiedyś dowalą mi większy czynsz". Człowieku bądź mądry. Wynajmij prawnika i wynegocjuj dobrą umowę, albo po dwóch latach po prostu zmień lokalizację. Zwracam uwagę, że po wstąpieniu do Unii tereny w środku miast będą zbyt łakomym kąskiem aby istniały tam "pchle targi".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  klient(2001-03-30)
 • Popieram stanowisko kupców, uważam że czas najwyższy wyeliminować ten proceder handlu obcokrajowców na naszych rynkach. A jeśli władze uważają że nie należy tego wyeliminować całkowicie to przynajmniej niech nad tym zapanują ograniczając do niezbędnego minimum i ściągają odpowiednie podatki. Osobiście mam serdzecznie dość zaczepiania mnie na rynku i proponowania "wódoczku, koniaczku" itp. Jestem przekonana , że gdyby się sytuacja odwróciła oni nie pozwoliliby nam na taki proceder i wywóz waluty z kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  klientka(2001-04-12)