UWAGA!

Kwietniki jak malowane

 
Elbląg, Na razie kwiaty są sadzone, ale już za kilka dni będziemy mogli zobaczyć herb miasta w całej okazałości
Na razie kwiaty są sadzone, ale już za kilka dni będziemy mogli zobaczyć herb miasta w całej okazałości (fot. AD)

Pojawiają się na wiosnę, są ładne i cieszą oko przechodniów. Kwietniki dywanowe mają swoją długoletnią tradycję i są układane we wzory, co roku inne. W tym roku będą to barokowe ornamenty, ale i zarys katedry oraz ogromne siódemki.

Aksamitki, begonie czy irezyna - m.in. takie kwiatki pojawią się na tegorocznych kwietnikach. Co roku Zarząd Zieleni Miejskiej, który zajmuje się kwietnikami, układa nowe wzory, a później sadzi odpowiednie rośliny, w różnych punktach miasta. Są one tworzone ze specjalnie dobranych, pod względem wzrostu oraz kwitnięcia, barw kwiatów oraz liści roślin.
       W tym roku, oprócz tradycyjnego czerwono- białego herbu przy ul. Hetmańskiej, pojawią się barokowe esy- floresy, które można będzie zobaczyć przy ul. Czerwonego Krzyża czy ul. 1 Maja.  Będzie również kwiatowy zarys Katedry św. Mikołaja oraz kwiatowe siódemki, nawiązujące do jubileuszu miasta. Taką kompozycję elblążanie zobaczą na placu Jagiellończyka, gdzie pojawi się również pewna nowość w przestrzeni miejskiej, czyli słoneczniki ozdobne. Dodatkowo te żółte kwiaty będzie można zauważyć wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.
       Na razie kwiaty są dopiero sadzone, ale prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu będzie je widać. W zależności od pogody mogą utrzymać się aż do października.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama