UWAGA!

Ładne podwórko

Do 28 lutego 2001 roku można składać wnioski o przyznanie dotacji na dofinansowanie przedsięwzięć objętych "Programem kompleksowej poprawy estetyki podwórek i tworzenia nowych placów zabaw".

O dotację mogą ubiegać się podmioty, które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz jednostki samorządu terytorialnego realizujące zadania własne zgodne z celami programu. Głównym warunkiem uczestnictwa w programie jest przedłożenie projektu zagospodarowania terenu. Program jest w szczególności skierowany na wspieranie inicjatyw, które: promują organizowanie nowych terenów rekreacyjnych i nowych placów zabawa oraz urządzeń sportowych; zapewniają dostępność terenów rekreacyjnych i urządzeń zabawowych dla osób (dzieci) niepełnosprawnych; przyczyniają się do kompleksowej poprawy estetyki podwórek; zapewniają wymianę urządzeń zabawowych starego typu na nowej generacji.
     
     Głównym długofalowym założeniem "Programu kompleksowej poprawy estetyki podwórek i tworzenia nowych placów zabaw", przyjętego przez radnych 11 stycznia 2000 roku, jest uzyskanie zadawalającego stanu terenów i podwórek w mieście.
     
     W roku ubiegłym w ramach przyznanych dotacji na terenie miasta powstały trzy nowe place zabaw: przy ul. Robotniczej, Lotniczej oraz na podwórku w rejonie ulic Traugutta - Kosynierów Gdyńskich.
     
     Ze szczegółowymi warunkami uzyskania dotacji można zpoznać się w Wydziale Inżynierii Miasta Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 3, pokój nr 204 (tel. 239-32-04).
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)