UWAGA!

„Lazarus” przystępuje do działania

Wiceprezydent Miasta Marek Gliszczyński spotkał się z przedstawicielami Międzynarodowego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza „Lazarus”. Ogniwo tej organizacji powstało pod koniec grudnia ub. roku także w Elblągu.

Wiceprezydent poinformował gości, że w mieście jest obecnie ok. 500 osób w podeszłym wieku, potrzebujących stałej pomocy i opieki. Profil, sposób i zakres działania „Lazarusa” zyskuje coraz szersze uznanie, powinny więc być przeniesione również do Elbląga. Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Toruńskiej pierwszej w mieście tzw. stacji socjalnej. W niedługim czasie takie stacje prowadzone przez Stowarzyszenie Św. Łazarza powstaną i w innych dzielnicach.

Anita Ledebuhr z „Lazarusa” stwierdziła, że Stowarzyszenie to wysoko ocenia fachowość polskich pielęgniarek zajmujących się opieką nad ludźmi w podeszłym wieku. Przed podjęciem działania w ramach tej organizacji winny one jednak odbyć przeszkolenie w Niemczech, głównie z zakresu metodyki pracy. Przeszkolenie takie dla elbląskich pielęgniarek św. Łazarza zostanie zorganizowane pod koniec stycznia.

Oficjalna inauguracja działalności „Lazarusa” w Elblągu zapowiadana jest na przełomie kwietnia i maja br.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama