UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lech Wałęsa honorowym obywatelem Elbląga

Elbląg, źródło: internet
źródło: internet

Podczas dzisiejszej sesji radni zdecydowali o przyznaniu tytułu Honorowego Obywatela Elbląga Lechowi Wałęsie.

- Lech Wałęsa jest ucieleśnieniem legendy Solidarności oraz walki o wolność, godność i niepodległość – powiedział Jerzy Wcisła przewodniczący RM. – W tej walce dużą rolę odegrali elblążanie. Ponieśli też ofiary – trzej mieszkańcy naszego miasta zostali zabici w trakcie tzw. wydarzeń grudniowych. Trzy elbląskie ulice noszą imiona tych ofiar: Zbyszka Godlewskiego, Waldemara Rebinina i Mariana Sawicza. Obecność Lecha Wałęsy w panteonie Honorowych Obywateli Elbląga wysiłek elblążan i nasze ofiary, podnosi do rangi udziału w procesie wielkich zmian w skali globalnej i historii powszechnej.
       Prawdopodobnie tytuł Honorowego Obywatela Elbląga wręczony zostanie byłemu prezydentowi 12 grudnia.
       - Data oczywiście nie jest przypadkowa. Dzień później cała Polska będzie obchodziła okrągłą 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego – dodał Jerzy Wcisła.
       Za przyznaniem tytułu głosowało 19 radnych, sześciu wstrzymało się od głosu.
      
Biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Prosze podać nazwiskami kto był za, przy wyborach bedziemy pamiętać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Elblazaninek(2011-10-27)
 • Wielkie brawa! A ten człowiek od wpisu powyżej to chrześcijanin? Bo przecież nienawiść, ksenofobia, zaciekłość, pamiętliwość - to cechy obce prawdziwemu chrześcijaninowi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  pewnie nawet dekalogu nie zna?(2011-10-27)
 • Nie, ten elblążaninek to pewnie tylko PISior
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nickuś(2011-10-27)
 • Do osoby powyżej. .. proszę religią sobie buzi nie wycierać. Znam ateistów którzy są bardziej święci od ludzi religijnych. A tak już na temat, szkoda, że nikt nie bierze jak zwykle pod uwagę co mają do powiedzenia zwykli ludzie. Z sond wynikało, że są przeciwni i to nie dlatego, że nie lubią Wałęsy a dlatego, że nic dla Elbląga nie zrobił.
 • Szkoda że tak jest postrzegany, wiadomo jedni są za, drudzy przeciw, kazdy ma swój punkt widzenia ale najgorsi są ci co diametralnie przekształcają swoj punkt widzenia. Połowa z nich brała czynny udział w przeciwko solidarności a dziś za nimi głosuje. Wówczas byli przekrętami i są nimi dziś.
 • To wielce niestosowne - w kolebce myśli czerwonej - rozważać jej upadek z wszelkimi tego konsekwencjami - jak widać wokoło ciągle żywymi reminiscencjami i resentymentami raju utraconego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  MiejscowyAborygen(2011-10-27)
 • Dekalog znam lepiej jak ty tylko nie jestem przekrętasem jak inni mówię. Wałęsa też zle się wypowiada o tamtych czasach i tamtych ludziach. Każdy robi i mówi to co uważa za swój punk widzenia a nie dlatego że inni tak sprawy postrzegają.
 • Ciekawe czy głosowali za w myśl "nie chcem, ale muszem".
 • Może radni nadaliby którejś z elbląskich ulic imię Stanisława Lema? Sama chętnie bym przy takiej mieszkała. A tu wciąż zauważani są tylko ludzie zasłużeni dla polityki (np. Lech Wałęsa) czy jednej z religii (np. Jan Paweł Ii).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Magda...(2011-10-27)
 • co za czasy by takiego Judasza - Bolka gloryfikowac !!
 • a dla bezrobotnych bez zasiłku to co??? ulica, skwer, zaułek. .. czy pełny śmietnik??? pytanie do czarnych, czerwonych i nijakich!
 • hmmm. .. A co wspólnego ma Pan Wałęsa z Elblągiem?? Nic szczególnego typowo dla Elbląga nie zrobił (dla całej Polski owszem), stąd się nie wywodzi, więc czemu jest obywatelem honorowym?? Nie mam nic do Pana Wałęsy i bardzo go lubię ale tej sprawy nie rozumiem. Bo jak w artykule jest napisane Elblążanie się poświęcili dla Polski - dla Trójmiasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Janusz R(2011-10-27)
Reklama