UWAGA!

Lekarze przyjaźni

11 lekarzy-ginekologów z regionu elbląskiego otrzymało honorowy tytuł "Lekarza Różowej Wstążki Przyjaznego Kobiecie".

Plebiscyt - we współpracy z firmą kosmetyczną Avon i grupą lekarzy onkologów ze szpitala wojewódzkiego zorganizowało Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek. Celem akcji jest propagowanie profilaktyki raka piersi i wyróżnienie lekarzy, którzy sami, bez próśb kobiet, badają im piersi.
     Najwięcej głosów otrzymał lekarz z elbląskiego Szpitala Miejskiego - dr Zygmunt Słabkowski. Oprócz niego tytuł "Lekarza Różowej Wstążki" otrzymali: Renata Bednarska, Paweł Gayda, Roman Karkut, Barbara Mowińska, Andrzej Pasieczny, Marek Prus, Jolanta Prusak ,Józef Rojek, Aneta Słomczyńska - Kędziołka i Dariusz Zaryjewski.
     W ramach swojej akcji Amazonki zorganizowały także 20 spotkań z kobietami w Elblągu i małych miejscowościach regionu elbląskiego, gdzie dostęp do lekarza ginekologa jest niemal niemożliwy.
     Jak mówi Alicja Tomczyk, szefowa Amazonek, u co dziesiątej kobiety lekarze wykryli nowotwór piersi. Teraz większość z nich jest już po operacjach i kontynuuje leczenie.
     - Cieszy nas, że coraz więcej nazwisk pojawia się na kuponach uczestniczek plebiscytu, bo świadczy to o tym, że więcej lekarzy bada piersi - mówi Alicja Tomczyk. - Pojawiają się też lekarze pierwszego kontaktu, którzy także coraz częściej pamiętają o badaniu i o tym, że wcześnie wykryty rak jest w pełni wyleczalny.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Weźmy pod uwagę, że Amazonki same były (lub są) chore na raka i dlatego należy im się wiele słów podziękowania, że próbują ustrzec inne kobiety przed konsekwencją zbyt późnej diagnozy raka piersi. Brawo Amazonki, życzę Wam zdrowia i wiele wytrwałości w pracy na rzecz innych !!!
 • Bardzo chetnie podpisuje sie pod tymi zyczeniami - POWODZENIA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojtek(2002-11-06)
 • dobrze, że takie wyróżnienie dostała Barbara Mowińska, ale jak długo do niej należę to nigdy nie interesowały jej moje piersi,żeby je fachowo przebadać, natomiast chętnie padały słowa " może zrobi sobie Pani USG lub MAMMOgrafię " i na następny raz je przyniesie. Nigdy przez co najmniej 3 lata nie otrzymałam żadnego skierowania na cokolwiek, a jestem w tym wieku, że biorę już leki hormonalne- zresztą też dopasowywane na chybił trafił, w ten oto właśnie sposób lekarze się pięknie dorabiaja, gdyż pacjent jak ma rzeczywisty problem chorobowy wyda ostatnie money by porobić badania, a zaś piniążki, które idą na mnie z KAsy Chorych zostają w portfelu Pani Doktor. Zmienić lekarza! to też nic nie zmieni gdyż wszyscy pracują na tych samych zasadach. Oszczędzaj na pacjencie , więcej zostanie dla CIEBIe. Jedyny porządny lekarz jakiego do tej pory spotkałam to DR. Kowalski z przychodni Panakeja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jolanta Kotowska(2002-11-07)
Reklama