[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lekcja patriotyzmu w SP 4 - lekcją radości!

 
Elbląg, Święto Niepodległości w SP 4 w Elblągu
Święto Niepodległości w SP 4 w Elblągu (fot. nadesłana)

To już 96. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy wiemy o 123 latach niewoli, o rozbiorach, o marszałku Piłsudskim… Ale jak te informacje przekazać uczniowi szkoły podstawowej, żeby Narodowe Święto Niepodległości nie kojarzyło mu się tylko i wyłącznie z dniem wolnym od lekcji?

W Szkole Podstawowej nr 4 przygotowania do obchodów 11 listopada zaczęto dużo wcześniej. Najmłodsi w świetlicy, bibliotece szkolnej i na lekcjach wykonywali biało-czerwone kotyliony i poznawali dzieje odzyskiwania niepodległości przez Polskę na podstawie ilustracji, kolorowanek i historyjek obrazkowych. Uczniowie klas starszych mieli do wykonania nieco trudniejsze zadania. Klasa VI c przygotowała apel, podczas którego wszyscy poznali wiele ważnych informacji z kart historii naszej Ojczyzny. Uczennice V b zaplanowały ciekawą godzinę wychowawczą dotyczącą listopadowego święta. Podczas tej lekcji aktorami byli pierwszoklasiści. Wcielili się oni w żołnierzy, którzy maszerowali w rytm pieśni patriotycznej My, Pierwsza Brygada. Piątek w SP 4 był dniem radości! Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Eleganckie stroje, poprzypinane kotyliony, w rękach chorągiewki sprawiały, że ten dzień był jakiś inny - ważny. To że podczas śpiewania Roty nauczycielom kręciła się łezka w oku, to normalne (przypominała nam się młodość i nasze szkolne lata), ale i na twarzach uczniów widać było wzruszenie. Pewnie nie wszystkie dzieci zrozumiały sens słów napisanych przez Marię Konopnicką, ale w sercach poczuły, że mowa jest o tym, co ważne dla każdego Polaka -patrioty.

  Elbląg, Lekcja patriotyzmu w SP 4 - lekcją radości!
(fot. nadesłana)


       Natomiast uczniowie klasy V a uczcili Narodowe Święto Niepodległości, biorąc udział 10 listopada w grze miejskiej. Trochę się nachodzili, ale przy okazji wzbogacili swoją wiedzę o Elblągu, o ludziach tu żyjących i wywalczyli wyróżnienie. Punktem kulminacyjnym stał się 11 listopada: Marsz Niepodległości, uroczystości miejskie przed Ratuszem Staromiejskim, koncert i inscenizacja. Tu również nie mogło zabraknąć młodzieży i pocztu sztandarowego SP 4.
       Czy nasi uczniowie coś z tej lekcji patriotyzmu wynieśli? Czy się czegoś nauczyli? Czas pokaże! Na pewno wiedzą, że Narodowe Święto Niepodległości to dzień radości i czas wspólnego świętowania.
       Jak powiedział Ksiądz Kardynał Wyszyński:
       „...okruchy dziejów narodu są mocą jego ducha, trzeba więc podawać młodemu pokoleniu to pożywienie, aby naród nie zatracił związku z dziejami. Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości.”
      

Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama