UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Letnia Szkoła zainaugurowana

 
Elbląg, Letnia Szkoła zainaugurowana
Fot. Bartłomiej Miłoszewski

W niedzielne popołudnie, 24 lipca, rozpoczęła się dwunasta już Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej. Motywem przewodnim tygodniowych warsztatów artystycznych są tradycje, wierzenia i legendy.

Nieprzypadkowo na miejsce inauguracji Szkoły wybrano wieś Oleśno. Niedawno powstało tutaj z inicjatywy miejscowej społeczności Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi "Oleśno - wieś z pomysłem". I właśnie mieszkańcy Oleśna zaprosili do siebie uczestników Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej.
       - Podczas kilkugodzinnego pobytu w gościnnej wsi wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych i kowalstwa artystycznego - mówi Teresa Miłoszewska z Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
       W stodole państwa Szwemińskich, potocznie zwanej "Stodolarnią" prezentowane było wyposażenie dawnej chaty wiejskiej oraz wystawa prac plastycznych. Druga część niedzielnego popołudnia upłynęła pod znakiem integracji z mieszkańcami wsi. Podczas pikniku grupa teatralna z CSE Światowid wspólnie z animatorami poprowadziła zabawy i działania integrujące uczestników. Nie zabrakło atrakcji dla maluchów, młodzieży, ale również dla dorosłych.
       Dopełnieniem tego niecodziennego dnia były przejażdżki bryczką i wieczór szant przy ognisku.
       - Zarówno dla uczestników, jak i dla mieszkańców Oleśna był to dzień szczególny, pełen ciepła i niezwykłej serdeczności - dodaje Teresa Miłoszewska.
       Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej potrwa do 30 lipca. Uczestnicy drugiego dnia odbyli już warsztaty- assemblage oraz warsztaty fotograficzne i muzyczne, a przed nimi jeszcze, m.in. wyjazd do Parku Etnograficznego w Olsztynku, warsztaty artystyczne czy dziennikarskie.
      
       Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej realizowana jest przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu w ramach projektu „Twórcza Terapia", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama