UWAGA!

Letnia szkoła

W centrum kultury Światowid rozpoczęła się kolejna, piąta edycja Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej, czyli cyklu interdyscyplinarnych warsztatów artystycznych dla młodzieży niepełnosprawnej.

Przez tydzień 25-osobowa grupa niepełnosprawnych z Elbląga oraz Kaliningradu uczestniczyć będzie w zajęciach z różnych dziedzin sztuki oraz wycieczkach. Zajęcia z tańca, plastyki, ceramiki i filmu prowadzą instruktorzy centrum kultury.
     - To jedyna wakacyjna forma zajęć dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Dzisiaj odbyły się zajęcia teatralne, muzyczne i plastyczne, na jutro planowane są warsztaty z zakresu ceramiki, fotografii i zajęcia filmowe – mówią organizatorzy Letniej Szkoły ze Światowidu. - W programie jest również wyjazd uczestników do Gdańska na Jarmark Dominikański oraz na trwający właśnie plener w Starym Siedlisku.
     Wychowankowie Letniej Szkoły uczestniczyć będą też w zajęciach z historii i kultury regionalnej - odwiedzą wystawę "Życie w dawnych miastach hanzeatyckich" prezentowaną w Muzeum w Elblągu.
     Warsztaty zakończą się 22 sierpnia. Organizatorami Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej są Światowid i Stowarzyszenie "Viva Art".
L
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama