UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lewica przeprasza i prezentuje kandydatów

 
Elbląg, Janusz Nowak (z lewej) zaprezentował program Lewicy Razem i nazwiska kandydatów na radnych
Janusz Nowak (z lewej) zaprezentował program Lewicy Razem i nazwiska kandydatów na radnych (fot. Anna Dembińska)

 - Chcę przeprosić za błędy i podziały, które spowodowały, że wiele osób odwróciło się od lewicy. Dzisiaj idziemy do wyborów razem – mówił dzisiaj Janusz Nowak, kandydat na prezydenta Elbląga, przedstawiając program wyborczy i listy kandydatów komitetu Lewica Razem. Jedną z jedynek będzie znana trenerka panczenistów Ewa Białkowska, która rok temu kandydowała na prezydenta Elbląga z listy Ruchu Palikota.

 - Elbląg powinien być silnym ośrodkiem przemysłowym, miastem portowym otwartym na świat, stawiającym na kształcenie zawodowe uczniów – to najważniejsze tezy programu wyborczego komitetu Lewica Razem. Obietnic znalazło się mnóstwo, wśród nich m.in. utworzenie Centrum Nauki Zawodu na terenie miasteczka szkolnego przy Saperów oraz Centrum Nauki „Mały Kopernik” w Elbląskim Parku Technologicznym, połączenie obu miejskich szpitali w jeden, budowa sali sportowych przy szkołach, których ich nie mają, dwóch przyszkolnych basenów i krytego toru łyżwiarskiego, a także doprowadzenie do końca remontu stadionu.
       - Chcemy przyciągnąć inwestorów, oferując im możliwość kupowania miejskich gruntów na raty, z odroczoną płatnością, a w wyjątkowych sytuacjach także za złotówkę – mówił Janusz Nowak, kandydat Lewicy Razem na prezydenta Elbląga. – Doprowadzimy do budowy już w 2016 roku tunelu na Zatorze, rozpoczniemy zabudowę Wyspy Spichrzów. Miasto będzie partycypować w kosztach związanych z uzbrojeniem tego terenu i pracami archeologicznymi.
      
       Przeprosiny i nowy rozdział
      
Lewica chce także zwiększyć kwotę na budżet obywatelski do 1 procentu budżetu miasta (około 5 milionów złotych), wprowadzić taryfy socjalne za wodę i wywóz śmieci dla najbiedniejszych mieszkańców, budować rocznie 40 mieszkań komunalnych i 20 socjalnych, zreformować Straż Miejską i wprowadzić więcej kamer w mieście, rozbudowując monitoring.
       - Przez nasze błędy, przez to, że nie słuchaliśmy wielu argumentów, od lewicy wiele osób się odwróciło. Chcę za to przeprosić – mówił podczas prezentacji programu Janusz Nowak. – Piszemy nowy rozdział, mamy program, w którym nie ma polityki, za to są propozycje, które mają przyczynić się do rozwoju Elbląga.
       Nowym otwarciem jest z pewnością obecność na listach osób, które w poprzednich wyborach startowały z konkurencyjnych komitetów. Jedynką w pierwszym okręgu wyborczym jest znana trener łyżwiarstwa szybkiego Ewa Białkowska, która w ubiegłym roku kandydowała na prezydenta Elbląga z listy Ruchu Palikota.
       - Najbardziej do kandydowania przekonał mnie nasz kandydat na prezydenta, który doskonale zna problemy miasta i ma ambitny program, by je rozwiązać – stwierdziła Ewa Białkowska.
       Dwójką w okręgu nr 3 jest Sławomir Malinowski, szef kampanii Lewica Razem, który rok temu był szefem kampanii Witolda Wróblewskiego.
       - W poprzednich wyborach lewica poszła podzielona. Gdyby udało się połączyć siły z Komitetem Witolda Wróblewskiego, uzyskalibyśmy razem więcej mandatów. Prowadziliśmy rozmowy na temat wspólnych list, ale się niestety nie udało – stwierdził Janusz Nowak.
       - Mam nadzieję, że słowa przepraszam, które padły na początku naszego spotkania, przyniosą skutek. Najlepszym dowodem na to, że lewica się zmienia, jest skład list. 24 osoby spośród 50 nie są członkami partii – powiedział Sławomir Malinowski.

  Elbląg, Lewica przeprasza i prezentuje kandydatów
(fot. Anna Dembińska)


       Nie wszyscy razem
      
Jedynkami są obecni radni SLD: Wojciech Rudnicki, Ryszard Klim, Henryk Horbaczewski i Janusz Nowak. Na listach zabraknie za to działaczy Forum Równych Szans i Praw Kobiet, które niedawno weszło w skład komitetu Lewica Razem. W imieniu tej organizacji na początku dzisiejszej konferencji wystąpiła Małgorzata Sowicka, twarz kampanii SLD w ubiegłorocznych wyborach. – Nie będziemy kandydować, bo nie zgadzamy się z niektórymi punktami programu wyborczego – powiedziała Małgorzata Sowicka, po czym opuściła salę.
      
       Kandydaci Lewicy Razem na radnych Rady Miejskiej w Elblągu 
      
       Okręg wyborczy nr 1
      
1. Wojciech Grzegorz Rudnicki
       2. Małgorzata Charłampowicz
       3. Stanisław Jan Wilgorski
       4. Stanisław Jan Tomczyński
       5. Michał Jedynak
       6. Teresa Goryszewska
       7. Danuta Jędraszko-Skotnicka
       8. Bożena Karnecka
       9. Kamil Krzysztof Giedziun
       10. Ryszard Krzyżanowski Ryszard
      
       Okręg wyborczy nr 2
      
1. Ryszard Klim
       2. Małgorzata Zabiełło
       3. Stanisław Michał Lecheta
       4. Janusz Marek Pankowski
       5. Paweł Zabłocki
       6. Michał Glock
       7. Izabela Dorsz
       8. Dorota Orłowska
       9. Elżbieta Zofia Zielke
       10. Łukasz Paweł Marcinkowski
      
       Okręg wyborczy nr 3
      
1. Henryk Horbaczewski
       2. Sławomir Waldemar Malinowski
       3. Regina Cysarz
       4. Joanna Kosmatka
       5. Marek Grzelak
       6. Albin Wiesiołowski
       7. Ryszard Zbigniew Krzysztofowicz
       8. Piotr Jaroszek
       9. Agnieszka Wójkowska
       10. Krystyna Skonieczna
      
       Okręg wyborczy nr 4
       1. Ewa Urszula Białkowska
       2. Sławomir Antoni Kula
       3. Joanna Zofia Rościszowska-Kusowska
       4. Andrzej Hryniewicz
       5. Marian Kamasz
       6. Dariusz Bocian
       7. Małgorzata Pielak
       8. Dariusz piotr Augulewicz
       9. Halina Kozak
       10. Robert Falkenberg
      
       Okręg wyborczy nr 5
       1. Janusz Dariusz Nowak
       2. Gerhard Przybylski
       3. Ewa Brzyska-Wasielewska
       4. Żanetta Szymanowska
       5. Andrzej Tomczyński
       6. Przemysław Marusa
       7. Marian Tadeusz Jarmuszewski
       8. Katarzyna Beata Jankowska
       9. Elżbieta Ciszak
       10. Dawid Pater
      
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Palikociarnia i postkomuna razem to rzeczywiście obiecująca perspektywa dla miasta. O ja cię. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  44 12
  gościu(2014-10-06)
 • Przepraszam, tylko tyle. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 4
  antySLD(2014-10-06)
 • A ja zagłosuję na SLD i na Janusza Nowaka! Liczę na Pana, Panie Januszu-wiem, że tylko SLD może wyprowadzić Elbląg z tego marazmu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 43
  Czerwonydoszpikukości(2014-10-06)
 • No i kloooops. Pan Nowak się chyba zagalopował z tymi obietnicami. Tyle obiecanek przy takim budżecie obecnie to dla każdego kto potrafi liczyć - obietnice bez pokrycia. Nie ma na bieżące płatności w UM, a tu takie cuda wianki się obiecuje. Dodatkowo Pani Białkowska - sama chciała kandydować z SLD czy ją może Rafał przekonał?? Słabo wypadła ostatnio, nawet jako "jedynka" do Rady. Słabo, bardzo słabo. .. .. Żadnych konkretów, tylko puste obietnice. Jedyny optymizm to kilka nazwisk na Waszych listach wyborczych, ale nawet Sowicka się od Was odwróciła. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 8
  mooon(2014-10-06)
 • Sowickiej, to raczej nie chcieli w SLD. .. .. ciekawe czemu jej tak nie lubią. .. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 4
  (2014-10-06)
 • SLD to przecież spadkobiercy PZPR od 1945 roku pod patronatem Moskwy budowali "dobrobyt" Polakom. Myślicie że Naród zapomniał Wasze "zasługi" dla Polski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 12
  Niezapominalski(2014-10-06)
 • Jakoś lewica już dłuuuuugo rządziła Elblągiem. I nigdy więcej. A jedynka dla kobiety bez twarzy to jest samobój
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 8
  hrabiaGeorge(2014-10-06)
 • mamy gdzies wasze programy wazne jest co zrobiliscie dobrego dla Polski nic wiec ja wam dziekuje ! i nigdy nie zaglosuje na lewice
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 10
  Precz(2014-10-06)
 • Przecież to lewica najbardziej zadłużyła Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 11
  A11(2014-10-06)
 • Pan Ryszard Klim! hm ile to już lat można być radnym a nasze miasto tonie. Trochę autorefleksji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 5
  (2014-10-06)
 • Lewica już razem. Z Twoim Ruchem też ?Jak dobrze pamiętam to ta pani była kandydatem na prezydenta od palikotów. Co za metamorfoza. i
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 1
  (2014-10-06)
 • Dziś Pan Janusz N. twierdzi, że Elbląg powinien być silnym ośrodkiem przemysłowym. .. .. ? Przecież ten Pan własnymi nieudolnymi decyzjami biznesowymi doprowadził do tego, że takie przedsiębiorstwo jak PBrol zniknęło z mapy Elbląga czyli przyczynił się do osłabienia Elbląga. Skoro w tamtym czasie nie poradził sobie z niewielkim przedsiębiorstwem budowlanym to gdzie się porywa z motyka na księżyc i teraz wmawia nam, że będzie dobrze rządzić miastem Elbląg. Nigdy w życiu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 3
  dawnyznajomy(2014-10-06)
Reklama