UWAGA!

Lewica walczy o Elbląg, ale zdecydują mieszkańcy

  Elbląg, Leszek Miller i Janusz Nowak
Leszek Miller i Janusz Nowak (fot. Anna Dembińska)

Elbląg był przed laty bastionem lewicy. W jaki sposób SLD chce go odzyskać? - Wystawiając dobrego kandydata na prezydenta i dobrych kandydatów do rady miasta. Co do kompetencji pana Janusza Nowaka nikt nie ma wątpliwości, co do kompetencji naszych radnych też, ale wszystko w rękach mieszkańców – mówił dziś (21 czerwca) Leszek Miller, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej w Elblągu. I znowu liderzy ugrupowań przyjechali, by wesprzeć swoich kandydatów na stanowisko prezydenta, a także kandydatów na miejskich radnych. Na elbląskich ulicach ciaśniej niż na Wiejskiej w Warszawie, widoczne są również wozy transmisyjne największych stacji telewizyjnych, są i dziennikarze radiowi, reprezentanci prasy ogólnopolskiej i regionalnej. Zaskoczeniem (media otrzymały informację w nocy) był przyjazd premiera Donalda Tuska, który wspiera Elżbietę Gelert w wyścigu do prezydenckiego fotela. Przyjechał także szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller.
      
       Przed laty Elbląg był bastionem lewicy
       Leszek Miller: - Kiedyś tak było, a czy tak będzie, przekonamy się niedzielę.
      
       Co jesteście w stanie zrobić, by odbić miasto Platformie Obywatelskiej?
       Wystawić dobrego kandydata na prezydenta i dobrych kandydatów do rady miejskiej. Ufam, że tak jest. Co do kompetencji pana Janusza Nowaka nikt nie ma wątpliwości, co do kompetencji naszych radnych też, ale wszystko w rękach mieszkańców.
      
       Jest pan już drugi raz w Elblągu w czasie tej kampanii wyborczej. Elbląg w ogóle przeżywa najazd liderów politycznych ugrupowań. Co się takiego stało, że nagle wszyscy przypomnieli sobie o tym mieście?

       Dlatego, że są wybory przedterminowe i to wybory, które mają zasięg i znaczenie głębsze niż tylko dotyczący regionu. Nic dziwnego, że szefowie różnych partii politycznych działających w Polsce starają się pomóc swoim kandydatom.
      
       A gdy kamery zostaną wyłączone wszystko wróci do stanu „sprzed” kampanii
       Nasze zainteresowanie Elblągiem nie osłabnie, zwłaszcza gdyby pan Nowak został prezydentem, a nasza reprezentacja w radzie miasta była znacząca. To zobowiązanie dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej w całości. I nasi euro parlamentarzyści, którzy mogą działać na rzecz Elbląga w UE i my, parlamentarzyści, staralibyśmy się robić wszystko, by pomóc naszej reprezentacji nie zawieść zaufania mieszkańców.
       Ja nie jestem pierwszy raz w Elblągu, chociaż to miasto bardziej kojarzy mi się z tym, że jest jednym z najstarszych w Polsce, a na pewno najstarszym w tym regionie. I jest miastem, które bardzo szybko się wyludnia, niestety. Na pewno przyjadę tu nie raz i to niezależnie od tego, czy nasz kandydat, wygra wybory.
      

 


       Czy niedziela będzie barometrem politycznym dla Polski?
       W jakiejś części tak, chociaż każde miasto ma swoją specyfikę i nie ma dwóch jednakowych. Na pewno ci, którzy wygrają powiedzą: Tak, to jest barometr pokazujący ogólnopolską temperaturę, a ci co przegrają: To nie ma znaczenia, zobaczymy, jak będzie gdzie indziej.
      
       Leszek Miller skomentował też dzisiejsze wystąpienie na antenie Radia Gdańsk posłanki Jolanty Szczypińskiej (PiS), która powiedziała, że w geście solidarności z chorymi, którzy nie mogą dostać się do specjalisty ona, chora na raka, nie podda się terapii onkologicznej.
       - To jest bardzo przejmujące i kiedy się o tym dowiedziałem poruszyło mnie to bardzo głęboko - mówił Leszek Miller. - Rzeczywiście, jeżeli chodzi o leczenie onkologiczne to bardzo wielu pacjentów skarży się na długi czas oczekiwania, na problemy z pozyskaniem właściwej terapii. Myślę, że to jest krzyk protestu i rozpaczy, który, mam nadzieję, zostanie usłyszany. To bardzo przejmujący gest, który doceniam w całej rozciągłości.
      

notowała Agata Janik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Oj coś kandydat SLD nie budzi emocji. 7 stron przy PO, a tu zero.
 • Bo jest nijaki, nic nie zrobił bedąc we władzach miasta, uśmiechał sie i był miły. Mam nadzieje, że elblążanie nie nabiorą się i znowu Januszek bedzie Radnym, o zgrozo. .
 • beznadzieja, ich czasy mineły bezpowrotnie, a kysz. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  4
  pełenoptymizmu(2013-06-21)
 • Miler i Mańkut szkodzicie kandydatowi !!! Idźcie lepiej sobie do SANDRY !!!
 • jeżeli Nowak przegra to tylko dlatego, że pokazywał się z Mankutem
 • Dlaczego dopuściliście tego Mańkuta przegraną macie jak w banku. Trzeba słuchać co mówią wyborcy a nie ich głos ignorować.
 • "Z najnowszej, tegorocznej publikacji Instytutu Psychiatrii i Neurologii na temat kondycji psychicznej mieszkańców Polski w wieku od 18 do 64 lat wynika, że prawie 8 milionów z nas boryka się z mniejszymi lub większymi problemami psychicznymi. Te większe to zaburzenia schizofreniczne, depresje o dużym natężeniu i silne neurozy. Ale to również nawracające stany lękowe i ataki paniki. – Sytuacja jest katastrofalna. A gdyby jeszcze w te badania włączyć dzieci, młodzież i osoby starsze to liczba mogłaby wzrosnąć nawet o kolejne 4 miliony osób" serdecznie pozdrawiam i zdrówka życzę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  doktur(2013-06-24)
Reklama