UWAGA!

Lewicowy pomysł na walkę z pandemią

 Elbląg, Monika Falej przedstawiła pomysły Lewicy na walkę z pandemią
Monika Falej przedstawiła pomysły Lewicy na walkę z pandemią (fot. Anna Dembińska)

Zwiększenie i rozszerzenie pomocy dla przedsiębiorców oraz samorządów postuluje Klub parlamentarny Lewicy. Posłanka Monika Falej przedstawiła dziś założenia ustawy, która jej klub złożył do laski marszałkowskiej.

Posłanka Lewicy Monika Falej spotkała się dziś z dziennikarzami w Elblągu, aby przedstawić pomysły jej klubu parlamentarnego na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa.

W ubiegłym tygodniu Klub Parlamentarny Lewicy złożył projekt ustawy, który kieruje pomoc rządową do najbardziej potrzebujących branż m.in. producentów żywności, szeroko pojętej branży hotelarskiej i firm działających na jej rzecz, działalności kulturalnej, transportu lądowego.

- Chcielibyśmy, aby pomoc trafiała do tych przedsiębiorców, którzy faktycznie ponieśli straty, a nie tylko do tych, którzy mają właściwy numer PKD – mówiła Monika Falej.

Lewica chciałaby przedłużenia pomocy do sześciu miesięcy, podniesienia kwoty wsparcia do 15 tys. zł, wsparcia dla przedsiębiorców przebywających na urlopach macierzyńskich i wychowawczych oraz pomocy dla samorządów.

- Samorządy są w różny sposób traktowane. Apeluję, aby gminy Warmii, Mazur i Powiśla, które też żyją z turystyki zostały dostrzeżone. Chciałabym, aby wszystkie samorządy z całej Polski były równo traktowane – kontynuowała Monika Falej.

Lewica zaproponowała także zwiększenie pomocy dla gmin do czterech miliardów złotych.

Obecnie projekt ustawy czeka na nadanie numeru druku sejmowego.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama