UWAGA!

Liceum Sztuk Plastycznych się rozrasta

 Elbląg, Liceum Sztuk Plastycznych się rozrasta
(fot. Anna Dembińska)

4,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym. Inwestycja zbliża się do końca, ma być oficjalnie otwarta 15 listopada. - Dzięki rozbudowie uczniowie zyskają komfortowe warunki do pracy artystycznej na miarę XXI wieku – mówi Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych. Zobacz zdjęcia z rozbudowy.

Rozbudowa Liceum Sztuk Plastycznych trwa od września ubiegłego roku. Nowa część, z pracowniami, wielofunkcyjną salą i zapleczem socjalnym jest prawie gotowa. Pozostały do wykonania odbiory i wykończenie oraz wyposażenie wnętrz.

- W wielofunkcyjnej sali będą mogły się odbywać wystawy i inne wydarzenia, będzie również służyć jako miejsce zajęć sportowych aerobowych, bo nasza szkoła nie ma sali sportowej – mówi Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych. - Zyskujemy także dwie duże pracownie po 70 metrów kwadratowych, które będą służyły do nauki rysunku i malarstwa. Dzięki temu nasi uczniowie będą mieli komfortowe warunki do pracy artystycznej na miarę XXI wieku.

W liceum uczy się obecnie 121 uczniów, w tym podwójny rocznik pierwszoklasistów.

Inwestycja, którą realizuje powiat elbląski, kosztowała 4,5 mln złotych, z czego 800 tys. to dofinansowanie z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Oficjalne otwarcie nowej części Liceum Sztuk Plastycznych zaplanowano na 15 listopada.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama