UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Licytacja nie doszła do skutku

 
Elbląg, Licytacja nie doszła do skutku
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Dwie osoby chciały wylicytować mieszkanie, zajmowane przez 90-letnią panią Irenę, o której wczoraj napisaliśmy. Licytacja odbyła się dzisiaj rano w sądzie, ale po nagłośnieniu przez nas sprawy żadna z osób, która wpłaciła wadium, nie zdecydowała się na zakup lokalu.

O historii 90-letniej pani Ireny, która podarowała kilka lat temu mieszkanie swojej wnuczce pisaliśmy w poniedziałek. Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Elblągu komornik Jacek Bortnik na wniosek wierzyciela – czyli firmy Black Red White – miał przeprowadzić licytację nieruchomości. Jak się okazało, stanęło do niej dwóch młodych mężczyzn.

- Przeczytałem tekst w internecie o pani Irenie i nie chcę jednak licytować. Mam jeszcze sumienie – powiedział nam przed sądową salą jeden z mężczyzn, który wpłacił wadium. - A pan kupi je z lokatorem? - zwrócił się do drugiego z mężczyzn. Ten zapowiedział, że nadal jest zainteresowany kupnem mieszkania, ale jak się później okazało, zmienił zdanie, gdy komornik poinformował o wszystkich prawnych aspektach związanych z kupnem nieruchomości obciążonej służebnością osobistą.

Wskutek braku ofert kupna licytacja zakończyła się więc fiaskiem.

Decyzja o dalszych losach postępowania egzekucyjnego w sprawie mieszkania zajmowanego przez panią Irenę należy do wierzyciela.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • A może szanowny wierzyciel który być może jest człowiekiem, da tej 90 letniej Pani spokojnie dożyć swoich dni ? Co nas w przyszłości czeka jeśli sprawy będą przybierać taki kierunek jak ten opisywany w artykułach ?
 • Skoro wszystko miało być legalne to dlaczego odstąpił od licytacji...? A może jednak coś mieli za pazurami? Boga się bójcie.
 • Jeśli całe życie przebimbałeś to starość lekką nie będzie.
 • @Gosc133 - Czytaj ze zrozumieniem. Chętni odstąpili od licytowania mieszkania. Brak ofert kupna. A tych pseudo biznesmenów co obracając meblami odkryli po czasie manko na 600tys pogratulować należy pustego łba.
 • Kij jednak ma dwa końce, a moralność jednak jest naciągnięta jak guma. .. .Bo mam uwierzyć, że przed licytacja nie wiedzieli o starszej pani babci? O służebności nie wiedzieli? Przecież to jest w ofercie komornika prawda? Więc potencjalni kupujący przestraszyli się może presji społecznej, że tak łatwo babci potem się nie pozbędą? Do licytacji nie doszło i wierzyciel, który zatrudnia 8 400 pracowników, płaci podatki nie otrzyma swoich pieniędzy. .. .Ciekawe jakby sie skończyła sprawa gdyby tam mieszkał 45 latek i sprawa nie zostałaby nagłośniona. .. .No cóż jestem zwolennikiem aby każdy za swoje czyny i słowa odpowiadał w sposób prawny, moralny i finansowy. .. .
 • Wnusia przebimbała mieszkanko starszej pani, bo nie miała pojęcia, ze babcia będzie tam mieszkać jeszcze tyle lat. .. No i teraz sprawiedliwości stało się zadość. .. wierzyciel może sobie poczekać. Brawo wnusia. .. wdzięczne dziewczątko potrafiło podziękować babci za prezent w postaci mieszkania. Dobrze, że są takie media, dzięki którym ludzie całkowicie nieodpowiedzialni za swoje poczynania mogą liczyć na pobłażanie i społeczną akceptację swoich wybryków.
 • @GłębokaMyśl - Tu nie o wnusię chodzi tylko o staruszkę, mądralo.
 • @Prorok_Igor - Dziwi mnie że licytacja została w ogóle ogłoszona przy takim stanie prawnym nieruchomości. Oczywiście po ustaniu zobowiazań wynikajacych z umowy bedzie można ja zlicytowac.
 • No wcale mnie nie dziwi, że to Bortnik. Bo któż by inny. .. szkoda gadać.
 • Po jaką cholere babcia zapisuje mieszkanie wnuczce i daje jej pelne prawo do tego mieszkania skoro babcia dalej do śmierci w tym mieszkaniu bedzie mbedziec??? Przeviez mozna bylo mieszkanie przepisac w spadku i po smierci wnuczka dostalaby mieszkania. Zaden komornik nie ruszlby wtedy mieszkania. Tak na dobrą sprawe babcia sama sobie dolek pod sobą wykopala i w niego wpadla. Dziwie sie ze sprawa poszla gładko i trafilo na ludzi jakich trafilo bo w innym przypadku wszystko odbywalo sie zgodnie z prawem i ktos moglby sobie wylicytowac mieszkania i nie byloby zmiłuj.
 • Puszka Pandory została otwarta za to że nie szanowałyście ludzi.Maci dużo za paznokciami......
 • Za życia nic nikomu się nie zapisuje, a tym bardziej mieszkania. Mam nadzieję, że starsza pani ma nauczkę.
Reklama