UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Liczą, liczą... na rekord

162 tys. 141 zł - tyle przyniósł 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Jednak nie jest to kwota ostateczna. Trzeba do niej doliczyć dochód z internetowych aukcji, walutę obcą, a także pieniądze, które jeszcze będą napływać ze sztabików. Rekord ubiegłoroczny już został pobity, ale kto wie, może dzięki hojności elblążan uda się pobić rekord wszystkich 24. finałów? Zobacz naszą filmową relację.

"Na przekór czasom i ludziom wbrew", a raczej na przekór hejtom po raz 24. zagrała największa orkiestra świata. I wygrała. Już wczoraj (10 stycznia) Jurek Owsiak cieszył się z rekordowej sumy zebranej na rzecz WOŚP, a i elbląski wynik jest imponujący.
       - 162 tys. 141 zł  - tyle mamy, ale liczenie trwa - mówi Agnieszka Banaś z PTTK, szefowa elbląskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Do tej kwoty dodamy 17 tys. 806 zł 59 gr z internetowych aukcji, a także to, co przyniosą sztabki. Jeszcze jutro kwestować będzie Zespół Szkół nr 1 z ul. Korczaka w Elblągu. Mamy też obcą walutę oraz biżuterię, którą ludzie o gorących sercach przekazywali na WOŚP.
       Elbląg już pobił ubiegłoroczny rekord WOŚP. W 2015 zebrano blisko 140 tys. To kwota z wielkich serc, bo przecież do ostatniej chwili ważyły się losy elbląskiego finału. Natomiast nasz dotychczasowy rekord padł w roku 2014 - 184 tys. 579 zł 59 gr. - I ten, historyczny chcemy pobić - liczy Agnieszka Banaś.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • czy to kwota brutto, czy netto, tz. czy to suma po odliczeniu kosztów?
 • Dlaczego miasteczko Olsztyn, niewiele wieksze od Elblaga propocjonalnie wiecej zebralo na mieszkanca niz my?
 • Według raportu Global Financial Integrity, Polska jest w dwudziestce krajów najbardziej poszkodowanych przez zagraniczne korporacje. Znalazła się tam jako jedyne państwo Unii Europejskiej, a szacowane z tego tytułu straty sięgają stu miliardów złotych rocznie. Jak informuje „Polska The Times”, ta badająca nielegalne przepływy finansowe organizacja wskazuje, że ponad 80 proc. oszustw stanowi tzw. misinvoicing czyli umyślne popełnianie błędów w fakturowaniu, w celu transferu pieniędzy do innego kraju. Największe nielegalne transfery pieniędzy mają miejsce w Chinach, Rosji, Meksyku czy Indiach, a Polska znalazła się na tej liście jako jedyny kraj z Unii Europejskiej. Raport GFI potwierdza opinie na temat polskiego systemu podatkowego, opracowane wcześniej np. przez Komisję Europejską. Według ekspertyz zleconych przez tę instytucję, na skutek oszustw związanych z niepłaceniem podatków VAT, CIT oraz ceł, polski budżet traci rocznie nawet 100 mld zł.
 • czyli od 89 roku straciliśmy 2 biliony złotych!!!!!
 • Myślę że jest to naturalna sytuacja gdy ludzie mają różne poglądy i obrażanie się wzajemne przez zwolenników i przeciwników WOSP jest bezsensowne. Ale jedno jest pewne że podmiot, który organizuje publiczną zbiórkę powinien również publicznie rozliczać zebraną kasę i bez żadnej łaski odpowiadać na pytania, nawet jeśli są niewygodne inaczej będzie to łamanie demokracji i wolności słowa.
 • pieniądze wyrzucone w błoto!!!po odliczeniu kosztów będzie na minusie
 • Prowincja
 • psy szczekają a karawana jedzie dalej :)
 • ja nie dałem, i jest to mi obojętne
 • Daję od 24 lat, tyle ile mogę, to piękna inicjatywa która jednoczy ludzi dobrego serca, ci którzy mają z tym problem, wyrzucają swoje żale anonimowo na takich stronach, a sami korzystają ze sprzętu WOŚP, który jest w szpitalach w całym kraju, nie chcesz, nie dawaj!!!, tylko po co tyle jadu???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  fankaWOPŚ(2016-01-12)
 • Policz sobie jakie były koszty z ogólnopolskiej kwesty na ratowanie polskich stoczni, ktorej organizatorem było radio Maryja. Tam o ile dobrze pamietam koszty wyniosły, Hmmm, 100%
 • Przynajmniej jesteś szczery. Nikt Ci nie każe dawać. Kwestia woli.
Reklama