UWAGA!

Lider PC w Elblągu

 Elbląg, Jarosław Kaczyński podczas pobytu w Elblągu mówił o obecnej sytuacji Polski
Jarosław Kaczyński podczas pobytu w Elblągu mówił o obecnej sytuacji Polski

Dzisiaj (26.03) w Elblągu przebywał lider Porozumienia Centrum Jarosław Kaczyński. Poseł PC wygłosił wykład na temat "Projekty polityczne prawicy - warunki sukcesu".

Poseł PC Jarosław Kaczyński podczas pobytu w Elblągu mówił o obecnej sytuacji Polski. Kaczyński podkreślił, że Polska po kilku latach dość znacznego rozwoju coraz bardziej staje powoli w miejscu.
     - Wyhamowanie rozwoju może oznaczać, że będziemy państwem słabym, lekceważonym, będziemy traktowani jak przedmieście Europy - tłumaczył.
     Kaczyński podkreślił:
     - Jeśli chcemy myśleć o szansach, nie dla lewicy czy prawicy, ale dla Polski, musimy zastanowić się, co zrobić, aby w Polsce powstała formacja polityczna, która zrobi to, co w Polsce już dawno powinno zostać zrobione - mówił. - A co w Polsce trzeba zrobić? Polskę trzeba po prostu oczyścić.
     Według posła Kaczyńskiego Polskę trzeba "oczyścić" przede wszystkim z przestępczości, korupcji, nadużyć i szarej sfery.
     - Tego oczyszczenia i tej naprawy może dokonać tylko formacja polityczna, ale nie o SLD-owskim, postkomunistycznym rodowodzie i jednocześnie formacja nie uwikłana w całe to zło, które w naszym życiu istnieje - grzmiał Kaczyński.
     Według niego taką formacją może zostać "Komitet Prawo i Sprawiedliwość". Pierwszy taki Komitet powstał w Białymstoku. Być może niedługo powstanie w Elblągu.
     Jarosław Kaczyński w swoim około półgodzinnym wykładzie mówił również o zbliżających się wyborach parlamentarnych.
     - Można sobie wyobrazić, że we wrześniu wyborcy będą mogli głosować na jedną dobrą listę, listę polskiej, naprawionej prawicy - mówił. - Dziś sukces, taki jaki odniósł AWS w 1997 roku, będzie cudem. Ale nigdy nie należy tracić wiary. Ale jeśli nawet ten cud się nie zdarzy, to musimy pamiętać, że przyjdzie rok 2005 i w tym roku odbędzie się wielka polityczna bitwa - odbędą się wybory parlamentarne i prezydenckie. Wtedy ostatecznie zdecyduje się, jaka będzie Polska. Jeśli będziemy szli tą drogą, którą idziemy, to z całą pewnością w 2005 roku ponieśmy kolejną nie porażkę, lecz klęskę.
AK

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama