UWAGA!

Lifting Światowida

Tegoroczne lato upływa w Elblągu pod znakiem inwestycji. Trwają m.in. doroczne remonty szkół i sal sportowych, a w porcie rozpoczyna się budowa terminalu przeładunkowego.

Do remontów szykują się też podległe samorządowi województwa elbląskie instytucje kultury. Jak informowaliśmy, w najbliższych dniach ma się rozpocząć długo oczekiwana - i nakazana przez Straż Pożarną przebudowa widowni Dużej Sceny Teatru Dramatycznego. Jak zapewnia dyrektor Antoni Czyżyk, przygotowania do prac remontowych kończy też sąsiad teatru - Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid".
     - Oczywiście chcielibyśmy, żeby ta inwestycja już się rozpoczęła, ale wszystko zależy od procedur przetargowych - mówi dyrektor. - Liczymy, że 13 sierpnia nastąpi ogłoszenie wyników przetargu i wybór firmy, która przeprowadzi remont. Prace potrwają do końca listopada.
     Roboty, które wkrótce się rozpoczną, to kolejny etap remontu oddanego do użytku na początku lat 60 - tych budynku przy Placu Jagiellończyka. Dzięki kredytom i pieniądzom z kontraktu wojewódzkiego poprawił się już standard m.in. kina, które zyskało także nową salę, pojawiła się winda oraz sala wystawienniczo - koncertowa.
     Tym razem, także dzięki finansowej pomocy samorządu i wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska, "Światowid" ma zmienić się nie tylko w środku, ale także na zewnątrz. Za milion 350 tysięcy złotych zostanie m.in. wyremontowany główny hol, pomieszczenia po bibliotece i sala sportowa zmienią się w wystawienniczo - koncertowe, a budynek otrzyma nowe okna i barwną elewację.
     - Chcemy do maksimum wykorzystać powierzchnię, którą dysponujemy i stworzyć przyjazny klimat - obiecuje Antoni Czyżyk. - Mamy już pomysły na to, by zdobyć kolejne środki - z Unii Europejskiej i jeszcze bardziej poprawić warunki pracy dla pracowników i dla osób, które do nas przyjdą, aby wszyscy dobrze się tu czuli.
     Tymczasem "Światowid" przygotowuje się już do jednej ze swoich sztandarowych imprez - „Elbląskich Nocy Teatru i Poezji", które w tym roku potrwają od 26 do 28 sierpnia.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Bardzo sie ciesze, ze moje macierzyste miasto rozwija sie i to w przyspieszonym niemal tepie. Wygodne fotele w "Światowidzie" nie pozwalaja mi opuszczać seansów, a teraz piękna starówka zaczyna cieszyć oko.To naprawde fascynujące. Teraz z dumą mogę mówić że mieszkam w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Madleine(2004-08-06)
 • Oj Szanowna Madleine, to że starówka może cieszyć oko- to zgoda, natomiast wszystko inne co mamy w Elblągu, osobiście dla mnie,nie jest zbytnim powodem do dumy. Bo jeśli piszesz, że napawają Cię dumą wygodne fotele w Światowidzie, to mozna dodać do tego bardzo wiele innych spraw jak estetyczne elewacje budynków mieszkalnych, nowe linie tramwajowe.etc.Ale jest poza sferą materialną- konsumpcyjną jeszcze inna ważniejsza - która dotyczy totalnego ubóstwa, bezrobocia, korupcji, znieczulicy, chamstwa,itd. I wszystko to razem biorąc "do kupy" nie jestem dumny z tego, że żyję w dzisiejszej polskiej rzeczywistości. Pozdrawiam i życze miłego dnia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzegeta(2004-08-06)
 • I tu masz rację. Faktycznie nasze miasto się rozwija. Ale jeszcze nam daleko do innych miast Polski czy Europy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblążanin(2004-08-06)
 • Cieszmy sie z tego rozwoju, jaki by on nie byl - szybki, wolny - grunt ze jest! A Elblag rzeczywiscie pieknieje z kazdym rokiem i trzeba przyznac ze to jedno z bardziej zadbanych miast Polski - tak POLSKI drodzy elbląscy pesymisci. Pozdrawiam wszystkich optymistów!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  scisle@tajny(2004-08-06)
Reklama