UWAGA!

Lot na ratunek

Dziś (23 września) rano 86-letni, ciężko chory na serce mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem z Krynicy Morskiej do Elbląga. Na tymczasowym lądowisku przy ul. Agrykola na pacjenta czekała karetka pogotowia ratunkowego. W ten sposób mężczyzna szybko i sprawnie trafił na SOR szpitala wojewódzkiego, a po zdiagnozowaniu - na oddział kardiologii. Zobacz materiał filmowy z lądowiska.

Od początku września na lądowisku przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym trwają prace modernizacyjne więc śmigłowce LPR (Lotnicze Pogotowie Ratunkowe) korzystają z miejsca wyznaczonego na bocznym stadionie MOSiR przy ul. Agrykola. Zastępcze lądowisko, wykorzystywane na potrzeby wszystkich placówek medycznych, zostało zaakceptowane przez SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Warszawie.
       - Śmigłowiec jest wysyłany do miejsca zdarzenia – wypadku lub zachorowania; miejsca, do którego nie dojedzie karetka pogotowia – wyjaśnia Małgorzata Twardowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. - Wszędzie tam, gdzie jest potrzebna natychmiastowa pomoc. Transport lotniczy jest wykorzystywany także dla potrzeb transplantacji.
       We wrześniu śmigłowiec medyczny lądował przy ul. Agrykola 8 dwukrotnie.
       - Dziś rano 86-letni, ciężko chory na serce mężczyzna został przetransportowany z Krynicy Morskiej – kontynuuje rzeczniczka szpitala. - Podejrzenie: ostry zespół wieńcowy. Na lądowisku czekała już karetka i w ten sposób pacjent został przewieziony na SOR naszego szpitala. Tam przeprowadzono wstępną diagnozę i ostatecznie mężczyzna trafił na  Oddział Kardiologiczny z Pododdziałem Kardiologii Inwazyjnej
       Śmigłowce LPR będą korzystały z zastępczego lądowiska przy ul. Agrykola do końca roku. Tyle ma bowiem trwać remont szpitalnego lądowiska.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Elbląscy dziennikarze POrtelu sięgnęli dna. Zamiast martwić sie losem pacjenta oni zachwycają sie helikopterkiem i lądowaniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  14
  JAPolak(2013-09-23)
 • Portel jako jedyny przynajmniej pokazał jak to lądowanie na agrykola wygląda. Szacun! Konkurencja ma tylko jakieś nadesłane fotki bo im się tyłków nie chce ruszyć.
 • do "ja Polak", a słyszałeś coś o ochronie danych pacjenta. .. Z jakiej racji maja się interesować stanem zdrowia pacjenta jak i pewnie setek innych w Elblągu. .. o co ci "kaman" ? materiał jest o transporcie medycznym. ..
 • Krynica to nie nasz region. Nie chcą być w naszym powiecie, blokują przekop i elbląski port. A my im ratujemy ludzi, szacun.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  11
  drPaiChiWo(2013-09-23)
 • a co ma zdrowie człowieka wspólnego z tym wszystkim o czym piszesz PajChiWo ??? Myśl człowieku zanim z siebie wydusisz!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Bąbel(2013-09-23)
 • no i. .. ? Jezu co za news. .. dno PO-wska tubo
 • Najważniejsze że pacjent szybko dotarł do szpitala i to się chwali.
 • szkoda ze przy rozbudowie nowego szpitala nie pomyśleli o lądowisku na dachu:(by było jak w amerykańskim filmie; D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  zimuś(2013-09-23)
 • ciekawe czyj to znajomy? 86 lat! Dajcie mu spokojnie umrzeć. Do zwykłego pacjenta nikt by nie poleciał! Niech się portel zainteresuje. Będzie super temat!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  7
  Przyszłypacjent.(2013-09-23)
 • Rano z kumplem przy śniadanku w Kryni obserwowaliśmy ten śmigłowiec. Mówię do niego: pewnie ktoś się topił. Cieszę się, że się pomyliłem. Życzę powrotu do zdrowia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  mikmik(2013-09-23)
 • A ja myśle że ktoś chce dorwać sie do koryta, dlatego w ostatnim czasie pisze sie na temat szpitala bardzo dużo w samych POzytywach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  LekarzOrzecznik(2013-09-23)
 • Pokazali jak funkcjonuje lądowisko a tu się szuka trzeciego dna :) Typowe dla pisu i zdołowanych w depresji elblążan :)
Reklama