UWAGA!

Lotnicza musi poczekać na werdykt prezydenta

 Elbląg, W tym miejscu ma powstać kompleks sportowo-rekreacyjny
W tym miejscu ma powstać kompleks sportowo-rekreacyjny (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Nadal oferty firm, które chcą budować kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Lotniczej, są wyższe niż przewiduje ratusz. Dzisiaj okazało się, że najtańsza jest o 50 tysięcy droższa od szacunków urzędników. Co będzie dalej z inwestycją z budżetu obywatelskiego?

W pierwszym przetargu wzięły udział trzy firmy. Niestety, proponowane przez nich kwoty były zbyt wysokie. W drugim przetargu nikt nie wystartował. Dzisiaj do przetargu stanęły trzy firmy. Każda z ofert przekraczała kwotę 300 tysięcy złotych, którą miasto zaplanowało na tę inwestycję. Najtańsza oferta opiewała na prawie 350 tys. zł, najdroższa na prawie 400 tysięcy zł. Co dalej stanie się z tą inwestycją? Decyzja należy do prezydenta miasta i poznamy ją w ciągu kilku najbliższych dni.
       Pomysł budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Lotniczej wygrał w ostatniej edycji budżetu obywatelskiego. Zagłosowało na niego 790 osób. Według projektu przy ul. Lotniczej, na placu między wieżowcami a torami kolejowymi, ma powstać m.in. plenerowa siłownia z bezpieczną nawierzchnią, boisko poliuretanowe do koszykówki, teren do ćwiczeń street workoutu, plac zabaw wraz z urządzeniami dla dzieci niepełnosprawnych, ogrodzenie oraz mała architektura: ławki, kosze na śmieci, oświetlenie, a także monitoring.
       Wykonawca będzie miał dwa miesiące na zrealizowanie tej inwestycji. Po skończeniu prac ma udzielić gwarancji na minimum trzy lata.
      
nd

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama