UWAGA!

Łóżka do intensywnej terapii i kardiomonitory od WOŚP dla Szpitala Miejskiego

 Elbląg, Łóżka do intensywnej terapii i kardiomonitory od WOŚP dla Szpitala Miejskiego
fot. arch. Fundacji WOŚP

Szpital Miejski w Elblągu, który na czas epidemii przekształcono w tzw. jednoimienny, otrzyma od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy między innymi łóżka do intensywnej terapii oraz kardiomonitory. Fundacja Jurka Owsiaka zakupiła je ze specjalnego funduszu interwencyjnego, który utworzono, by wspierać medyków w walce z koronawirusem.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy włączyła się do walki z koronawirusem. Do szpitali i placówek medycznych trafia specjalistyczny sprzęt. Jak poinformował Jerzy Owsiak na swoim profilu społecznościowym, jest on kupowany ze specjalnego funduszu interwencyjnego WOŚP, na który składają się przede wszystkim duże firmy. Oczywiście pieniądze może wpłacić każdy z nas: fundusz interwencyjny

Sprzęt otrzyma również Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II w Elblągu, który na czas epidemii został przekształcony w szpital jednoimienny. - Placówka już dostała dwa tysiące maseczek chirurgicznych od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Na początku maja Fundacja WOŚP przekaże szpitalowi inny, specjalistyczny sprzęt.

- Będą to cztery łóżka do intensywnej terapii, trzy kardiomonitory oraz zestaw diagnostyczny – informuje Łukasz Mierzejewski.

Do tej pory WOŚP przekazała szpitalom i placówkom medycznych 200 łóżek do intensywnej terapii, 157 kardiomonitorów, 50 tys. indywidualnych pakietów ochrony biologicznej, 71 respiratorów, 75 tys. przyłbic dla zespołów ratownictwa medycznego, 50 tys kombinezonów ochronnych oraz ponad 2,5 mln trójwarstwowych maseczek chirurgicznych.

 

 

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama