UWAGA!

Lwie serca

Rozmowa z Tomaszem Zimińskim, byłym przewodniczącym Regionu Północnego Lions Club.

Czym jest Lions Club?
     Lions Clubs International to międzynarodowe stowarzyszenie charytatywne założone przez agenta ubezpieczeniowego Melvina Jonesa w Stanach Zjednoczonych w roku 1917. Misją twórcy było rozpropagowanie idei służenia ludziom w potrzebie. Pierwszy europejski Klub LCI powstał w 1948 r. w Szwajcarii. Obecnie organizacja działa w 180 krajach. Liczy 1,5 mln członków zrzeszonych w 45 tys. klubów. Rocznie ruch Lions przeznacza na pomoc potrzebującym 1 mld dolarów.
     
     Od kilku lat również Elbląg ma swój ruch Lions
     Elbląski Lions Club powstał w 1993 r. Obecnie zrzesza 28 członków. Są to ludzie różnych zawodów, m.in. lekarze, prawnicy. Wszystkich łączy jedna idea: Lubimy Innych Obdarzać Naszym Sercem - w skrócie LIONS. W roku 1999 dołączyły do nas panie zakładając kobiecy klub, a od dwóch lat działają również "lwiątka", czyli klub młodzieży.
     
     Czym zajmują się "lwy"?
     Zajmujemy się pomocą potrzebującym. I chodzi tu nie tylko o pieniądze, ale i ubrania, meble. Pierwszą naszą akcją była pomoc rodzinom żyjącym w miejscowościach popegeerowskich. Nazwaliśmy ją Pomocą Gwiazdkową Rodzinom. Zebraliśmy wówczas właśnie ubrania, meble, które sami później rozwoziliśmy potrzebującym. Mamy na swoim koncie także zakup przyrządu do wykrywania wady wzroku, który przekazaliśmy szpitalowi wojewódzkiemu w Elblągu. Pomagamy również domom dziecka w Elblągu i Marwicy. Marwickie "Orle Gniazdo" otrzymało od nas tylko w tym roku 10 tys. zł. Wspieramy integracyjne warsztaty, jakie odbywają się w Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu. Fundujemy także stypendia, m.in. dzięki naszemu wsparciu edukację wszystkich szczebli, a nawet studia mogła kontynuować niewidoma dziewczyna. Staramy się po prostu być pożyteczni.
     
     Trwa trzydniowa konwencja regionu północnego Lions Club. Czego będzie dotyczyć?
     Każdego roku spotykamy się, by podsumować swoją działalność i przedstawić przyszłe cele. Wybieramy także nowe władze. Wśród naszych gości są, m.in. prezydent Elbląga Henryk Słonina oraz przedstawiciele zagranicznych Lions Clubów. Będzie również rozrywka, bo zawsze podczas dobrej zabawy rodzą się ciekawe przedsięwzięcia. W tym roku bawić się będziemy "po cygańsku".
not. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • dziwni ludzie i ołędnie pijane lwice gratulacje prosze trzymac tak dalej droga "elito" miasta E...
 • Najśmieszniejsze w ich działalności jest to, że ta pomoc "naszym sercem" oznacza też niestety "naszym rodzinom".Chodzi mi o sytuacje w której znany elbląski lekarz [...] ze Szpitala Wojewódzkiego, członek Lionsów, załatwia swojej córeczce pobyt za granicą. Mam wątpliwości czy to jest właśnie pomoc potrzebującym?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdruzgotany(2005-05-15)
 • prezydent wie gdzie bywać.... smutne to
Reklama