UWAGA!

Mączna: nowy parking jeszcze w tym roku

 
Elbląg, Mączna: nowy parking jeszcze w tym roku
(fot. Michał Skroboszewski)

Ulicę Mączną czeka remont. Już do połowy października na części tego terenu powstaną nowe chodniki i miejsca postojowe. Na ten cel miasto przeznaczyło 400 tys. zł z budżetu obywatelskiego, mimo że dostępu do parkingów broni obecnie szlaban.

Od wielu lat mieszkańcy z ul. Mącznej skarżyli się na brak miejsc postojowych pod własnymi blokami. W tym roku postawili szlaban, który broni wjazdu na osiedle osobom nieupoważnionym. To jednak nie wszystko, bo ulica Mączna zyska 72 nowe miejsca parkingowe.
       Wniosek o przebudowie ul. Mącznej uzyskał najwięcej, bo 549 głosów w okręgu nr 4. W ramach tej inwestycji miasto ogłosiło właśnie przetarg pn. „Naprawa chodnika i drogi dojazdowej oraz wykonanie miejsc parkingowych wzdłuż budynków położonych przy ul. Mącznej 3-5, 6-7 – etap I”. Firmy mają czas na zgłaszanie ofert do 13 lipca.
       Zakres robót obejmować będzie rozebranie istniejących nawierzchni chodnika i jezdni, wykonanie podbudów, ustawienie krawężników oraz obrzeży betonowych, ułożenie nawierzchni z kostki betonowej, brukowej oraz ułożenie nawierzchni z płytek betonowych.
       W trakcie prac, które mają potrwać do 15 października, wykonawca robót będzie miał możliwość wprowadzenia zmian w obowiązującym ruchu drogowym. Będzie musiał jednak zapewnić przejezdność dojazdów i dojść do bloków.
      
nd
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • mieszkanka okolic b. się cieszę a dzięki szlabanowi my mieszkancy mamy spokój i pewne miejsce parkingowe o każdej porze, dla cwaniaków sa miejsca parkingowe wzdłuż 1-maja, giermków i hetmańskiej mieszkanka i elblążanka zadowolona z takiej decyzji.
 • Proponuję postawić budke z wartownikiem,płot pod napięciem,reflektory,pola minowe założyć jeszcze..... A i obowiązkowo monitoring
 • Skoro jedna z mieszkanek jest pani pracujaca w urzedzie miasta to nic dziwnego ze miasto zajelo sie problemem mieszkancow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  beata1234(2015-06-30)
 • do mieszkanki; są w naszym mieście ulice bez żadnej nawierzchni są dzielnice gdzie mieszkańcy brną w błocie by dojść do domu, lub chodzić okrężną drogą bo tak wymyślił sobie urbanista. Przykładem takiej ''twórczości'' jest plac dworcowy, utwardzono wszystko, oprócz miejsca w którym naprawdę ludzie chodzą, przejście od przystanków tramwajowych do dworca PKS. Starczyło kasy na problematyczny zegar (jaki czas pokazuje, czy ktoś wie bez spojrzenia na inny?) a zabrakło na kilka metrów chodnika. Przecież to w/g niektórych wizytówka naszego miasta. Zadbajmy, w pierwszym rzędzie o przestrzeń wspólną a później o tereny zagrodzone szlabanami. Czy Pani wie że bardzo blisko Pni mieszkają ludzie którzy marzą o wc w mieszkaniu nie mówiąc już o takim luksusie jakim jest łazienka? Pozdrawiam.
 • Jak ma być parking z publicznych pieniędzy, to dlaczego jest szlaban? Skoro tylko dla mieszkańców, to niech wspólnota robi.
Reklama