UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Made in Poland – debata o patriotyzmie

W sobotę Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu zaprasza członków elbląskich organizacji młodzieżowych, a także studentów, uczniów szkół średnich oraz wszystkich zainteresowanych na debatę o patriotyzmie.

Podczas Debaty Dociekliwych „Made in Poland – o patriotyzmie młodych” młodzież i zaproszeni eksperci dyskutować będą o polskości i jej przejawach. Uczestnikami spotkania będą m.in. ks. dr Stefan Ewertowski, mgr Paweł Nieczuja-Ostrowski i dr Krzysztof Sidorkiewicz. W dyskusji wezmą także udział przedstawiciele Stowarzyszenia Elbląg - Europa, Bractwa Rycerskiego i Młodzieży Wszechpolskiej oraz harcerze, żołnierze i studenci.
     - Spróbujemy odpowiedzieć na pytania: czy Polska bez patriotyzmu może istnieć? czy jesteśmy patriotami? czy panuje moda na polskość?, a może da się ją wykreować? czy patriotyzm jest przestarzały? jak obchodziliśmy tegoroczne Święto Niepodległości? czy ci, którzy wyjeżdżają z Polski, są patriotami? i wiele, wiele innych – informuje Karolina Ciechorska z Młodzieżowego Domu Kultury.
     Debata odbędzie się w sobotę 19 listopada w MDK w Elblągu (ul. Bema 37) o godz. 18.
     Mówi Karolina Ciechorska z MDK:
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Patriotyzm jest ok, ale nie na sile i nie zaprowadzany przez PiSiakow przy wspoludziale ojca Majbacha!
 • Słusznie. Mnie też nie interesuje wymiar patriotyzmu sprzed 90 - 80. lat, forsowany np. w jednej z elbląskich szkół przez gen. Nieczuję-Ostrowskiego (z całym szacunkiem dla Generała). Taki obraz patriotyzmu już "se ne wrati" i nie jest dzisiaj potrzebny. Nam żyjącym na b. obszarach poniemieckich, potrzebny jest patriotyzm, ale LOKALNY, ewentualnie REGIONALNY. Nie mam żadnych emocji patriotycznych np. dla Warszawy, Katowic, czy Rzeszowa, ponieważ tam mój patriotyzm jest też nie potrzebny i gdybym był nawet ultra-patriotą tych miast, nie jestem w stanie cokolwiek dla nich zrobić. Natomiast dla miejsca zamieszkania - mogę coś zrobić, mogę mieć jakiś realny wpływ (wybory stopnia podstawowego) na to co się tu dzieje. Mogę działać również w każdej formie marketingu na rzecz mojego miasta, np. w bilateralnych rozmowach z przyjeżdżającymi tu gośćmi z zagranicy. Wyrazem tego patriotyzmu lokalnego może być np. fakt, że nie będę śmiecił na ulicach, nie będę niszczył urządzeń komunalnych itd. a robiącym takie rzeczy będę zwracał uwagę, a nawet informował stosowne władze.
 • Rzeczywiście - skrajne formy patriotyzmu to szowinizm i nacjonalizm.
 • O jakim tu dzisiaj PATRIOTYŹMIE można mówić? O jakim, gdy POLSKA jest MACOCHĄ dla (chyba już) setek tysięcy swoich młodych obywateli, którzy dzisiaj "wyrabiają przestrzeń życiową" Anglikom, Niemcom, Irandczykom, Szwedom, Norwegom, Amerykanom, Włochom, Hiszpanom i ..... można jeszcze tak długo, długo. O jakim PATRIOTYŹMIE???? Chyba o kastowym, bo POLSKA stała się rajem dla nielicznych, a MACOCHĄ dla milionów! Na dobrą sprawę to ta Macocha winna wypłacać rodzinom tych co wyjechali miesięczne kwoty, że nie ma "ich na karku".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MarcinzLeeds(2005-11-15)
 • zapowiada się super xD teamt neispecjalnie mi leży ale będzie ciekawa dyskusja xD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krzysiu(2005-11-15)
 • Organizatorzy tego spotkania powinni przed spotkaniem przeczytać sobie uwagi czytelników "portela" w rubryce "Bieda wygania w świat". Zawarte tam dramatyczne opinie dezawuują w rzeczywistości archaiczne pojęcie "Patriotyzmu".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanka(2005-11-16)
 • toz to debata polityczna pod przewodnictwem kleru
 • Patriotyzm A CO TO TAKIEGO?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bruner(2005-11-16)
 • zrobić ankietę wśród dzieci do lat 12, będzie strasznie
 • Ja niestety staralam sie byc patriotka przez 23 lata, nie wyszlo. Teraz siedze w Anglii. Kocham Polske, ale nie ma szans godnie tu zyc, poniewaz nie ma pracy. Slyszycie????? I o jakim patrotyzmie my mowimy....
Reklama