UWAGA!

Magic Malbork 2015. Magiczny czas w magicznym mieście!

2015-07-23
Aktualizowany 2015-07-28 10:52
 
Elbląg, Magic Malbork 2015. Magiczny czas w magicznym mieście!

Pełna kolorów, światła, dźwięków i rytmów będzie tegoroczna edycja (7-8 sierpnia) najbardziej magicznego wydarzenia kulturalnego w Polsce – Magic Malbork 2015 – Rytmy Ulicy. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy.

Rytmicznie, muzycznie i egzotycznie
       Bałkany, Ameryka Południowa czy Afryka w Malborku? Dlaczego nie?! Przez wiele godzin serce miasta bić będzie w rytmach z odległych geograficznie krain – choć bardzo od siebie różnych, to jednak, jak się okazuje, pod wieloma względami bardzo podobnych. Muzyka i rytmy każdego tych miejsc są równie egzotyczne, energetyczne, żywiołowe i zachęcające do wspólnej zabawy. Nikt z obecnych na pewno nie będzie stał spokojnie, gdy przez centrum miasta przejdzie łączący dźwięki bałkańskie i cygańskie zespół Tsigunz Fanfara Avantura. Oby wielu z widzów zdecydowało się także na naukę tańca latynoskiego, a następnie dołączenie do parady prowadzonej przez grupę Punto Latino z barwnymi jak egzotyczne ptaki tancerkami samby z Dance Avenue Company. A może małe starcie kultur? Zobaczcie co wyniknie ze spotkania muzyków i tancerzy latynoskich z zespołem Cocodjembé i ich gośćmi z Afryki – Gaspardem Conde (Gwinea), Amadou Fola (Senegal) oraz z tancerką Anną Zakrzewską. Czy będzie to bitwa na rytmy, czy też może symbioza kultur? Przez cały dzień na ulicach centrum miasta będzie też można spotkać uliczny zespół młodych muzyków pn. B Brothers, który przy dźwiękach dobrze znanych hitów zapraszać będzie widzów do zabawy.
      
       Akrobacje
       Nie zabraknie w tym roku także zawsze żywiołowo przyjmowanych w naszym mieście akrobatów – zobaczymy uczestników i finalistów Mam Talent – Łukasza Świrka zwanego Człowiekiem Flagą, Agnieszkę Marczak i jej program Kobieta Guma, trzech doskonałych akrobatów występujących pn. Alter Trio i pokazy akrobatyki w kole w wykonaniu Juliana Waglewskiego. Zapraszamy również na karkołomne popisy i akrobacje na rolkach w wykonaniu Sportrebel Team. Nie zdążysz czegoś zobaczyć? Nie martw się – pokazy będą prezentowane o różnych porach i w różnych miejscach – sprawdź program imprezy i już dzisiaj dokładnie zaplanuj swój udział w Magic Malbork 2015.
      
       Dla najmłodszych

       W czasie Magic Malbork 2015 na pewno nudzić się nie będą nasi milusińscy – specjalnie dla nich 8 sierpnia w centrum Malborka stanie Magiczne Miasteczko Zabaw Dziecięcych, a tam wiele różnych atrakcji – od katapult, lewitujących piłek, pokazów iluzji w wykonaniu Jakuba Walkowiaka i ogromnych baniek mydlanych, aż po tak uwielbiane przez dzieci malowanie buziek i skręcanie balonów. Atrakcją dla najmłodszych będzie również Wioska Cyrkowa, którą w pobliżu zamku zaprezentuje krakowski Teatr Los Fuegos.
      
       A teatr?

       Festiwal sztuki ulicznej nie może obyć się bez ulicznych teatrów oraz animacji teatralnych i cyrkowych. Specjalnie dla odbiorców Magic Malbork 8 sierpnia wystąpią krakowskie teatry: Teatr Nikoli z interaktywnym spektaklem „Święto Kucharza”, a także Teatr Los Fuegos z Teatrem Klaunów oraz animacjami – Marionetkami, Mimami i Żonglerką.
      
       Ogień, światło, laser

       Czym byłaby magia bez ognia i światła? Podczas Magic Malbork 2015 tradycyjnie łączymy stare z nowym, pierwotne z nowoczesnym. Od utrzymanych w pierwotnym klimacie pokazów fireshow z elementami bodypaintingu (malowanie ciała) i UV show w wykonaniu Teatru Los Fuegos i akompaniującego mu na afrykańskich bębnach zespołu Cocodjembé, poprzez nocną iluminację budynków w centrum miasta, aż po niezapomniane widowisko laserowe Magia Światła. Trwające ok. 25 minut widowisko na pewno zaskoczy ilością efektów – videomapping, lasery graficzne i przestrzenne, elementy pirotechniki, buchające ognie i gejzery wodne – to wszystko zobaczą chętni w czasie pokazów w ogrodzie Malbork Welcome Center. Dla chętnych nie zabraknie miejsca – pokazy odbędą się aż 6 razy – po 3 sesje późnym wieczorem i nocą z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.
       (Na widowisko laserowe Magia Światła obowiązują bilety wstępu – cena 5 zł. Informacje na stronie www.magicmalbork.pl).
      
       A na finał

       W finałowym koncercie Magic Malbork 2015, na ustawionej w centrum Malborka scenie głównej, zaprezentują się ponownie, tym razem w pełnej krasie i z nagłośnieniem, zespoły Tsigunz Fanfara Avantura i Punto Latino z towarzyszeniem tancerek z Dance Avenue Company. Będzie się działo! Dynamiczna i żywiołowa muzyka ma porwać nas wszystkich do tańca i wspólnej zabawy. Tego wieczoru w Malborku panować będzie iście karnawałowy klimat. A na dokładkę, po koncertach, pokaz sztucznych ogni. Karnawał w sierpniu? Tylko w Malborku, tylko podczas Magic Malbork 2015 – Magicznej Nocy w Magicznym Mieście!
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym imprezy
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama