UWAGA!

Magiczny Malbork już w sobotę

Elbląg, Magiczny Malbork już w sobotę

Najbliższy weekend sierpnia zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Warto, planując zajęcia sobotnie, wziąć pod uwagę wycieczkę do Malborka, gdzie odbędzie się kolejna impreza z cyklu Magic Malbork. O tym, co będzie się działo w Malborku 13 sierpnia opowiada Kinga Szustak, specjalistka do spraw promocji z Biura Promocji Turystyki i Kultury Miasta Malborka.

Aleksandra Zumkowska: Magic Malbork ogranizowany jest po raz trzeci, jak zmieniła się impreza w ciągu tych lat?
       Kinga Szustak: Z roku na rok staramy się, aby impreza miała w sobie nowe elementy. Przez dwa lata punktem kulminacyjnym na deptaku były Glinoludy, w tym roku jest to body painting. Dodatkowo nową atrakcją będzie nocny pokaz taneczny i akrobatyczny na fontannie - o ile dopisze pogoda - oraz instalacja elektryczna pomnika tuż po widowisku. Natomiast jeśli chodzi o same widowisko to nowością jest występ divy operowej w nowoczesnym wykonaniu oraz udział skrzypiec elektrycznych. Bardzo ciekawym i nowym elementem będzie podświetlenie niektórych budynków zabytkowych w mieście. Budynki te na dwie godziny zamienią się w dodatkową atrakcję tego wieczoru, stwarzając tym samym niezapomniane widoki i atrakcję dla fotografujących.
      
       Co jest gwoździem programu w tym roku?
       Gwoździem programu jest oczywiście niepowtarzalny wieczorny spektakl na Wałach von Plauena przy zamku rozpoczynający się o godz. 22.. Rozpocznie się odliczaniem na żywo przez Krystynę Czubównę – dobrego ducha tego widowiska.
      
       Gdzie i w jakich godzinach będzie można zobaczyć poszczególne atrakcje?
       Na Placu Miejskim (deptak) od godz. 15 do wieczora – szkoła tańca, pokaz solowych numerów akrobatycznych, animacje uliczne itp. Na wałach von Plauena o godz. 22 widowisko „Magic Malbork”, a od 23 ponownie na deptaku atrakcje w postaci: nocnego pokazu tanecznego, instalacja elektryczna pomnika Króla Kazimierza Jagiellończyka. Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie www.magicmalbork.pl
      
       A co powinno spodobać się najmłodszym widzom, czy będą jakieś atrakcje dla dzieci?
       Najmłodsi widzowie mają do dyspozycji popołudniowe atrakcje m.in. szkołę tańca - artyści będą uczyć publiczność kroków tanecznych oraz body painting, mimowie, szczudlarze, pokaz numerów akrobatycznych. Atrakcją z pewnością będzie też video mapping na murach zamkowych, no i oczywiście sztuczne ognie na zakończenie widowiska.
      
       Przejdźmy do rzeczy bardziej przyziemnych... ile kosztują bilety i gdzie można je kupić?
      
Bilety na wieczorne widowisko są po 10, 30 oraz 40 zł w zależności od sektora. Można je nabyć w Malbork Welcome Center w centrum miasta, a przed samym widowiskiem przy trybunach – będą sprzedawane od godz. 20 w specjalnie rozstawionym namiocie. Bilety można też zarezerwować telefonicznie, pod numerami 55 647-47-47 lub 55 647-47-47 oraz mailowo na adres e-mail: cit@mwc.malbork.pl. Dostępność miejsc widoczna jest na stronie www.bilety.magicmalbork.pl.
       Atrakcje na deptaku są bezpłatne!
      
       A co z miejscami parkingowymi, czy widzowie z Elbląga, którzy przyjadą samochodami będą mieć gdzie zaparkować?
       Wszystkie miejsca parkingowe w mieście będą dostępne dla uczestników imprezy, jedynie parking przy deptaku (przy Pepco) będzie tego dnia zamknięty ze względu na rozstawione na nim stoiska niektórych sponsorów/patronów. Miejsca parkingowe dostępne są w informatorze turystycznym, który jest do pobrania na stronie www.visitmalbork.pl
      
       Na koniec, bardzo proszę jeszcze powiedzieć, dlaczego warto być w Malborku 13 sierpnia?
       Magic Malbork to jedno z niewielu takich wydarzeń w Polsce. Trudno znaleźć podobne połączenie muzyki, świateł, akrobacji w powietrzu, iluminacji świetlnych, videomappingu – a to wszystko na tle największego w Europie zamku krzyżackiego. 13 sierpnia Malbork stanie się magiczną sceną, na której rozgrywać się będą pokazy sztuki tanecznej i akrobatyki, muzyka na żywo oraz niesamowita gra ognia, laserów i efektów świetlnych. Magic Malbork jest młoda imprezą, ale ma już swoją markę i nietypowy, magiczny charakter, dla którego warto przyjechać! A zatem zapraszamy na Magiczną Noc w Magicznym Mieście.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • CIekawiej niż w Elblągu, wybiorę się chyba dla samej Pani Czubówny :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  el..__(2011-08-09)
 • dlaczego ta nasza elbląska dziura wciąż nie bierze przykładu z okolicznych mniejszych miast i miasteczek?!? przecież to miasto umiera, a władza z uporem maniaka nic z tym nie robi. wielki mi wyczyn zrobić z elbląga miasto piłkarskich kiboli w dresach. brawo panie prezydencie! na pewno chętnie do nas wszyscy przyjadą w celu dostania piguły w oko. braniewo ma aqua park, malbork wspaniałe imprezy. wszyscy ściągają do siebie ludzi rozrywką, zabawą i sportem przez wielkie "s". a my? a my nawet nie mamy gdzie latem popływać, bo w tym ginącym mieście latem zanurzyć się można jedynie na mokrej od deszczu murawie budowanego kolejnego boiska!!! paranoja!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WYPROWADZAM SIĘ STĄD!(2011-08-09)
Reklama