UWAGA!

Majówka 2020. Razem, choć zdalnie

 Elbląg, Majówka 2020. Razem, choć zdalnie
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Tegoroczna majówka będzie miała inny charakter niż ta, którą obchodziliśmy zwyczaj. Nie rezygnujemy jednak ze świętowania, choć w  skromniejszym, ale i bardziej wirtualnym wymiarze.  Poniżej przekazujemy krótki program majówkowych wydarzeń.  

Flaga – symbol wspólnoty
       Z okazji nadchodzących świąt i rocznic; Święta Pracy, 16. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja, Elbląg został udekorowany około 500 flagami, zarówno polskimi, jak i unijnymi. Flagi eksponowane są również na miejskich budynkach, m.in. szkołach, czy obiektach sportowych oraz na elbląskich tramwajach. W tym roku odnowione zostały maszty przed Urzędem Miejskim i również tam powiewają już flagi polskie, unijne i z herbem elbląskim.

Z okazji Dnia Flagi opublikowany został na kanale miejskim youtube krótki film prezentujący przechowywaną w Ratuszu Staromiejskim przedwojenną flagę z polskiego konsulatu w Stavanger. W drugim opublikowanym dziś filmie prezydent zachęca elblążan do wywieszania biało-czerwonych flag w miejscach naszego zamieszkania.

 

3 Maja
       3 maja br. o godz. 16.30 w Katedrze pw. Świętego Mikołaja zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Elbląga, której przewodniczył będzie biskup elbląski Jacek Jezierski. Po zakończeniu mszy prezydent Elbląga złoży wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. Z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa we mszy będzie mogło wziąć udział maksymalnie  100 osób. Jednocześnie informujemy, że msza transmitowana będzie na profilu FB parafii katedralnej i na profilu FB Miasto Elbląg.

Dodatkowo 3 maja z okazji Święta Konstytucji mieszkańców czeka muzyczna niespodzianka w wykonaniu kwintetu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Specjalnie nagrany z tej okazji występ będzie można obejrzeć w niedzielę (3 maja) o godz. 10 w TRUSO.TV. Występ zostanie następnie umieszczony na kanałach FB TRUSO.TV oraz Miasto Elbląg.

Zachęcamy do śledzenia wszystkich wydarzeń.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Patriotyzm ok, ale nie taki przerysowany jak teraz. Co nam po przemarszach, przemówieniach, paradach skoro 2 miesiące walki z niewidzialnym, prawdopodobnie nadmuchanym wrogiem w koronie, powoduje destabilizację gospodarczą, upadki firm, zwiększenie liczby samobójstw, zwiększenie liczby ofiar w szpitalach z uwagi na wszechobecny chaos.
 • .. .a ja bez żadnego trybu: co się dzieje ze słynnym "Tuptusiem", czyli Panem Heniem??? ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  balbina_elblag(2020-04-30)
 • Chyba Biskup Jacek odprawi mszę przeciw skalaniu konstytucji przez PiS !!!! Ta 3 majowa to też porażka spowodowana przez ówcześnie rządzących. Ja wystawiam flagę 1 -2 maja ! Żegnajcie niektórzy ziomale ! Może po wyborach kopertowych z spotkamy się dopiero na cmentarzach. .. 2 m pod ziemią. .. . @ AMEN
 • Najserdeczniejsze życzenia imieninowe Marianowi Banasiowi, który dzisiaj jest jedynym człowiekiem - politykiem, który ma "kwity"na tych co nami "nierządzą"i pozamykać ich do pierdla. .. @ Kałach.
 • 1 Maja 1 Maja dzień godności robotniczej krwią zapisany w kartach pamięci stańmy w tym dniu do pochodu niech się święci. Niech dziś zapłoną czerwone sztandary znak krwi przelanej godności i dumy ciągle żądamy chleba i pracy to za to dzisiaj te tłumy. Chcemy pracować i godnie żyć by chleb pachnący leżał na stole za godną pracę godny wikt lecz chciwość pracodawców w oczy kole. Trzeba nam siły i wiary też choć lata lecą nic się nie zmienia na świecie ciągle wyzysk trwa zmieniają się tylko pokolenia. Dlatego podnieśmy zaciśniętą pięść powstańcie których dręczy głód chcemy pracować za godne pieniądze i by nam w oczy nie zaglądał głód. Henryk Siwakowski
 • Znowu ten nawiedzony !
 • a co ci się głupcze nie podoba za to święto walczyli twoi ojcowie dziadki a ty gnojku zwykły zjadaczu chleba tylko plugawisz tą ziemię nazreć się w macdonaldzie i leżeć do góry kołami az matka da ci grosz na chlanie.
Reklama