UWAGA!

Majówka na Mierzei? „Tak, ale przestrzegajmy zasad”

 Elbląg, Majówka na Mierzei? „Tak, ale przestrzegajmy zasad”
fot. Witold Sadowski

Chociaż hotele i restauracje są zamknięte, to Mierzeja Wiślana szykuje się na przyjazd „majówkowych” gości. - Nie ma zakazu przemieszczania, spodziewamy się, że trochę osób odwiedzi Krynicę Morską. Pamiętajmy jednak, aby przestrzegać obowiązujących nadal zasad sanitarnych – mówi Krzysztof Swat, burmistrz tego miasta.

Na oficjalnej stronie miasta Krynica Morska zamieszczono apel burmistrza o nie wynajmowanie kwater i miejsc noclegowych turystom podczas nadchodzącej majówki.

- Przed nami wydłużony weekend majowy. Wszyscy bardzo potrzebujemy swobody i czekamy na zniesienie rządowych restrykcji. Jednak zakaz wynajmu kwater nadal istnieje. Apelujemy do Państwa o przestrzeganie tego zakazu dla zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich – czytamy w nim między innymi.

Jak podkreśla Krzysztof Swat, burmistrz Krynicy Morskiej tzw. "podziemie hotelarskie" to marginalna sprawa w tym mieście, a apel zamieścił dla przypomnienia, profilaktycznie.

- Nie ma zakazu przemieszczania, a dużo domów czy apartamentów w budynkach wielorodzinnych należy do osób spoza Krynicy Morskiej, więc zakładam, że one do nas przyjadą. Restauracje, czy bary są zamknięte, można jednak sprzedawać posiłki na wynos. Właściciele obiektów, które mają taką możliwość przygotowują się na majówkę, informują o tym na portalach społecznościowych. Można odpocząć nad morzem, ale pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących zasad -  mówi Krzysztof Swat.

Przypomnijmy więc, że nakaz zakrywania twarzy obowiązuje również podczas spaceru po plaży, tak samo jak obowiązek zachowania dystansu między spacerowiczami. Przenocować na Mierzei będziemy mogli tuż po majówce.

- Od 4 maja rusza możliwość funkcjonowania obiektów hotelarskich. Na ten moment nie wiemy, jakie wymogi właściciele tych obiektów mają zapewnić swoim klientom. Czy to będzie na przykład pomiar temperatury przed wejściem, czy tylko osoby z rodziny będą mogły mieszkać w jednym pokoju? Takich informacji jeszcze nie mamy – mówi Krzysztof Swat.

Burmistrz Krynicy Morskiej jest jednym z 21 wójtów, burmistrzów, prezydentów miast nadmorskich, którzy w specjalnym liście zaapelowali do rządu o „ podanie konkretnych terminów zniesienia restrykcji oraz warunków w jakich mogłyby funkcjonować usługi turystyczne i okołoturystyczne.

„ Setki tysięcy mieszkańców wybrzeża konstruuje swoje domowe budżety w oparciu o dochody z turystyki, a w obecnej sytuacji całkowicie tracą „grunt pod nogami”. Zbyt długie zamrożenie branży turystycznej może spowodować straty, które nigdy nie zostaną odrobione. W obecnej sytuacji jesteśmy zdeterminowani, aby zabiegać o mądre i odpowiedzialne decyzje rządu i administracji. Liczymy na pełny dialog z rządem i wypracowanie jak najlepszych rozwiązań dla nas wszystkich” - czytamy w nim między innymi.

- Jeżeli nie będą to za bardzo rygorystyczne warunki, takie które ciężko będzie spełnić, to powoli ruszymy z sezonem. Polacy są spragnieni wyjazdów, a przecież wyjazdy zagraniczne raczej nie będą mogły być szybko realizowane. Będziemy się starali zapewnić turystom maksymalne bezpieczeństwo podczas pobytu w naszym mieście. Światełko w tunelu jest. Ale jest też wiele niewiadomych. Jak mają funkcjonować plaże? Jak mają pracować ratownicy na kąpieliskach? Operatorzy plaż muszą się do tego przygotować – mówi Krzysztof Swat.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie robi sie dobrze, kto sie nosi z zamiarem sprzedaży mieszkania to ostatnia chwila, za pol roku beda 50-60% tansze. .. !!!
 • @zorientowany - Mam taką nadzieję ponieważ chcę kupić mieszkanie ale nie za taką kosmiczną cenę jakie są teraz. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9
  1
  Lubię Pomagać :)(2020-04-30)
 • To zdjęcie to tak pasuje do tego artykułu. .. no lepiej morza pokazać się nie da. Hashtagi: #a8
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  5
  Wodniakszuwarek(2020-04-30)
 • @Zorientowany- Ja jakiej podstawie wysnuwasz wniosek, że będą tańsze? Dlaczego miałoby tak się stać? Eksperci z branży nieruchomości mówią coś odwrotnego. Czy przypadkiem nie chcesz zaszkodzić naiwnym osobom?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  7
  HansSolo(2020-04-30)
 • @Lubię Pomagać :) - @Zorientowany- Ja jakiej podstawie wysnuwasz wniosek, że będą tańsze? Dlaczego miałoby tak się stać? Eksperci z branży nieruchomości mówią coś odwrotnego. Czy przypadkiem nie chcesz zaszkodzić naiwnym osobom?
 • Halo to już nie obowiązuje wersja blokada dostępu do Krynicy Morskiej dla obcych rejestracji. .. ??? Pan Burmistrz z Krynicy Morskiej jako jeden z pierwszych apelował o administracyjną blokadę Mierzei a teraz ustawił się w szeregu do wyznaczenia dat i wytycznych zniesienia restrykcji. A izoluj się do woli jak taki jesteś mądry. Teraz potrzebujecie turystów. Jeden człowiek na 15mkw. plaży pasuje ? 4 osobowa rodzina na 60mkw. Jak na prywatnej plaży ale rezerwacje miesiąc wcześniej na kocyk; )
 • Youtube - Fałszywa pandemia - lekarze przerywają zmowę milczenia/konsultant wojewódzki ds. zakaźnych
 • @HansSolo - Ale chyba nikt naiwny nie sprzeda mieszkania skoro nie musi prawda. .. Jacy eksperci twierdzą, że mieszkania podrożeją ? Ostatnia hossa była z 11-10 lat temu, potem lekkie spadki i hop do góry z cenami. Jak na rynku wtórnym wyskoczy masa mieszkań, od osób z nożem finansowym na gardle. Kto będzie dyktował warunki Nabywca czy Sprzedawca ? Spadną, spadną. A nowi kredytobiorcy będą prawdziwymi szczęściarzami albo kamikadze. A jakie restrykcje zastosują banki przy ocenie niestabilnych umów a pracę, PIT37 osób prowadzących firmy to tylko tajemnica bankierów.
 • Ale taki apel może wystosować wiele branż nakazowo zamkniętych i skala tego wielokrotnie przekracza populację mierzei i wybrzeża. Jacyś lepsi jesteście ? Włodarze KM chcieliście być najbardziej ortodoksyjni to może przesuniemy odmrożenie sektora turystycznego na IV etap. Ludzie naprawdę szybko adaptują się, załapać się na koronawirus w czasie wolnym, dziękuję postoję. Trzymam się wersji pierwszej, bądźcie enklawą tubylców wolnych od pandemi.
 • handlowac za kosmiczne ceny jachtowymi statkami czy baza letniskowa czemu nie ? ale nowki, a nie przypudrowane rozpadziochy. A jak wlasciciele trzymaja sie kurczowo swoich posiadlosci, az cena jakby zwiednie to wtedy juz kupca nie ma. Chyba, ze dzialka w miejscu takim, ze wiecej warta niż cokolwiek objete w przestrzeni poniekad.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  jod XXI wieku(2020-04-30)
 • HansSolo nie teraz ale na jesień na pewno, Budownictwo mieszkaniowe nie stanęło, ale kupujących będzie znacznie mniej. Wkład własny musisz mieć większy, bo był 10 % a teraz jest 20 do 40 w zależności do banku i niestety bardziej dociekliwie sprawdzają Twoją zdolność finansową. Miernikiem w Elblągu, jest sprzedaż mieszkań na blokowisku Zawada. Jak nie ma ich to znaczy, że ludzie kasę mają i wszystko kupują. Jak są, to znaczy, że zaczęły się schody. I widocznie się zaczęły, bo od kilku miesięcy na tym osiedlu jest problem ze sprzedażą. A mieszkania są tanie. Chociaż miejsce jest bardzo dobre.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  Elbląg to dziura .(2020-04-30)
 • Jesteście w uprzywilejowanej sytuacji chyba tak. Witajcie gości z otwartymi rękami tylko żebyście nie siedzieli sezonu na pusto, wytworzono taką histerię w ludziach, że teraz to sobie posiedzą w domach. Hotele, pensjonaty otwarte od 4 maja, czyli sektor rusza. Wolna amerykanka, pokaż mi człowieka, który pojedzie na wakacje wywali grubą kasę nawet na **** hotel aby siedzieć w kwaterze jak w koszarach (spacer owszem przysługuje jak w anclu), posiłki dostawać pod próg pokoju jak w więzieniu. Mentalności ludzi nie zmienisz tym, że otworzysz gastronomię i powiesz zapraszamy nad morze, bo tylko otwartych barów brakuje tak. Bez sensu taki apel czyste bicie piany.
Reklama